• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29948 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 خرداد 1398 - ساعت: 13:42

چاپ
هزینه 150 میلیون تومانی در امامزاده عبدالله(ع) سوربن/ افراد بجای شبهه‌افکنی در فضای مجازی، تبلیغ و اطلاع رسانی کنند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود:

هزینه 150 میلیون تومانی در امامزاده عبدالله(ع) سوربن/ افراد بجای شبهه‌افکنی در فضای مجازی، تبلیغ و اطلاع رسانی کنند


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود گفت: با همت مردم و خیرین تاکنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ساختمان امامزاده عبدالله (ع) سوربن (ولتیر) و فصاهای جانبی هزینه شده است.

به گزارش میانخبر، حسین فاضلی در گفتوگو با خبرنگار ما درباره مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی درباره امامزاده عبدالله(ع) سوربن، گفت: با همت مردم و خیرین تاکنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ساختمان امامزاده عبدالله (ع) سوربن (ولتیر) و فصاهای جانبی هزینه شده است.

وی بیان کرد: این امامزاده واجب التعظیم در محل قبور شهدا و اموات چند روستا مدفون است و دارای هیات امنایی متشکل از روستاهای سوربن، اناردین، عزت الدین، جندین و قندارخیل است و نشست فصلی هیات امنا امامزادگان درسال ۹۶ به میزبانی این بزرگواران در حسینیه این امامزاده برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف میاندورود خاطرنشان کرد: در فاصله ابتدای سال گذشته تاکنون به‌طور متعدد از این مکان واجب التعطیم بازدید صورت گرفته که این مکان از سرویس بهداشتی و حسینیه مناسب برخوردار است.

وی تصریح کرد: در ساخت و ساز این امامزاده از هیات امنا خواسته شد تا همه روستاها در این امر ماندگار مشارکت کنند و نیاز به مشارکت و همت خیرین همه روستاها است تا ساختمان آن تکمیل و به بهره برداری برسد.

فاضلی با اشاره به اینکه جاده منتهی به امامزاده مورد استفاده مستمر همگان و شرکت زراعی مهدشت و دشت‌‎ناز است، گفت: در آسفالت نمودن آن از جاده پنبه چوله به امامزاده باید با مدیریت فرمانداری و بخشداری گهرباران و شرکت زراعی مهدشت صورت گیرد تا رفت و آمدهای مردم و زائران تسهیل شود، البته ناگفته نماند که هیات امنا امامزاده هر ساله چند کامیون شن دستگاهی(بیس) در جاده ریخته تا مردم منطقه در ایام شلوغ از جمله عید فطر مشکل رفت و آمد نداشته باشند که این اتفاق امسال رقم خورد و بازدیدی که انجام شد خوشبختانه جاده از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است و فقط نیاز به آسفالت دارد که همت مسئولین را می‌طلبد.

وی اظهار کرد: برای ساخت و ساز ساختمان اصلی این امامزاده تاکنون یک میلیارد ریال و برای جاده حدودا هرساله ۱۰ میلیون ریال و همچنین برای ساخت حسینیه در سال ۸۴ مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال و برای ساخت سرویس بهداشتی ۱۵۰ میلیون ریال هزینه شده که این مساعدت‌ها از سوی مردم و خیرین منطقه و اوقاف بوده است.

فاضلی تاکید کرد: یکی از مباحث مهم، تامین امنیت مکان فوق است که اموال این مکان مقدس چند بار مورد سرقت سارقان قرار گرفت و منجر به سرقت کابل و شکستن صندوق و قفل و پنجره و.... گردید که صورتجلساتی با حضور پایگاه گهرباران انجام که منتج به نتیجه نشد و از نیروی محترم انتظامی میاندورود و پاسگاه محترم گهرباران خواسته شد و همچنین درخواست می‌شود تا حضور نیروهای گشت در این مکان متبرکه را بیشتر کنند و همچنین نسبت به برخورد قاطع با عوامل اقدام کنند تا امنیت در آن تامین شود و در راستای حفط این مکان مدیریت هیات امنا در ایام حضور زائران به‌ویژه در روز پنج شنبه درب امامزاده را برای استفاده مردم باز می‌کنند.

وی افزود: مدیرکل اوقاف هم چند بار از این مکان بازدید داشتند و نسبت به تکمیل آن هم تاکید کردند و نیاز به همت خیرین روستاها دارد تا در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

رئیس اوقاف میاندورود در پایان با بیان اینکه برای تکمیل و افتتاح ساختمان این امامزاده حداقل 100 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که از همه مردم این مناطق به‌ویژه روستاهای هم‌جوار و منطقه گهرباران درخواست می‌شود تا در این زمینه مساعدت و همت کنند و این میراث ماندگار برای آیندگان باقی بماند، خاطرنشان کرد: افراد بجای ایجاد شبهه و تنش در شبکه اجتماعی، سعی کنند در این فضا و فضای عمومی جامعه کمی در حوزه تبلیغ و اطلاع رسانی مساعدت به این اماکن مذهبی که این مکان‌ها و امامزادگان واجب التعظیم جزء افتخارات مردم مازندران و علت شیعه شدن تک تک افراد هستند، قلم بزنند.مطالب مرتبط با : هزینه 150 میلیون تومانی در امامزاده عبدالله(ع) سوربن/ افراد بجای شبهه‌افکنی در فضای مجازی، تبلیغ و اطلاع رسانی کنند
دیدگاه شما در مورد : هزینه 150 میلیون تومانی در امامزاده عبدالله(ع) سوربن/ افراد بجای شبهه‌افکنی در فضای مجازی، تبلیغ و اطلاع رسانی کنند

هزینه 150 میلیون تومانی در امامزاده عبدالله(ع) سوربن/ افراد بجای شبهه‌افکنی در فضای مجازی، تبلیغ و اطلاع رسانی کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ