• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29975 - تاریخ انتشار : جمعه 31 خرداد 1398 - ساعت: 23:28

چاپ
50 درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر 20 سال است/ شورای اجتماعی در روستاها شکل بگیرد

رئیس بهزیستی میاندورود:

50 درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر 20 سال است/ شورای اجتماعی در روستاها شکل بگیرد


رئیس بهزیستی میاندورود گفت: 50 درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر 20 سال است که عمدتا به‌دلیل عدم مهارت است.

به گزارش میانخبر، سید مرتضی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بهزیستی در برنامه ششم توسعه به‌عنوان محور سلامت اجتماعی مطرح شده و دبیر کنترل کاهش طلاق است، اظهار کرد: در زمینه ویژگی و شناخت طلاق باید نگاه بلندمدت داشته باشیم.

وی بیان کرد: وقتی به علل‌های طلاق نگاه می‌کنیم بیشتر به‌دلیل عدم مهارت زندگی، روانشناختی و مهارت سازگاری است و اگر این مهارت‌ها در دوران کودکی رشد پیدا کند و آموزش داده شود آسیب‌های اجتماعی و طلاق کاهش پیدا می‌کند.

رئیس بهزیستی میاندورود، خاطرنشان کرد: طلاق معلول است و آسیب‌های دیگر نیز تاثیرگذار است و عواملی مانند خشونت، اعتیاد، فقر و... می‌تواند مستقیم و غیرمستقیم بروی طلاق تاثیرگذار باشد.

موسوی تصریح کرد: تحولات فرهنگی، اجتماعی، شهرنشینی، صنعتی شدن برنامه‌ها، تضادی که بین سنت و مدرنیته است، ساختار اقتصادی، بیکاری و گرانی و... همه اینها باعث می‌شوند که طلاق افزایش پیدا کند.

وی ازدواج‌های زود هنگام را یکی از دلایل طلاق بیان کرد و گفت: 50 درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر 20 سال است که عمدتا به‌دلیل عدم مهارت است.

موسوی با بیان اینکه بیشترین آمار طلاق میاندورود مربوط به روستای اسلام آباد است، افزود: در آمار طلاق میاندورود 38 نفر در دوران عقدبوده، اعتیاد 33 مورد، مهریه و نفقه 25 مورد، 18 مورد خیانت بوده است و اکثر طلاق‌ها مربوط به افرادی بود که سطح سواد زیر دیپلم داشتند و تنها 13 مورد برای کسانی بود که بالای دیپلم بودند.

وی تاکید کرد: آگر آمارها بومی باشد برنامه ریزی هم می‌تواند بومی باشد به همین دلیل نیاز است که آمارها از ادارت و نهادها به درستی جمع‌آوری شود.

موسوی با اشاره به اینکه برای کاهش طلاق در روستاها باید شورای اجتماعی روستاها شکل بگیرد، افزود: ارتقا دانش اجتماعی مسئولان و مردم در این باره بسیار مهم است.

رئیس بهزیستی میاندورود با تاکید بر اینکه حضور روانشناسان در بین مردم بسیار پایین است درباره دلایل این موضوع گفت: هزینه بالای روانشناسان باعث می‌شود افراد عادی تمایلی به استفاده از روانشناسان نشان ندهند که نیاز است شوراها و دهیاران آموزش عمومی را برای مردم با حضور روانشناسان داشته باشند.مطالب مرتبط با : 50 درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر 20 سال است/ شورای اجتماعی در روستاها شکل بگیرد
دیدگاه شما در مورد : 50 درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر 20 سال است/ شورای اجتماعی در روستاها شکل بگیرد

50 درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر 20 سال است/ شورای اجتماعی در روستاها شکل بگیرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ