• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29977 - تاریخ انتشار : جمعه 07 تیر 1398 - ساعت: 16:03

چاپ
ورود 18678 پرونده به دستگاه قضایی میاندورود/ در فضای خانواده به‌دنبال حق و ناحق نباشید

امام جمعه موقت میاندورود:

ورود 18678 پرونده به دستگاه قضایی میاندورود/ در فضای خانواده به‌دنبال حق و ناحق نباشید


امام جمعه موقت میاندورود با بیان اینکه در یک سال گذشته 18 هزار و 678 پرونده وارد دستگاه قضایی در این شهرستان شد، گفت: در این مدت 18 هزار و 361 پرونده بررسی و مختومه شد.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام سیدجواد هاشمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود با بیان اینکه تنها راه رسیدن به خدا، تقوا است، اظهار کرد: امام جعفر صادق(ع) با پرورش شاگردان زیاد توانست اسلام ناب محمدی را در شرایطی که قرار گرفته بود تبعیین کند و این مذهبی که شیعه دارد به برکت وجود آن امام و شاگردانش است.

وی با اشاره به هفته قوه قضاییه، بیان کرد: شهید بهشتی را کسی نمی‌شناخت و امروز هم چندان نمی‌شناسند، قانون اساسی با هدایت این شهید نوشته شد و بنیان قوه قضاییه را نیز این شهید بنیان نهاد.

امام جمعه موقت میاندورود با بیان اینکه در یک سال گذشته 18 هزار و 678 پرونده وارد دستگاه قضایی در این شهرستان شد، گفت: در این مدت 18 هزار و 361 پرونده بررسی و مختومه شد.

هاشمی درباره آمار پرونده‌های ورودی و خروجی در بخش‌های مختلف دستگاه قضایی میاندورود، خاطرنشان کرد: 10 هزار و 406 پرونده به دادسرا وارد و 10 هزار و 117 پرونده به سرانجام رسید، پنج هزار و 722 پرونده به دادگاه وارد و 5 هزار و 844 پرونده مختومه شد، دو هزار و 552 پرونده به شورای حل اختلاف وارد و دو هزار و 390 پرونده به سرانجام رسید و 450 مورد به صورت صلح و سازش حل شد، 786 پرونده وارد احکام مدنی شد که 760 پرونده اجرا شد، هزار و 673 پرونده حکم قطعی صادر و به اجرای احکام مدنی رسید و هزار و 727 پرونده اجرا شد.

وی توهین و فحاشی، تهدید، جرائم مواد مخدر، ضرب و جرح عمدی، تصادف، سرقت، افترا، ترک انفاق، متارکه و مزاحمت ملکی را ده جرم اول شهرستان بیان کرد.

خطیب جمعه میاندورود، خاطرنشان کرد: دادستانی در سیل اخیر به نظارت و بازدید از روند امدادرسانی به سیل‌زدگان پرداخت همچنین پیگیر نواقص جاده گهرباران، پیگیری خریداری منازل مردم روستای شهریارکنده، تامین آب شرب اهالی چند روستا، پیگیری آزادسازی ساحل و حریم 60 متری ساحل بود و بعضی از کارخانه‌ها و شرکت‌ها معوقات بانکی داشتند ورود پیدا کردیم و تقسیط کردیم، در موضوع شرکت پارس کروم ورود پیدا کردیم و قرار شد پسماند بسیار خطرناک شرکت که در داخل شرکت مانده بود را منتقل کنند و سپس شرکت شروع به کار کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه علت جرم و جنایت در یک جامعه ضعف دین و ترک ارتباط با خدا، رضایت مندی پدر و مادر و همنشین است، افزود: اکثر مجرمان افراد بی‌نماز هستند، در مسئله تربیتی هم سعی کنیم که خانواده‌ی خود را اهل نماز کنیم همچنین پدر و مادر وظیفه دارند به گونه‌ای فرزندانشان را تربیت کنند که آنها راضی باشند.

وی با بیان اینکه گذشت و رفعت کم شده است، تصریح کرد: در فضای خانواده به‌دنبال حق و ناحق نباشید چون حق و ناحق گذشت نمی‌آورد، اخلاق بالاتر از حق است که باعث می‌شود آرامش و اخلاق در خانواده وجود داشته باشد.

هاشمی با اشاره به سال‌روز هدف قرار دادن هواپیما مسافربری ایران توسط آمریکا، گفت: کسانی که ادعای حقوق بشر می‌دادند دستشان رو شده است، آنها به اسم حقوق بشر در حال تحمیل خواسته‌های خود به کشورهای دیگر هستند در صورتی خودشان حقوق بشر را رعایت نمی‌کنند.

امام جمعه موقت میاندورود در پایان به دستگاه‌های اجرایی سفارش کرد که سیاست‌های مقام معظم رهبری به‌خصوص اقتصاد مقاومتی را دنبال و پیگیری کنند همان‌طور که روسیه برای خروج از فشار آمریکا در حال اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی است.مطالب مرتبط با : ورود 18678 پرونده به دستگاه قضایی میاندورود/ در فضای خانواده به‌دنبال حق و ناحق نباشید
دیدگاه شما در مورد : ورود 18678 پرونده به دستگاه قضایی میاندورود/ در فضای خانواده به‌دنبال حق و ناحق نباشید

ورود 18678 پرونده به دستگاه قضایی میاندورود/ در فضای خانواده به‌دنبال حق و ناحق نباشید تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ