• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29978 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 تیر 1398 - ساعت: 18:13

چاپ
فضای مجازی کشور رها شده است/ خبرنگاران مطالبه‌گر مطالبات مردم باشند

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران:

فضای مجازی کشور رها شده است/ خبرنگاران مطالبه‌گر مطالبات مردم باشند


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران گفت: انتشار تصاویر بدون حجاب در شبکه اجتماعی جرم و قابل پیگیری است و مدعی‌العموم می‌تواند ورود پیدا کند اما این موضوع آنقدر گسترده شده که فضای مجازی ما را تبدیل به یک فضای رها شده کرده است.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان در کارگروه رسانه و فضای مجازی که در میاندورود و با حضور خبرنگاران و فعالان فضای مجازی برگزار شد، اظهار کرد: تبلیغات در هر عصری اثر خود را بر مخاطب داشته است و شما خبرنگاران در خط مقدم جبهه جنگ نرم هستید.

وی با اشاره به تاثیرگذاری روحانیون در جامعه و شکل‌گیری انقلاب، بیان کرد: امروز دشمن به‌دنبال این است که ارتباط مستقیم روحانیت با مردم را از بین ببرد و اینگونه القا کند که تمام گرفتاری و مشکلات نتیجه حضور روحانیت است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران، خاطرنشان کرد: اگر عرصه تبلیغات رسانه‌ای را خالی بگذاریم افراد خبیث که در جمهوری اسلامی نفوذ پیدا کردند برای ولایت ستیزی از آن استفاده می‌کنند به همین دلیل باید حواسمان جمع باشد.

پورخاقان یکی از وظایف خبرنگاران را مطالبه‌گری مطالبات مردمی بیان کرد و گفت: اگر منکری در دولت وجود دارد خبرنگاران باید به‌عنوان زبان مردم آن را بیان کنند.

وی از صدا و سیما بابت کم‌کاری در بعضی مسائل گلایه کرد و تصریح کرد: چرا صدا و سیما به شروط نه‌گانه رهبری برای تصویب برجام نمی‌پردازد و برای آن برنامه نمی‌سازد.

پورخاقان اشاره‌ای به مذاکرات هسته‌ای داشت و افزود: دولت‌مردان ابتدا گفتند که اروپا کاره‌ای نیست و باید دم کدخدا را دید و رهبری برای اینکه به آنها ثابت کند که آمریکا مورد اعتماد نیست اجازه مذاکره دادند و نتیجه آن، چیزی جز نامردی از سوی آنها نبود.

وی با تاکید بر اینکه دشمن از فضای مجازی استفاده کرد و ترامپ را شخصی دیوانه و غیرقابل پیش بینی معرفی کرد تا فضا را متفاوت جلوه دهد، بیان کرد: خبرنگاران می‌توانند افکار عمومی را در جهت مطالبه‌گری و روشنگری هدایت کنند.

پورخاقان با بیان اینکه فضای مجازی ما بی‌در و پیکر است، خاطرنشان کرد: برای مدیریت این فضا می‌گویند که چند میلیون نفر از طریق آن ارتزاق می‌کنند اما نمی‌گویند چه کسی باید این فضا را بررسی و هدایت کند.

وی اظهار کرد: در مقابل هجمه دشمن باید شما خبرنگاران هم پای کار بیاید و تلاش داشته باشید و محتوا تولید و شبکه سازی کنید تا دشمن نتواند عرض اندام کند تا وقتی جوان و نوجوان ما به این فضا می‌رود به سمت فضای سالم حرکت کند.

پورخاقان تاکید کرد: فضای مجازی نیاز به کاهش دسترسی برای بعضی از سنین دارد و باید این فضا برای جوانان و نوجوانان کنترل شود تا راه مسموم شدن آنها بسته باشد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران با اشاره به انتشار تصاویر خلاف عرف در شبکه‌های اجتماعی، گفت: انتشار تصاویر بدون حجاب در شبکه اجتماعی جرم و قابل پیگیری است و مدعی‌العموم می‌تواند ورود پیدا کند اما این موضوع آنقدر گسترده شده که فضای مجازی ما را تبدیل به یک فضای رها شده کرده است و اگر تمام وقت قوه قضاییه را به این موضوع بسپاریم وقت و قاضی کم می‌آوریم.مطالب مرتبط با : فضای مجازی کشور رها شده است/ خبرنگاران مطالبه‌گر مطالبات مردم باشند
دیدگاه شما در مورد : فضای مجازی کشور رها شده است/ خبرنگاران مطالبه‌گر مطالبات مردم باشند

فضای مجازی کشور رها شده است/ خبرنگاران مطالبه‌گر مطالبات مردم باشند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ