• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 29983 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 تیر 1398 - ساعت: 15:52

چاپ
خرید و نگهداری دو هزار تن گندم به‌عنوان بذر

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

خرید و نگهداری دو هزار تن گندم به‌عنوان بذر


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود از خرید و نگهداری دو هزار تن گندم برای بذر سال آینده در شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در سال جاری نزدیک دو هزار و 700 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت گندم اختصاص پیدا کرد که پیش بینی تولید ما نه هزار و 700 تن بوده است.

وی بیان کرد: تا امروز چهار هزار و 500 تن گندم توسط کارخانه‌های شهرستان خریداری شد و دو هزار تن هم برای بذر خریداری شد و مابقی گندم‌ها یا به شهرستان‌های هم‌جوار رفته یا توسط بخش خصوصی برای مصارف دیگر خریداری شده است.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود درباره وضعیت مرکبات شهرستان خاطرنشان کرد: میاندورود هفت هزار و 785 هکتار باغ مرکبات شامل انواع تامسون و نارنگی دارد که پیش‌بینی می‌شود 208 هزار تن انواع مرکبات زودرس و دیررس تولید داشته باشیم.

علوی با اشاره به حجم تولید مرکبات میاندورود، تصریح کرد: با وجود تولید خوب مرکبات در شهرستان نیاز به برنامه‌ریزی برای صادرات به کشورهای همسایه داریم تا اقتصاد کشور رشد بیشتری داشته باشد.

وی افزود: برداشت ارقام زودرس از دهه اول مهر آغاز می‌شود و ارقام دیررس نیز از نیمه دوم آذر ماه شروع خواهد شد.

علوی در پایان گفت: کودهای شیمیایی در شرکت‌های تعاونی در مراکز خدمات به اندازه کافی وجود دارند و کشاورزان با مراجعه به این مراکز می‌توانند کود مورد نیاز خود را خریداری کنند.مطالب مرتبط با : خرید و نگهداری دو هزار تن گندم به‌عنوان بذر
دیدگاه شما در مورد : خرید و نگهداری دو هزار تن گندم به‌عنوان بذر

خرید و نگهداری دو هزار تن گندم به‌عنوان بذر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ