• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30003 - تاریخ انتشار : یکشنبه 06 مرداد 1398 - ساعت: 19:40

چاپ
نداشتن اشتغال پایدار عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی/ افراد این محله جذب جامعه نمی‌شوند

در کارگروه آسیب‌های اجتماعی با محوریت محله شهید آهنگر سورک مطرح شد؛

نداشتن اشتغال پایدار عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی/ افراد این محله جذب جامعه نمی‌شوند


جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی با محوریت مناطق حاشیه نشین شهرستان میاندورود با حضور سرهنگ محمدرضایی جانشین سپاه کربلا، اخوان معاون اجتماعی استانداری، فرماندار میاندورود و مدیران و مسئولان شهرستان در سالن جلسات فرمانداری با محوریت محله شهید آهنگر سورک برگزار شد.

به گزارش میانخبر، جلسه کارگروه آسیب‌های اجتماعی با محوریت مناطق حاشیه نشین شهرستان میاندورود با حضور سرهنگ محمدرضایی جانشین سپاه کربلا، اخوان معاون اجتماعی استانداری، فرماندار میاندورود و مدیران و مسئولان شهرستان در سالن جلسات فرمانداری با محوریت محله شهید آهنگر سورک برگزار شد.

جعفر اصغری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود با بیان اینکه سپاه با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی وارد عمل شد، اظهار کرد: تشکیل پایگاه ویژه در این محله برای کمک به محرومین را داشتیم و همچنین 24 سرویس بهداشتی ساخته شد که در گذشته هر چند خانواده از یک سرویس بهداشتی و حمام استفاده می‌کردند.

اصغری بیان کرد: برگزاری مراسمات ملی و مذهبی، اردوهای تفریحی و ورزشی، اردوهای جهادی، کلاس‌های آموزشی، ارائه خدمات عمرانی و فرهنگی، توزیع بسته‌های غذایی و حضور گروه‌های پزشکی از جمله خدمات سپاه به مردم این محله بوده است.

افراد این محله جذب جامعه نمی‌شوند

سید مرتضی موسوی رئیس بهزیستی میاندورود نیز با بیان اینکه در سال 93 پایگاه خدمات اجتماعی و مهد کودک را در این محله ایجاد کردیم، افزود: ابتدا باید ویژگی‌های محله را باید بشناسیم و در راه خروج از آن برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.

موسوی گفت: فقر، بیکاری، مواد مخدر، پایین بودن سطح تحصیلات و تکدی‌گری در این محله وجود دارد که باید برای رفع آن تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین عاملی که در این محله وجود دارد و باعث می‌شود تغییرات در آن شکل نگیرد این است که جذب جامعه نمی‌شوند و این باعث می‌شود جذب افراد ناهنجار اجتماعی شوند.

موسوی با بیان اینکه در سال گذشته 476 میلیون خدمات به این محله ارائه شد، تصریح کرد: بعد از سیل ابتدایی سال برای 40 منزل برای تعمیر و چهار منزل برای احداث تاییدیه گرفتیم.

رئیس بهزیستی میاندورود با بیان اینکه 152 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز اورژانس اجتماعی به ما داده شد، افزود: تکدی‌گری خانم‌ها باعث خانه‌نشینی و خانه‌داری مردان شده است.

حسین طبری شهردار سورک در این جلسه گفت: برای اهالی این محله پروانه ساخت رایگان ارائه کردیم و همچنین برای جمع‌آوری آبهای سطحی برنامه‌ریزی شد که بسیج سازندگی و شهرداری با کمک هم این کار را انجام دهند.

طبری بیان کرد: سال گذشته این محله را جزو پروژه‌های اولویت دار معرفی کردیم اما کمیته برنامه‌ریزی اعتبارات را به ارشاد داد.

وی تاکید کرد: برای انجام فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی در این محله، همه ادارات خدمات رسان باید پای کار بیایند.

نداشتن اشتغال پایدار عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی

رضا حسن‌زاده فرمانده پایگاه محله شهید آهنگر اظهار کرد: سعی کردیم اهالی محل را در مراسمات ملی و مذهبی شرکت دهیم تا از این طریق وارد اجتماع شوند.

حسن زاده افزود: افراد این محله در قالب اردوهای جهادی در مناطق سیل‌زده آق قلا، سیمرغ و روستای پنبه چوله ساری حضور پیدا کرده و اقدام به کمک رسانی کردند.

وی نداشتن اشتغال پایدار را مهمترین مشکل مردم این محله دانست و گفت: این عامل باعث به‌وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی شده است و همچنین اداره فرهنگ و ارشاد به‌عنوان متولی اصلی فرهنگ، به این محله ورود پیدا نکرده است.

اسفندیاری نماینده نیروی انتظامی در این جلسه خاطرنشان کرد: اعتیاد یکی از دغدغه‌های ما است که در این محله شاهد وجود فروشندگان خرد بودیم که در سال جاری در این زمینه سه نفر دستگیر شدند.

سیدسلیم سیدی رئیس کمیته امداد میاندورود با بیان اینکه 9 خانواده این محله تحت پوشش کمیته امداد هستند، اظهار کرد: دو واحد منزل مسکونی و تعدادی سرویس بهداشتی برای اهالی این منطقه ساخته شد.

حسین اخوان معاون امور آسیب‌ها و مسائل اجتماعی استانداری با بیان اینکه متولی این کار راه و شهرسازی بود اما وقتی رهبری دید اقدامی نمی‌شود به سپاه واگذار کرد، گفت: سپاه در این مدت خدمات خوبی ارائه کرد و ما از عملکرد آنها راضی هستیم و چندین برابر اعتباری که به آنها داده می‌شود خدمات ارائه دادند.

محمدرضایی جانشین سپاه کربلا نیز با تاکید بر اینکه کار ما بسیار سخت است و اگر اراده جمعی پشت آن نباشد نمی‌توان این کارها را انجام داد، افزود: هدف انقلاب اسلامی این است که عدالت اجتماعی و رفاه عمومی ایجاد کند.

محمدرضایی با بیان اینکه مشکل در این کشور نبود پول و اعتبار نیست بلکه مشکل نبود اراده است، خاطرنشان کرد: باید تلاش ما بیشتر باشد و باید برای این محله برنامه داشته باشیم و اگر این مردم کار شما را ببینند پای کار می‌آیند.مطالب مرتبط با : نداشتن اشتغال پایدار عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی/ افراد این محله جذب جامعه نمی‌شوند
دیدگاه شما در مورد : نداشتن اشتغال پایدار عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی/ افراد این محله جذب جامعه نمی‌شوند

نداشتن اشتغال پایدار عامل اصلی آسیب‌های اجتماعی/ افراد این محله جذب جامعه نمی‌شوند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ