• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30004 - تاریخ انتشار : شنبه 05 مرداد 1398 - ساعت: 14:18

چاپ
اختلاف وزارت جهاد و صنعت برای قیمت‌گذاری سبوس/ با افزایش جوجه‌ریزی به‌دنبال کاهش قیمت مرغ هستیم

معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی مازندران:

اختلاف وزارت جهاد و صنعت برای قیمت‌گذاری سبوس/ با افزایش جوجه‌ریزی به‌دنبال کاهش قیمت مرغ هستیم


معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی مازندران گفت: 30درصد جیره غذایی دام، سبوس است که شورای آرد و نان در کشور مصوب کرد که قیمت سبوس از840 به هزارو 250برسد و اختلافی در زمینه افزایش قیمت میان وزارت جهاد و وزارت صنعت در این زمینه است.

به گزارش میانخبر، صبح امروز جلسه شورای اداری شهرستان میاندورود به ریاست غلامیان فرماندار میاندورود و با حضور عطایی‌نژاد معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران و محمدنسب امام جمعه میاندورود در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

علی غلامیان صلاحی، فرماندار میاندورود در این جلسه اظهار کرد: دوم اسفند روز انتخابات و امتحانی بزرگ و بسیار مهم برای مردم جامعه است که باید همه ما با احساس مسئولیت تلاش کنیم برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ثبت کنیم.

وی بیان کرد: مدیران با تلاش و اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم، موجب ایجاد امید در جامعه شوند و بدون جانب‌داری از هیچ کاندیدایی، مردم را تشویق به حضور حداکثری پای صندوق‌های رای کنند.

فرماندار میاندورود ضمن تشویق مردم به حضور حداکثری در انتخابات تصریح کرد: حضور مردم پای صندوق‌های رای مهر تاییدی بر رضایت‌مندی مردم از جمهوری اسلامی ایران و جواب محکمی برای یاوه گویی‌های دشمنان داخلی و خارجی است.

غلامیان با بیان اینکه در آستانه جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان هستیم، افزود: مدیران پیگیر بودجه‌های دستگاه مربوطه باشند و همچنین جاده و پل‌هایی که در سیل دچار خسارت و آسیب شدند هرچه سریع‌تر ترمیم شوند.

ساخت مصلا در توان اعتباری میاندورود نیست

امام جمعه میاندورود نیز با گرامیداشت چهلمین سالروز نماز جمعه گفت: نماز جمعه نشان دهنده قدرت سیاسی جامعه است و حضور پرشور مردم و مدیران درصفوف نماز، موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود.

حجت الاسلام رضا محمدنسب افزود: اخلاق و معنویت پایه و اساس کار مدیران باشد و امر به معروف و تشویق به خوبی‌ها را در جامعه ترویج کنیم.

وی گفت: شهری که مسجد جامع دارد نیاز به مصلا نیست و اکنون که برای اتمام مصلای شهرستان به 30میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در توان اعتباری شهرستان نیست لذا زمین آن نیز باید تبدیل به احسنت شود که این موضوع نیز باید با جدیت پیگیری شود.

معاون تولیدات دامی جهادکشاورزی مازندران در جلسه شورای اداری میاندورود بیان کرد: چندین سال مقام معظم رهبری نامگذاری سال را به اشتغال و تولید اختصاص دادند که در زمینه اجرایی کردن فرمایشات رهبری، کشاورزی به‌عنوان موتور محرکه بخش اشتغال و تولید می‌تواند تاثیرگذار باشد.

علیرضا عطایی‌نژاد افزود: شهرستان میاندورود رتبه خوبی در بخش کشاورزی و تولید محصولات باغی در استان دارد.

اختلاف در قیمت گذاری سبوس

وی با اشاره به افزایش قیمت سبوس گفت: 30درصد جیره غذایی دام، سبوس است که شورای آرد و نان در کشور مصوب کرد که قیمت سبوس از840 به هزارو 250برسد و اختلافی در زمینه افزایش قیمت میان وزارت جهاد و وزارت صنعت در این زمینه است.

عطایی‌نژاد خاطرنشان کرد: افزایش سبوس قطعا موجب افزایش قیمت گوشت شیر و دیگر نهاده‌ها می‌شود که در نتیجه فشار روی مردم می‌شود در جلسه تنظیم بازار نیز مصوب شد کارخانه‌های آرد موظف به تحویل با قیمت840 تومان هستند.

وی در ادامه در زمینه نوسانات قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: قیمت مرغ تابع عرضه وتقاضا است که با افزایش جوجه‌ریزی قیمت تمام شده آن کاهش می‌یابد.

مدیرجهاد کشاورزی میاندورود نیز با بیان اینکه 8هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت برنج اختصاص یافت گفت:85درصد کشت به‌صورت مکانیزه انجام شد که پیش بینی می‌شود 41هزار تن شالی محلی و ارقام پرمحصول برداشت شود.

12 هزار بیمه شده اصلی در میاندورد هستند

سید اسماعیل علوی افزود: 3هزارو 168 پرونده درزمینه خسارت شناسایی و دو هزارو 536 پرونده درسامانه ثبت و به 441 نفر نیز غرامت پرداخت شد.

رئیس تامین اجتماعی میاندورود نیز اظهار کرد: بیمه آحاد جامعه یک وظیفه حاکمیتی است و بیش از35هزار نفر از جمعیت میاندورود تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

حسن مهدوی با بیان اینکه 3هزار کارگاه فعال درشهرستان وجود دارد افزود: 12هزار بیمه شده اصلی و دو هزارو 500 نفر مستمری بگیران میاندورود هستند.

رئیس اداره بهزیستی میاندورود نیز گفت: بهزیستن و شفاف سازی شعار سازمان است و برای مصونیت آحاد جامعه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ومعلولیت‌ها در دستور کار قرار دارد.

سید مرتضی موسوی بیان کرد: نگاه ما علاوه برحمایت، توانمندسازی در راستای کاهش آسیب اجتماعی است .مطالب مرتبط با : اختلاف وزارت جهاد و صنعت برای قیمت‌گذاری سبوس/ با افزایش جوجه‌ریزی به‌دنبال کاهش قیمت مرغ هستیم
دیدگاه شما در مورد : اختلاف وزارت جهاد و صنعت برای قیمت‌گذاری سبوس/ با افزایش جوجه‌ریزی به‌دنبال کاهش قیمت مرغ هستیم

اختلاف وزارت جهاد و صنعت برای قیمت‌گذاری سبوس/ با افزایش جوجه‌ریزی به‌دنبال کاهش قیمت مرغ هستیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ