• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30008 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 مرداد 1398 - ساعت: 18:24

چاپ
آتش زدن کاه و کلش خسارت به زمین زراعی و محیط زیست است

مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود:

آتش زدن کاه و کلش خسارت به زمین زراعی و محیط زیست است


مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود گفت: کشاورزان برای انجام عملیات کشت مجدد، اقدام به آتش زدن کاه و کلش درون شالیزار می‌کنند که این کار برای محیط زیست و سلامتی مردم بسیار مضر است.

به گزارش میانخبر، سید محمود هادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: براساس قانون ماده ۲۲ و ۲۳ نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و ماده ۶۸۸ مجازات اسلامی، آتش زدن کاه و کلش ممنوع است و قطعا به‌دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی هوا به حبس یا جزای نقدی محکوم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فصل برداشت برنج آغاز شده است، افزود: کشاورزان برای انجام عملیات کشت مجدد، اقدام به آتش زدن کاه و کلش درون شالیزار می‌کنند که این کار برای محیط زیست و سلامتی مردم بسیار مضر است.

مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود با بیان اینکه در سال گذشته مورد خاصی در این موضوع مشاهده نکردیم، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز با اینکه فصل برداشت شروع شده اما کشاورزان خودآگاه بوده و همکاری خوبی دارند و موردی مشاهده نشده که در این حوزه جهاد کشاورزی بسیار با محیط زیست همراه بوده و در راه تنویر افکارعمومی و اطلاع رسانی و آموزش برای آتش نزدن کاه و کلش همراهی خوبی داشته است.

هادیان تصریح کرد: دهیاران با نصب بنر و اطلاع رسانی اقدام به آگاه‌سازی به کشاورزان کنند تا از آتش زدن کاه و کلش خودداری کنند و اگر لازم باشد کارشناسان ما در روستاها حضور پیدا خواهند کرد و آموزش‌های لازم را خواهند داد.

وی تاکید کرد: محیط زیست متعلق به همه مردم است و قطعا تخریب محیط زیست آسیب جدی به مردم وارد خواهد کرد.

هادیان با بیان اینکه میاندورود بیش از ۸ هزار هکتار سطح زیر کشت برنج دارد که در سال جاری مانند سنوات گذشته موردی از آتش زدن کاه و کلش مشاهده نشده است، افزود: شاید بعضی‌ها تصور کنند که با آتش زدن کاه و کلش موجب از بین رفتن آفت‌ها می‌شوند در صورتی که چنین تصوری غلط است.

مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود در پایان گفت: آتش زدن کاه و کلش فعالیت میکرواورگانیسم موجود در خاک که موجب ایجاد حیات در خاک برای کاشت گیاهان می‌شود را از بین می‌برد در صورتی که کاه و کلش یک ماده عالی است که به خاک برمی‌گردد و در حاصل‌خیزی خاک بسیار تاثیرگذار است.مطالب مرتبط با : آتش زدن کاه و کلش خسارت به زمین زراعی و محیط زیست است
دیدگاه شما در مورد : آتش زدن کاه و کلش خسارت به زمین زراعی و محیط زیست است

آتش زدن کاه و کلش خسارت به زمین زراعی و محیط زیست است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ