• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار ویژه

کد خبر : 30013 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 مرداد 1398 - ساعت: 18:43

چاپ
استاد فاطمی نیا: شیطان به هرکس از یک جا ضربه می زند

استاد فاطمی نیا: شیطان به هرکس از یک جا ضربه می زند


به گزارش میانخبر، حجت الاسلام فاطمی نیا روایت می کند که یکی از اولیای خدا قضیه ای نقل می کرد:

شبی مشغول خواندن قرآن بودم تا رسیدم به آیه

یا بَنی‌ آدَمَ لا یَفْتِنَنَّکُمُ الشَّیْطانُ کَما أَخْرَجَ أَبَوَیْکُمْ مِنَ الْجَنَّةِ یَنْزِعُ عَنْهُما لِباسَهُما لِیُرِیَهُما سَوْآتِهِما إِنَّهُ یَراکُمْ هُوَ وَ قَبیلُهُ مِنْ حَیْثُ لا تَرَوْنَهُمْ إِنَّا جَعَلْنَا الشَّیاطینَ أَوْلِیاءَ لِلَّذینَ لا یُؤْمِنُونَ (اعراف آیه۲۷)
ای فرزندان آدم شیطان شما را نفریبد، چنانکه پدر و مادر شما را از بهشت بیرون کرد، لباس ایشان را از تن ایشان بیرون می کند تا عوراتشان را به آنها بنماید، شیطان و دار و دسته او از جایی شما را می بینند که شما آنها را نمی بینید، همانا ما شیطانها را سرپرست کسانی قرار داده ایم که ایمان نمی آورند.

إنّه یراکم هو وقبیله من حیث لا ترونهم.

همانا شیطان و بستگانش شما را می بینند از جایی که شما آنها را نمی بینید.

باخود گفتم معنای ظاهری آیه معلوم است که بالاخره شیطان از جنّ است و جن در لغت به معنای پوشیده است؛ اما گویا معنای باطنی آیه را متوجه نمی شوم! در همین افکار بودم که عالَمی برایم پیش آمد و شیطان ظاهر شد و گفت: آمده ام با تو بحث کنم، پاشو بیا! دیدم همین قدم اول باید با او مخالفت کنم، گفتم نمی آیم، تو بیا!

شیطان با همه تکبرش آمد! یک ساعت بحث عالی فلسفه و کلام کردیم و در آخر مغلوبش کردم و پیروز بحث شدم! به شیطان گفتم: با این همه اسم و رسمت، مغلوب شدی! شیطان خنده ای کرد و گفت: آقا سید! فقط خواستم یک ساعت از عمرت را تلف کنم! آن صحنه تمام شد! معنای آیه را فهمیدم؛ یعنی شیطان به هرکس از یک جا ضربه می زند.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : استاد فاطمی نیا: شیطان به هرکس از یک جا ضربه می زند
دیدگاه شما در مورد : استاد فاطمی نیا: شیطان به هرکس از یک جا ضربه می زند

استاد فاطمی نیا: شیطان به هرکس از یک جا ضربه می زند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ