• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30014 - تاریخ انتشار : شنبه 12 مرداد 1398 - ساعت: 21:39

چاپ
اقدامات مقابله‌ای با آفت مگس مدیترانه‌ای توسط باغداران انجام شود

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود تاکید کرد

اقدامات مقابله‌ای با آفت مگس مدیترانه‌ای توسط باغداران انجام شود


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: باغداران برای کنترل و کاهش خسارت احتمالی آفت مگس مدیترانه‌ای رعایت نکات فنی را با هماهنگی کارشناسان داشته باشند.

به گزارش میانخبر، سیداسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به وجود آفت مگس مدیترانه‌ای در باغات شهرستان، اظهار کرد: باغداران برای کنترل و کاهش خسارت احتمالی آفت مگس مدیترانه‌ای رعایت نکات فنی را با هماهنگی کارشناسان داشته باشند.

وی برداشت میوه نارنج و پرتقال‌های باقیمانده برروی درختان، تسریع در برداشت میوه‌هایی نظیر هلو، شلیل، انجیر، خرمالو و سیب، جمع‌آوری و دفن میوه‌های آلوده در عمق 50 سانتی متری خاکی را از راه‌های جلوگیری از گسترش این آفت نام برد.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: در صورت نیاز به طعمه پاشی سه الی چهار هفته قبل از رسیدن میوه‌ها با پروتئین هیدرولیزات به میزان سه درصد و حشره کش مالاتیون 200 سی سی در 100 لیتر آب با سمپاش پشتی قسمت جنوبی درختان میوه را یک در میان طعمه پاشی کنند و در صورت بارندگی تکرار شود.

علوی درباره نحوه اطلاع رسانی به کشاورزان، گفت: جهاد کشاورزی با استفاده از چاپ بروشور و توزیع آن در بین باغداران، نصب بنر در روستاها و اماکن عمومی و در معرض دید باغداران، مکاتبه با فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌ها درخصوص حساسیت موضوع و فراخوان عمومی باغداران برای رعایت دستورالعمل‌های حفظ نباتات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های ترویجی در روستاها اقدام به اطلاع رسانی و آموزش کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه به روزهای پایانی فصل برداشت هلو و شلیل نزدیک می‌شویم، افزود: سطح باغات سیاه ریشه شهرستان سه هزار و 415 هکتار است که سالانه 68 هزار تن میوه با عملکرد 20 تن در هکتار برداشت می‌شود.

علوی با اشاره به آغاز برداشت برنج در میاندورود، گفت: هشت هزار و 690 هکتار سطح زیر کشت برنج در میاندورود داریم که پنج هزار 480 هکتار انواع ارقام محلی و سه هزار و 210 هکتار انواع برنج پرمحصول هستند که پیش‌بینی می‌شود 41 هزار تن شلتوک برنج برداشت شود.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود تصریح کرد: با توجه به بارش مناسب باران و تامین آب مورد نیاز، سطح کاشت مجدد برنج و پرورش رتون حدود 350 هکتار با متوسط عملکرد یک هزار و 800 کیلوگرم برآورد می‌شود.مطالب مرتبط با : اقدامات مقابله‌ای با آفت مگس مدیترانه‌ای توسط باغداران انجام شود
دیدگاه شما در مورد : اقدامات مقابله‌ای با آفت مگس مدیترانه‌ای توسط باغداران انجام شود

اقدامات مقابله‌ای با آفت مگس مدیترانه‌ای توسط باغداران انجام شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ