• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30018 - تاریخ انتشار : جمعه 11 مرداد 1398 - ساعت: 16:07

چاپ
12 مرداد سالروز تشکیل نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گرامی باد

12 مرداد سالروز تشکیل نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گرامی باد


به گزارش میانخبر، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، حضرت امام خمینی (ره) با توجه به ضرورت و جهت حفظ و ثبات انقلاب اسلامی، فرمان تشکیل نهادهای انقلابی را صادر فرمودند و با توجه به وجود تعدد دستگاه ها و مراکز تبلیغی در زمان پیروزی انقلاب، هر نهاد انقلابی تلاش می کرد تا اهداف این انقلاب را به شیوه های مختلف از جمله چاپ عکس، پوستر، کتاب و همچنین برگزاری تظاهرات و راهپیمایی و صدور بیانیه و اطلاعیه و اعلامیه تبلیغ نماید.

لذا باتوجه به این امر مهم و با تدبیر حکیمانه و به موقع حضرت امام خمینی(ره) جهت ایجاد هماهنگی و حفظ انسجام منطقی بین دستگاه ها، نهادی تحت عنوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در 12 مرداد سال 1359 توسط ایشان تشکیل گردید و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی این شورا در فهرست نهادهای عمومی غیر دولتی و مسئولیت برنامه ریزی، هماهنگی، سیاستگذاری، نظارت بر اجرای مراسمات رسمی و مناسبتهای عمومی نظام جمهوری اسلامی ایران را عهده دارشد.

به نظر اکثر مسئولان نظام، چنانچه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شکل نمی گرفت با توجه به اثرگذاری شگرف حضور توده مردم در راهپیمایی ها در جهت حفظ و تحکیم پایه های نظام و مقابله مستمر با عزم جدی دشمنان انقلاب در داخل و خارج از کشور، این پتانسیل مردمی به نفع اهداف و ارزشهای نظام بکار گرفته نمی شد و در آن صورت طیف های مختلف با انحراف افکار عمومی، توانمندی حرکت مردمی را عقیم ساخته و یا به نفع خود بکار می بستند. از این رو این نهاد حائز اهمیت بوده و داری یک وظیفه بسیار مهم در برنامه ریزی و هماهنگی بزرگداشت یوم ا... های انقلاب اسلامی به شمار می رود.

در اهمیت این شورا می توان به بیان مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... خامنه ای اشاره نمود که فرمودند: اگر ما این شورای هماهنگی را نداشتیم، بی شک ناسازگاریها و اشکالات فراوانی در ایجاد و راه اندازی و اداره مراسم های مختلف شاهد بودیم. الحمدا... این شورا تشکیل شد و به همین دلیل هم این شورا باید بماند.

شورا در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در ایجاد همبستگیِ تشکلها و جناح های سیاسی در برگزاری مراسم و آیین ها با ایجاد تمهیدات لازم جهت حضور مستمر در پاسداری از دستاوردهای انقلاب و ارزشهای آن و همچنین اعلام مواضع نظام جمهوری اسلامی نسبت به سیاستهای استکبارستیزی جهانی نقش برجسته ای ایفا نموده و در طول خدمتش توانسته وظیفه خطیر تبلیغات را که از جایگاه ویژه ای برخوردار است در حد ممکن انجام دهد و شعائر انقلاب اسلامی را بخوبی پاس بدارد.

از جمله وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را می توان به برنامه ریزی، ساماندهی و هماهنگی در اجرای مراسمات رسمی و عمومی کشور، اعلام مواضع در شرایط خاص سیاسی و اجتماعی، ایجاد ستادهای تشکلهای مورد نیاز برای برگزاری مراسمات رسمی و عمومی کشور، ایجاد زمینه مناسب جهت حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ها و اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی بمنظور پایداری آن در بین اقشار مختلف جامعه اشاره نمود و در این راستا شورا در ایجاد ستادهای مختلف با حضور نهادها و تشکلهای مرتبط، برپایی مراسم در مناسبتهای گوناگون و همچنین مشارکت در ستادهای ویژه که به مناسبتهای مختلف در کشور تشکیل می شود فعالیت می کند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان میاندورد که از سال 1391 در این شهرستان شکل گرفت توانسته در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و اهداف این شورا با همکاری نهادها، سازمانها و ادارت شهرستان نسبت به برنامه ریزی، سازماندهی و هماهنگی مراسماتی همچون گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد، شهدای هفتم تیر، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و راهپیمایی روز جهانی قدس، روز مبارزه با استکبار جهانی (13 آبان)، روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی (22 بهمن) و ... در سطح شهرستان اقدام نماید که بی شک حضور پرشور آحاد مردم شریف شهرستان میاندورود در این برنامه ها همواره موجبات دلگرمی مسئولان شهرستان را دربرداشته و همیشه قدردان حضور ملت همیشه درصحنه و ولی نعمتان نظام جمهوری اسلامی ایران در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی خواهند بود.

و من الله التوفیق
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان میاندورودمطالب مرتبط با : 12 مرداد سالروز تشکیل نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گرامی باد
دیدگاه شما در مورد : 12 مرداد سالروز تشکیل نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گرامی باد

12 مرداد سالروز تشکیل نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گرامی باد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ