• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اسلاید شو

کد خبر : 30022 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 مرداد 1398 - ساعت: 23:58

چاپ
اتصال استانها به شبکه ریلی کشور در اولویت است/اتمام تعمیر منازل سیل زده تا پایان مرداد

اتصال استانها به شبکه ریلی کشور در اولویت است/اتمام تعمیر منازل سیل زده تا پایان مرداد


وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان مرداد ماه تعمیر منازل سیل زده به اتمام می رسد و برای منازلی که در مسیر رودخانه بودند، جانمایی جدید صورت گرفته است.

به گزارش میانخبر، محمد اسلامی ظهر پنج شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه وزارت راه و شهرسازی در روستای چم دیوان اظهار داشت: بعد از وقوع سیل بلافاصله اقدامات لازم برای برقراری راه ها صورت گرفت و ارتباط راه روستایی 700 روستا در همان روزهای اول برقرار شد.

وی اضافه کرد: بعد از وقوع سیل نیروهای جهادی مانند دوران دفاع مقدس وارد صحنه شدند و بدون منت در راستای خدمات رسانی و امدادرسانی به سیل زدگان کمک کردند و بار دیگر ایثارگری خود را به نمایش گذاشتند.

به گفته وی چهار ماه از سیل می گذرد و در برخی روستاها نیاز به پل ارتباطی بود که اقدامات لازم برای مسیرها و راه های جایگزین صورت گرفت.

وزیر راه افزود: 12 هزار نفراز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ایام سیل مشغول خدمت رسانی بودند و در 6 استان که با بحران سیل درگیر بودند خدمات لازم ارائه شد.

اسلامی تصریح کرد: مردم نگران جاده خرم آباد- پلدختر هستند که به فراموشی سپرده شود اما این جاده یک شریان حیاتی در اقتصاد کشور است و روستاها و شهرهای اطراف جاده وابستگی به این جاده دارند و باید این جاده با این وابستگی اقتصادی احیا شود.

وی بیان کرد: در اتوبان خرم آباد به پل زال شاهد ریزش و رانش کوه بودیم و بحث عبور از زاگرس با ملاحضاتی از لحاظ زمین شناسی نیاز به مطالعاتی داشت و اقداماتی در این راستا صورت گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: یک جاده استاندارد به عرض 12 متر به طول 85 کیلومتر طراحی شده و این طراحی موجب می شود با این تونل و پل ها یک جاده ماندگاری احداث شود که البته استانداردهای لازم را دارد که قرارگاه خاتم این پروژه را با سرعت اجرا می کند.

وی بیان کرد: تا بهره برداری از جاده جدید، تعمیر جاده قبل انجام شده و این جاده دسترسی محلی است که استفاده می شود و ترمیم لازم صورت گرفته و تلاش شده تا قبل از فصل بارشها، جاده قدیم با این استاندارد لازم، بازسازی شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

اسلامی با اشاره به راه آهن لرستان افزود: اتصال استان های کشور به شبکه ریلی از اولویت های دولت است و خط ریلی دورد به خرم آباد و پلدختر به اندیمشک متصل می شود که این هم جز برنامه های وزارت راه و شهرسازی است و امیدواریم طبق پیش بینی ها، مطالعات و محاسبات تکیمل و پیمانکاران انتخاب شوند و اقدامات لازم صورت گیرد.

به گفته وی بعد از سیل امسال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعمیرات منازل مردم سیل زده را انجام داد و تا پایان مرداد ماه این کار به اتمام می رسد و منازلی هم که در مسیر رودخانه بودند در جای دیگری جانمایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به روز خبرنگار افزود: امروز جنگ دشمن با ما و گل آویزی دشمن با انقلاب اسلامی که در اوج قرار گرفته فقط در بخش اقتصادی و یا سیاسی نیست بلکه در حوزه رسانه نیز هست و با عملیات روانی و تبلیغات مسموم که برای نامید کردن مردم انجام می دهد،خبرنگاران برای نشر حقایق انقلاب اسلامی نقش بزرگی بر عهده دارند.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : اتصال استانها به شبکه ریلی کشور در اولویت است/اتمام تعمیر منازل سیل زده تا پایان مرداد
دیدگاه شما در مورد : اتصال استانها به شبکه ریلی کشور در اولویت است/اتمام تعمیر منازل سیل زده تا پایان مرداد

اتصال استانها به شبکه ریلی کشور در اولویت است/اتمام تعمیر منازل سیل زده تا پایان مرداد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ