• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30054 - تاریخ انتشار : سه شنبه 05 شهریور 1398 - ساعت: 22:44

چاپ
افتتاح 20 پروژه با اعتبار 4 میلیارد تومانی/ تعریض جاده گهرباران بزودی آغاز می‌شود

نشست خبری فرماندار و مدیران ادارات میاندورود؛

افتتاح 20 پروژه با اعتبار 4 میلیارد تومانی/ تعریض جاده گهرباران بزودی آغاز می‌شود


بعدازظهر امروز نشست خبری فرماندار میاندورود و روسای ادارت شهرستان با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت در سالن اجتماعات فرمانداری میاندورود برگزار شد.

به گزارش میانخبر، بعدازظهر امروز نشست خبری فرماندار میاندورود و روسای ادارت شهرستان با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت در سالن اجتماعات فرمانداری میاندورود برگزار شد.

در این نشست ابتدا خبرنگاران سوالات خود را از مدیران حاضر در جلسه و فرماندار پرسیدند و سپس هر یک از مدیران پرسش شونده به بیان پاسخ پرداختند.

سیداسماعیل علوی رئیس جهاد کشاورزی میاندورود در پاسخ به سوالی مبنی بر مقدار خسارت کشاورزان میاندورودی در طوفان ابتدایی سال و پرداخت خسارت به کشاورزان، اظهار کرد: تعداد چهار هزار و 200 واحد خسارت دیده داشتیم که مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان بلاعوض به آنها داده شد و همچنین 163 میلیون تومان تسهیلات کم بهره به واحدهای خسارت دیده داده شد و بقیه پرونده‌ها در حال ثبت در کارگروه استانی است.

ماهیانه 650 میلیون یارانه بهزیستی وارد شهرستان می‌شود

سید مرتضی موسوی رئیس بهزیستی میاندورود درباره اقدامات این سازمان در ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش گفت: از بابت هدفمندی یارانه جامعه هدف، ماهیانه 650 میلیون تومان وارد شهرستان می‌شود.

موسوی بیان کرد: 40 مرکز با 150 نفر نیرو در شهرستان در حال خدمات به جامعه هدف بهزیستی هستند که نشان از نفوذ و توسعه برنامه‌های بهزیستی در سطح جامعه دارد.

سیدمحمود هادیان مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود نیز با بیان اینکه روزانه 25 تن زباله در میاندورود تولید می‌شود، افزود: هنوز موضوع تفکیک زباله برای مردم شناخته نشده است برای همین باید آموزش را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

هر زمان بگویند می‌روم

حجر عسکری بخشدار مرکزی میاندورود نیز در این نشست با بیان اینکه بنده قسم خورده نظام و انقلاب و شخصی عملگرا هستم و کمتر دنبال حاشیه بودم، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها همراه دولت هستند و هر انتقادی که کردند اگر در راستای هدایت بود استفاده کردیم.

عسکری در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر بخشداران میاندورود، تصریح کرد: هر مدیری یک تیم تشکیل می‌دهد و اگر در این تیم جا نداشته باشم هر زمان بگویند می‌روم.

تعریض جاده گهرباران بزودی آغاز می‌شود

حنیف سورکی‌آزاد بخشدار گهرباران نیز با اشاره به خداحافظی غلامیان از میاندورود، گفت: غلامیان در میاندورود بدشانس بود و حضورش مقارن شد با سیل، اما هر آمدنی رفتنی دارد و اگر خواستند می‌مانیم و اگر نخواستند می‌روم و هر اطلاعاتی که دارم را در اختیار می‌گذارم.

سورکی‌آزاد بیان کرد: اعتبار ساخت پل فرح آباد به گهرباران از محل اعتبارات ملی است و با جهش‌های قیمتی که شاهد بودیم پیمانکار از اجرا منصرف شد و پیمانکار جدیدی انتخاب شده و در چندماه آینده شروع به کار خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در تملک اراضی برای اجرای پروژه اختلاف نظر به‌وجود آمده است و یک دستگاهی ادعا کرده که پل در زمین‌های آنها بنا شده است و طبق استعلام ما اینگونه نبود.

سورکی‌آزاد به تصادفات جاده گهرباران اشاره کرد و گفت: تعریض این جاده از عزت‌الدین تا پل نوذرآباد بزودی آغاز می‌شود، اما با وجود کمبود زیرساخت‌ها و علائم در این جاده، نباید عامل انسانی را در تصادفات نادیده گرفت.

هنوز مدیران توسعه محور واقعی نداریم

حسین منفردی سرپرست فرمانداری میاندورود با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، اظهار کرد: اگر پاسخگویی مدیران به مردم را یکی از دلایل نام‌گذای هفته دولت بدانیم هر هفته، هفته دولت است و مدیران باید پاسخگوی مردم باشند.

منفردی با بیان اینکه خبرنگاران چشم بیدار جامعه باشند، بیان کرد: اگر می‌خواهیم ببینیم که رسانه به وظیفه خود عمل کرده باید ببینیم که باعث توسعه و پیشرفت شده‌اند یا نه.

وی افزود: امروز شعار دنیا توسعه پایدار است و در این زمینه تا فرهنگ توسعه پایدار شکل نگیرد و مردم ما توسعه محور نباشند توسعه پایدار به‌وجود نمی‌آید.

منفردی با تاکید بر اینکه هنوز مدیران توسعه محور واقعی نداریم و باید فرهنگ سازی شود، تصریح کرد: مدیران ما باید به این باور برسند.

سرپرست فرمانداری میاندورود درباره برنامه‌های توسعه‌ای میاندورود، گفت: کشاورزی و گردشگری محور توسعه میاندورود هستند و اگر درست برنامه ریزی شود حوزه‌های دیگر را به سمت خود می‌کشد.

غلامیان نگران بود پروژه‌ای انجام نشود

وی با بیان اینکه 20 پروژه با اعتبار بالغ بر 40 میلیارد ریال در هفته دولت در میاندورود افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: 16 پروژه مربوط به امور برق، دو طرح اقتصاد مقاومتی، ساختمان دهیاری، طرح‌های هادی، طرح‌های آبخیزداری و ... پروژه‌هایی هستند که افتتاح می‌شوند.

منفردی درباره مطالب گفته شده از سوی علی غلامیان فرماندار سابق میاندورود مبنی بر تغییرش به‌دلیل مخالفت با واگذاری زمین منابع طبیعی نزدیکی ساحل به یکی از کارخانه‌های فعال در حوزه چوب، اظهار کرد: غلامیان نگران بود که زمین تحویل شود ولی پروژه انجام نشود و دلیل مخالفتش هم همین بود.

وی درباه انتخاب معاون فرماندار و تغییر بخشداران بیان کرد: تغییر و تحول باعث ایجاد انگیزه می‌شود و بخشداران هم عملکرد خوبی داشتند و یکی از اولین دغدغه‌های من انتخاب معاون است.مطالب مرتبط با : افتتاح 20 پروژه با اعتبار 4 میلیارد تومانی/ تعریض جاده گهرباران بزودی آغاز می‌شود
دیدگاه شما در مورد : افتتاح 20 پروژه با اعتبار 4 میلیارد تومانی/ تعریض جاده گهرباران بزودی آغاز می‌شود

افتتاح 20 پروژه با اعتبار 4 میلیارد تومانی/ تعریض جاده گهرباران بزودی آغاز می‌شود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ