• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30056 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 شهریور 1398 - ساعت: 19:30

چاپ
مردم نقش مهمی در توسعه پایدار دارند/ مادران نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند

سرپرست فرمانداری میاندورود:

مردم نقش مهمی در توسعه پایدار دارند/ مادران نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند


سرپرست فرمانداری میاندورود گفت: زنان به‌عنوان مادران جامعه نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی و تربیت فرزند حامی محیط زیست دارند.

به گزارش میانخبر، اولین همایش محیط زیست و توسعه پایدار با سازمان‌های مردم نهاد میاندورود و مازندران با حضور فرماندار، رئیس ارشاد، بهزیستی و ورزش، فعالان محیط زیست و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد در سالن اجتماعات بهزیستی میاندورود برگزار شد.

سیدمحمود هادیان مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود با تشکر از همه کسانی که قلم و قدمشان برای محیط زیست کشور می‌تپد، اظهار کرد: باید در حفظ محیط زیست تلاش کنیم و برای آیندگان محیط زیست سالم به ارث بگذاریم.

هادیان تصریح کرد: آلایندگی واحدهای صنعتی شهرستان بسیار پایین است و حتی دو واحد کشتارگاه مرغ که کمی مشکل داشتند با پیگیری‌های لازم اقدام به نصب تجهیزات بروز کردند.

دبیر شورای هماهنگی سازمان‌های مردم نهاد مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه مهمترین مقوله‌ای که امروز مورد توجه است توسعه پایدار است، افزود: اجتماع، اقتصاد و محیط زیست سه مقوله توسعه پایدار هستند.

یکی از فعالان محیط زیست میاندورود، گفت: روش دفع زباله در حال حاضر، در طول تاریخ کمتر دیده شده و مدیریت نامناسب در دفع زباله دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای حفظ بعضی از گونه‌های جانوری در خطر انقراض جلساتی با شکارچیان یکی از مناطق شهرستان داشتیم و در نهایت شکارچیان تفنگ خود را کنار گذاشتند و تبدیل به حافظان محیط زیست شدند.

نسبت به محیط زیست بی‌تفاوت نباشیم

حسین منفردی سرپرست فرماندار میاندورود هم با تشکر از همه کسانی که در حفظ محیط زیست تلاش می‌کنند، اظهار کرد: بسیاری از طرفداران محیط زیست از جیب خود برای حفظ آن هزینه می‌کنند.

منفردی با بیان اینکه مردم نقش بسیار مهمی در توسعه پایدار دارند، بیان کرد: هیچ کشوری را پیدا نمی‌کنید که در مسیر توسعه پایدار حرکت کرده و دولت به تنهایی این کار را کرده باشد.

وی با اشاره به اینکه واکنش مردم به اتفاقات محیط زیستی شامل سه دسته ستیز، گریز و صلح آمیز است، تصریح کرد: ستیز با محیط زیست خسارت به آینده و اطرافیان است، همچنین نسبت به آسیب‌های محیط زیست بی‌تفاوت نباشیم و همه را هوشیار کنیم.

منفردی با اشاره به نقش پررنگ زنان در سازمان‌های مردم نهاد، گفت: زنان به‌عنوان مادران جامعه نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی و تربیت فرزند حامی محیط زیست دارند.



مطالب مرتبط با : مردم نقش مهمی در توسعه پایدار دارند/ مادران نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند
دیدگاه شما در مورد : مردم نقش مهمی در توسعه پایدار دارند/ مادران نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند

مردم نقش مهمی در توسعه پایدار دارند/ مادران نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ