• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30077 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 شهریور 1398 - ساعت: 23:24

چاپ

معاون امور حقوقی رئیس جمهور: توطئه انگلیس باعث مرگ میلیون‌ها ایرانی در جنگ جهانی اول شد/ این جنایت قابل پیگیری حقوقی است


معاون امور حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه میلیون ایرانی در جنگ جهانی اول با توطئه انگلیسی‌ها کشته شده‌اند از مهیا بودن شرایط برای پیگیری حقوقی این مسئله خبر داد.

به گزارش میانخبر، غروب امروز نشست هم اندیشی در مورد امور حقوقی با حضور خانم جنیدی معاون امور حقوقی رئیس جمهور در سالن شهدای دولت با حضور استاندار کرمانشاه، معاونین، مدیران کل و رؤسای ادارات مختلف برگزار شد.

معاون رئیس جمهور در این نشست پس از گوش فرا دادن به نقطه نظرات و پیشنهادات حقوقی چند تن از مسئولین طی سخنانی به تبیین اهمیت علم حقوق و پاسخ به نظرات مطرح شده پرداخت.

وی اظهار کرد: کرمانشاه استانی با طبیعت زیبا و نشانه های بزرگ تمدنی است وهر جا مدنیت باشد حقوق هم هست در واقع مدنیت با حقوق پیوند خورده است.

معاون رئیس جمهور مدعی شد: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از هر دولتی زبان حقوق ترویج شده است؛ زبان حقوق بخش مهمی از ساختار قدرت نرم کشور و یکی از زبان‌های آن است.

جنیدی با بیان اینکه باید از بخش خصوصی در تصویب برخی مصوبات نظر خواهی کرد، وعده داد: پیشنهادات مطرح شده در مورد بانوان توسط مدیرکل بانوان استانداری کرمانشاه را پیگیری می‌کنم و سعی می کنیم اعتبارات لازم در مورد بانوان را در نظر بگیریم.

معاون امور حقوقی رئیس جمهور با اشاره به سخنان علیرضا گودرزی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در مورد فصل سوم قانون اساسی، تأکید کرد: این فصل از قانون اساسی بسیار مهم و بنیاد و بنیان حقوق شهروندی است؛ و از لحاظ فلسفه و هدف و از نظر ماهویی برتر از سایر قوانین است.

وی تصریح کرد: هدف از حکومت داری با دستگاه عریض و طویلش دفاع از حقوق شهروندی، آزادی و شکوفایی استعدادهای مردم است؛ در غیر این صورت حکومت داری به زحمتش برای کارگزاران و هزینه اش برای مردم نمی ارزد.

جنیدی با تایید انتقادات و صحبت‌های استاندار کرمانشاه در مورد بروکراسی‌های زاید که مانع رشد و توسعه هستند، بروکراسی اداری را «فرآیند غیر ضرور سنگین» نامید که باید به دنبال تغییرش بود.

معاون حقوقی رئیس جمهور از بخش خصوصی و بخش‌های مختلف دولتی که از ناحیه طرف‌های خارجی دچار خسارت می بینند خواست گزارش هایشان را شفاف و همراه مستندات به این معاونت ارائه دهند تا دعاوی آنها را به نحو موفق پیش ببرند.

جنیدی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به کشته شدن میلیون‌ها ایرانی در جریان جنگ جهانی اول با توطئه انگلیسی‌ها بر لزوم مستند سازی از این جنایت تاکید کرد و گفت: در این زمانه شرایط برای پرداختن به این موضوع فراهم است.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : معاون امور حقوقی رئیس جمهور: توطئه انگلیس باعث مرگ میلیون‌ها ایرانی در جنگ جهانی اول شد/ این جنایت قابل پیگیری حقوقی است
دیدگاه شما در مورد : معاون امور حقوقی رئیس جمهور: توطئه انگلیس باعث مرگ میلیون‌ها ایرانی در جنگ جهانی اول شد/ این جنایت قابل پیگیری حقوقی است

معاون امور حقوقی رئیس جمهور: توطئه انگلیس باعث مرگ میلیون‌ها ایرانی در جنگ جهانی اول شد/ این جنایت قابل پیگیری حقوقی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ