• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30096 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 شهریور 1398 - ساعت: 12:03

چاپ

ثبت‌نام در سامانه سماح برای اربعین الزامی‌است/ زائران ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند


مسؤول امور ثبت‌نام زائران حج و زیارت استان قزوین با بیان اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح الزامی‌است، گفت: زائران ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند.

به گزارش میانخبر، سیدمحمد خضری مسؤول امور ثبت‌نام زائران حج و زیارت استان قزوین در گفت‌وگودر قزوین اظهار کرد: ثبت‌نام زائران اربعین از یکم شهریورماه سال‌جاری در سامانه سماح آغاز شده است.

وی افزود: همزمان با آغاز ثبت نام، یکهزار و ۲۳۶ نفر از استان قزوین در سامانه ثبت‌نام کردند که مبلغ ثبت‌نام توسط فرد به ازای هر نفر برابر ۲۲ هزار تومان بابت هزینه بیمه و هلال احمر است و در صورت مراجعه به دفاتر زیارتی و ثبت‌نام در آن، مبلغ ۲۵ هزار تومان از ثبت‌نام کنندگان دریافت می‌شود.خضری بیان کرد: در صورتی که زائران از ثبت‌نام در سامانه صرف نظر کنند، می‌تواند انصراف خود را در سامانه تا ۴۸ ساعت قبل از اعزام ثبت کنند.

وی گفت: براساس ستاد اطلاع رسانی ستاد مرکزی اربعین مستقر در وزارت کشور، ثبت‌نام در سامانه سماح برای زائران اجباری است و ثبت‌نام تا یک الی دو روز مانده به اربعین صورت می‌گیرد.

مسؤول امور ثبت‌نام زائران حج و زیارت استان قزوین مطرح کرد: زائران باید کارت شناسایی، اصل گذرنامه و پرینت بیمه نامه‌ای که از سامانه سماح دریافت می‌کنند را به همراه خود داشته باشند و به مرز مراجعه کنند و در غیر این‌صورت نمی‌توانند از مرز کشور خارج شوند.

خضری اضافه کرد: در صورتی که افراد علاقمند به اعزام در روز خاصی به عراق و کربلای معلی هستند از همین امروز نسبت به ثبت‌نام خود اقدام و روز خروج خود از مرز را انتخاب کنند چراکه خروج از مرز به ازای هر روز دارای محدودیت است؛ توصیه داریم ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۱۸ هزار و ۶۰۳ نفر در قالب ۹ هزار و ۴۲۱ گروه از استان قزوین برای شرکت در همایش بزرگ پیاده روی اعزام شدند و با توجه به شرایط موجود پیش بینی می‌شود که آمار زائران در اربعین سال‌جاری بین ۲و نیم تا ۳ برابر افزایش یابد.

مسؤول امور ثبت‌نام زائران حج و زیارت استان قزوین گفت: باتوجه به حذف ویزا از قبل عید برای ایران و افزایش متقاضیان، از اول محرم تا سی صفر مصادف با دهم شهریورماه تا هفتم آبان ماه سال‌جاری، زائران برای ورود به عراق نیازمند استکیر ویزا نیستند و این افراد باید حتما اصل گذرنامه، پرینت بیمه نامه و کارت شناسایی را به همراه خود داشته باشند.

خضری در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۲۴ دفاتر زیارتی در استان، یک دفتر در معلم کلایه، یک در اقبالیه، دو دفتر در شهرستان تاکستان، یک دفتر در شهرستان بویین‌‍زهرا، یک دفتر در شهرستان آبیک و یک دفتر در شهر الوند فعال است و مابقی در قزوین قرار دارند.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : ثبت‌نام در سامانه سماح برای اربعین الزامی‌است/ زائران ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند
دیدگاه شما در مورد : ثبت‌نام در سامانه سماح برای اربعین الزامی‌است/ زائران ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند

ثبت‌نام در سامانه سماح برای اربعین الزامی‌است/ زائران ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ