• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30110 - تاریخ انتشار : یکشنبه 17 شهریور 1398 - ساعت: 12:26

چاپ
هزینه 420 میلیون ریال موقوفات میاندورود برای عزاداری دهه اول محرم

رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود خبر داد

هزینه 420 میلیون ریال موقوفات میاندورود برای عزاداری دهه اول محرم


رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود از هزینه 420 میلیون ریال موقوفات میاندورود برای عزاداری دهه اول محرم خبر داد.

به گزارش میانخبر، حسین فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ۴۲۰ میلیون ریال از موقوفات میاندورود برای عزاداری و سرگواری و اطعام دهی دهه اول محرم هزینه شده است.

وی بیان کرد: این هزینه شامل موقوفات متصرفی و غیر متصرفی بوده که درقالب طرح شمیم حسینی و مقید به مکان پرداخت و در حوزه عزاداری و اطعام دهی هزینه شد.

رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود با بیان اینکه اجرای نیات واقفین از برکات جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: واقفین با نیات خیر خود به فکر حفظ ارزش‌های انسانی و معنوی بوده‌اند.

فاضلی با تاکید بر اینکه اجرای نیات واقفین نام واقفین را ماندگار کرده است، تصریح کرد: همه می‌توانند واقف باشند و بخشی از اموالشان را برای نیازهای روز جامعه وقف کنند و نامشان رادر تاریخ ماندگار کنند.

وی اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش را از مهمترین وظیفه اوقاف دانست و گفت: اوقاف برای اجرای نیات واقف نیاز به همکاری همه مستاجرین و ادارات دارد و پرداخت اجاره سالانه توسط مردم و ادارات وظیفه شرعی و قانونی است.

فاضلی با بیان اینکه موقوفات شهر سورک و موقوفه جامخانه از مهمترین موقوفات شهرستان هستند که باید احیا شود، اظهار کرد: برای این کار نیاز به همت مردم دارد تا حق وقف را بصورت سالانه به اوقاف پرداخت کنند و وقف از امورات شرعی به‌حساب می‌آید و رعایت مسایل شرعی وظیفه همگان است.

اوقاف در هزینه کرد عواید موقوفات طبق نیات واقفین و طبق ضوابط شرعی و قانونی عمل خواهد کرد و از مسائل حاشیه ای بدور میباشد.مطالب مرتبط با : هزینه 420 میلیون ریال موقوفات میاندورود برای عزاداری دهه اول محرم
دیدگاه شما در مورد : هزینه 420 میلیون ریال موقوفات میاندورود برای عزاداری دهه اول محرم

هزینه 420 میلیون ریال موقوفات میاندورود برای عزاداری دهه اول محرم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ