• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30138 - تاریخ انتشار : جمعه 22 شهریور 1398 - ساعت: 16:59

چاپ
عامل اصلی در تربیت کودک خانه و خانواده است/ ارتباط خانواده با مدرسه ضعیف است

مدیر آموزش و پرورش میاندورود:

عامل اصلی در تربیت کودک خانه و خانواده است/ ارتباط خانواده با مدرسه ضعیف است


مدیر آموزش و پرورش میاندورود با بیان اینکه ارتباط خانواده با مدرسه ضعیف است، گفت: باید تلاش کنیم که انسان‌های خوب تربیت کنیم و نقش خود را به‌عنوان خانواده به‌درستی انجام دهیم.

به گزارش میانخبر، حسین‌علی علیجانی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه میاندورود ضمن تسلیت و تعزیت به مناسبت ماه محرم، ماه اخلاص و معنویت اظهار کرد: برای رسیدن به کمال انسانی و اسلامی باید امام زمان خود را بشناسیم و قدم درمسیر صداقت و شهادت بگذاریم و معلمان ما از واقعه کربلا درس‌های زیادی آموختند که نسل به نسل بر فرزندان و آینده سازان انتقال می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت در حال حرکت و تکاپو و دنبال هدفی است که برگرفته از سخن ائمه و پیامبر است، افزود: انسان اگر بخواهد به رستگاری برسد باید به دو یادگاری که پیامبر در بین ما قرار داده تمسک بجوید و خود را در پناه قرآن و تعالیم آن، پیامبر و ائمه قرار دهد.

مدیر آموزش و پرورش میاندورود، خاطرنشان کرد: چهار رابطه، ارتباط با خدا، رابطه با خود، رابطه با خلق و رابطه با خلقت در سند تحول بنیادین مشخص شده است.

علیجانی مهمترین رابطه براساس باورهای دینی را ارتباط با خدا دانست و گفت: باید تلاش کنیم که بچه‌ها خودشان را بشناسند و اگر خود را بشناسند خدا را می‌شناسند و ما با خودشناسی و ارتباط اجتماعی می‌توانیم ارتباط باهمدیگر را بر مبنای اسلام و مقتضیات زمان و اخلاق محور آموزش دهیم.

وی سرمنشاء توسعه پایدار که امروزه در جهان مورد توجه قرار دارد را رابطه انسان با خلقت بیان کرد و افزود: در این ارتباط، رابطه انسان با مواهبی که خداوند در اختیار ما قرار داده است مورد توجه است.

علیجانی با تاکید بر اینکه نباید آموزش و پرورش را خطاب اصلی تربیت قرار دهیم، تصریح کرد: آموزش و پرورش در تربیت کودک جایگاه دوم را دارد و فضای خانه و خانواده مدرسه اول کودک است.

وی بیان کرد: وظیفه ما این است که تعلیم و تربیت را انجام ببخشیم و براساس سیاست‌های جامعه پیش ببریم.

علیجانی با بیان اینکه ارتباط خانواده با مدرسه ضعیف است، گفت: باید تلاش کنیم که انسان‌های خوب تربیت کنیم و نقش خود را به‌عنوان خانواده به‌درستی انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه عامل اصلی در تربیت کودک خانه و خانواده است، تصریح کرد: کودکی که تحویل ما می‌شود میلیون‌ها ساعت اطلاعات در اختیار وی قرار گرفته است و این باعث می‌شود که دوگانگی شخصیت در کودک شکل بگیرد که در مدرسه یک نوع رفتار داشته باشد و در خانواده به شکل دیگر و مدرسه باید این دوگانگی را مدیریت کند.

مدیر آموزش و پرورش میاندورود در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با تمام توان و با کمترین امکانات آماده خدمت به دانش آموزان است و تلاش ما تربیت فرزندان شما است.مطالب مرتبط با : عامل اصلی در تربیت کودک خانه و خانواده است/ ارتباط خانواده با مدرسه ضعیف است
دیدگاه شما در مورد : عامل اصلی در تربیت کودک خانه و خانواده است/ ارتباط خانواده با مدرسه ضعیف است

عامل اصلی در تربیت کودک خانه و خانواده است/ ارتباط خانواده با مدرسه ضعیف است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ