• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30169 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 شهریور 1398 - ساعت: 17:39

چاپ

فروش «مخفیانه» ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول


رسانه‌های ترکیه‌ای از فروش «مخفیانه» ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول پس از حادثه قتل جمال خاشقچی خبر دادند.

به گزارش میانخبر، دولت عربستان سعودی پس از حادثه قتل «جمال خاشقچی» نویسنده و روزنامه‌نگار منتقد سیاست‌های آل سعود در ساختمان کنسولگری سعودی در استانبول، این ساختمان را به شکل مخفیانه فروخت.

«دیلی صاباح»، عربستان پس از فروختن ساختمان کنسولگری خود در استانبول، مقر کنسولگری را به مکان دیگر منتقل خواهد کرد.

این رسانه ترکیه‌ای گزارش داد که تصمیم ریاض برای تغییر مکان کنسولگری خود در استانبول در حالی گرفته می‌شود که دادستانی ترکیه خود را برای صدور فهرست اتهامات در آستانه اولین سالگر قتل خاشقچی در اکتبر آینده (دهم مهر) آماده می‌کند.

دیلی صاباح نوشت: صداهای ضبط شده در داخل ساختمان کنسولگری هنگام ارتکاب جنایت قتل خاشقچی، دولت عربستان را ابتدا بر آن داشت که تیم فنی آن برای پاک کردن حافظه دستگاه استراق سمع در ساختمان کنسولگری اقدام کند، اما تیم پس از بازگشت از ساختمان گزارشی را به دولت سعودی ارائه داده و در آن توصیه کرد که ساختمان کنسولگری تخلیه شود و این مساله باعث شد که وزارت خارجه عربستان تصمیم به تغییر مکان و در نتیجه فروش ساختمان بگیرد.

روزنامه مذکور به نقل از کارشناسان حقوقی خبر داد که به ساختمان کنسولگری همچنان به چشم قتل‌گاه جمال خاشقچی نگریسته می‌شود و اگر انتقالی صورت بگیرد، دادستانی استانبول می‌تواند برای انجام تحقیقات مفصل و جمع آوری مدارک و اسناد بیشتر اقدام کند.

منابع رسانه‌ای ترکیه می‌گویند که وزارت خارجه عربستان پس از فروش این ساختمان قصد دارد ساختمانی را در منطقه صاری‌یر در نزدیکی کنسولگری آمریکا در استانبول بخرد.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی روزنامه واشنگتن‌پست دوم اکتبر (دهم مهر) در کنسولگری سعودی واقع در شهر استانبول به قتل رسید. ارزیابی‌های سازمان‌های اطلاعاتی ترکیه حکایت از آن دارد که آمر قتل خاشقچی، یکی از مقام‌های رده بالای سعودی، از جمله محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی است.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : فروش «مخفیانه» ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول
دیدگاه شما در مورد : فروش «مخفیانه» ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول

فروش «مخفیانه» ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ