• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30171 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 شهریور 1398 - ساعت: 19:26

چاپ
از زیرپیلوت خانه شروع کردم/ پرورش قرقاول هزینه کم و سود زیاد دارد

پرورش دهنده میاندورودی قرقاول:

از زیرپیلوت خانه شروع کردم/ پرورش قرقاول هزینه کم و سود زیاد دارد


مرتضی زارعی جوان میاندورودی از چند سال پیش اقدام به پرورش قرقاول کرده است و امروز توانسته با گسترش کار خود حتی به فکر صادرات هم باشد.

به گزارش میانخبر، مرتضی زارعی جوان میاندورودی از چند سال پیش اقدام به پرورش قرقاول کرده است و امروز توانسته با گسترش کار خود حتی به فکر صادرات هم باشد.

زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه پرورش قرقاول را از هیچ و زیرپیلوت خانه شروع کردم، اظهار کرد: در ابتدا در فضای 40 متری و با 50 جوجه شروع کردم و پس از بالغ شدن آنها را فروختم و سود خوبی داشتم به همین دلیل علاقه‌مند شدم که آن را گسترش دهم.

وی بیان کرد: هزار و 500 متر زمین خریدم که 800 متر فضای مسقف ایجاد کردم و 120 قرقاول مولد گرفتم که هر کدام 80 تخم می‌گذارد و اگر این تخم‌ها تبدیل به جوجه شود هر جوجه تازه متولد شده پنج هزار تومان و یک ماه 35 هزار تومان قیمت دارد.

زارعی با بیان اینکه قرقاول مصرف غذایی بسیار پایینی دارد، افزود: هر قرقاول در روز 60 گرم و در ماه 2 و نیم کیلو غذا می‌خورد که می‌توان ذرت، سویا، پیلوت، شبدر و یونجه به آنها داد.

وی تاکید کرد: قرقاول در مدت شش ماه بالغ می‌شود و در هشت ماهگی به بلوغ می‌رسند و زمان تخم‌گذاری آنها از فروردین تا تیرماه است.

زارعی برای کسانی که قصد شروع این کار را دارند، گفت: ابتدا باید قفسه‌های کوچک در ابعاد 1.5 در 1.5 یا 2 در 2 ایجاد کنند که می‌توان با هزینه کم و با استفاده از چوب یا میله گرد آن را درست کرد.

وی تاکید کرد: برای تخم‌ریزی و جوجه کشی در هر قفس یک نر با سه یا چهار ماده قرار گیرند و باید مواظب بیماری‌های آنها هم بود، بیماهایی نظیر بيماری آنفولانزا، گامبرو، آبله، نیوکاسل، برونشیت که داروهای آنها وجود دارد.

این جوان کارآفرین درباره نژاد قرقاول‌ها، بیان کرد: آمریکایی، پاکستانی، هلندی، سیلور نژادهایی هستند که استفاده می کنم که مقاومت آمریکایی از همه بیشتر و بهتر است و نژادهای بلژیکی و لیمویی بیشتر تزئینی هستند و در سال بین 20 تا 25 تخم می‌گذارند.

وی در باره فروش قرقاول، گفت: فروش ما از طریق سایت و اینترنتی است، سایتی ایجاد کردم که تمام مراحل پرورش قرقاول در آن گفته شده است و هر کسی می‌تواند با مراجعه به آن نحوه پرورش قرقاول را بیاموزد.

زارعی ادامه داد: مشتری از سراسر ایران وجود دارد و به اکثر استان‌های کشور ارسال کردیم و در حال حاضر در حال قرارداد برای ارسال به قطر از طریق دوستان خوزستانی هستیم.

وی تصریح کرد: برای شروع کار از وام اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی شروع کردم که توانست در ابتدای کار هزینه‌های مرا تامین کند تا بتوانم به سوددهی برسم و امروز به مرحله‌ای رسیدم که یک دستگاه جوجه کشی هزار و 200 تایی و یک دستگاه 500 تایی خریداری کردم تا تمامی مراحل پرورش قرقاول را در اختیار داشته باشم.

زارعی خاطرنشان کرد: برای آموزش عمومی، کتاب گام به گام پرورش قرقاول را نوشتم تا همه کسانی که علاقه‌مند به این کار هستند بتوانند از طریق این کتاب با آن آشنا شوند و این کتاب به صورت اینترنتی نیز در سایت ما برای علاقه‌مندان در دسترس است.مطالب مرتبط با : از زیرپیلوت خانه شروع کردم/ پرورش قرقاول هزینه کم و سود زیاد دارد
دیدگاه شما در مورد : از زیرپیلوت خانه شروع کردم/ پرورش قرقاول هزینه کم و سود زیاد دارد

از زیرپیلوت خانه شروع کردم/ پرورش قرقاول هزینه کم و سود زیاد دارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ