• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30204 - تاریخ انتشار : دوشنبه 01 مهر 1398 - ساعت: 11:54

چاپ

خنثی سازی چندین طرح کلمبیا و آمریکا برای ترور مادورو


رئیس جمهور ونزوئلا فاش کرد که بعد از حمله پهپادی سال 2018 تا کنون چندین طرح دیگر آمریکا و کلمبیا برای تروی وی خنثی سازی شده است.

به گزارش میانخبر، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا فاش کرد که از زمان حمله پهپادی سال 2018 تا کنون، نیروهای امنیتی این کشور چندین طرح ترور علیه وی را کشف و خنثی کرده‌اند.

مادورو روز یک شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه 1 افزود: «بعد از طرح ترور پهپادی، چندین طرح دیگر را خنثی کردیم. همه آنها توسط کلمبیا و با تایید آمریکا طرح ریزی شده بود. واقعا استفاده از چنین روشهای جنایتکارانه‌ای تاسف آور است و تلاشی است تا از راه جنایت رئیس جمهور را از سر راه بردارند.»

پیش از این نیز مادور گفته بود که دولت کلمبیا در حال تدارک طرحهایی برای کشتن وی است. به گفته رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا و شخص «ایوان دوکو مارکوئز» رئیس جمهور کلمبیا پشت این طرحها هستند.

در 4 اوت 2018، هنگامی که مادورو در جمع هوادارنش در کاراکاس در حال سخنرانی بود از سوی یک پهپاد ناشناس مورد حمله قرار گرفت که با عکس العمل سریع نیروهای امنیتی جان سالم به در برد. پهپاد ساقط شد اما 7 نفر از نیروهای امنیتی نیز مجروح شدند.

آمریکا و متحدانش از سال گذشته که خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند تا کنون انواع طرحها و روشها را برای ساقط کردن حکومت مشروع و قانونی ونزوئلا به کار برده اند که همه آنها با شکست مواجه شده است.

مادورو روز شنبه با اشاره به حمایت مردم کشورش از دولت وی اعلام کرد که مردم ونزوئلا یک طومار 13 میلیون امضایی در مخالفت با تحریمها و سیاستهای امپریالیستی آمریکا جمع آوری کرده‌اند و قرار است آن را به دبیر کل سازمان ملل ارائه کنند.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : خنثی سازی چندین طرح کلمبیا و آمریکا برای ترور مادورو
دیدگاه شما در مورد : خنثی سازی چندین طرح کلمبیا و آمریکا برای ترور مادورو

 خنثی سازی چندین طرح کلمبیا و آمریکا برای ترور مادورو تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ