• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30208 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 مهر 1398 - ساعت: 00:18

چاپ
اقدام قابل تحسین شهردار سورک برای کسب درآمد پایدار/ بنگاه‌های اقتصادی موظف به پرداخت عوارض هستند

اقدام قابل تحسین شهردار سورک برای کسب درآمد پایدار/ بنگاه‌های اقتصادی موظف به پرداخت عوارض هستند


شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است که بخش اعظمی از درآمد آن باید توسط خود شهرداری تامین شود تا بتواند به مردم خدمات ارائه کند و یکی از موضوعاتی که در شهرهای کوچک و بزرگ همواره مورد تاکید و اجرا بوده است موضوع ایجاد درآمد پایدار بوده است که هر یک از شهرداری‌ها با توجه به ظرفیت‌های موجود اقدام به فعالیت‌هایی کردند تا این کار انجام شود.

به گزارش میانخبر، امروز خبرهایی در شبکه اجتماعی منتشر شد با این تیتر که "فرار وارش از دشت‌ناز بخاطر عوارض ۳۲۰ میلیون تومانی شهرداری سورک" که در آن اعلام شد که این شرکت هواپیمایی به‌دلیل طلب کردن 320 میلیون تومان از سوی شهردار سورک به‌دلیل سهم 5 درصدی شهرداری از فروش بلیط های حمل و نقل برون شهری قرار است فعالیت خود در مازندران را کاهش دهد.

باید توجه داشت که شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است که بخش اعظمی از درآمد آن باید توسط خود شهرداری تامین شود تا بتواند به مردم خدمات ارائه کند و یکی از موضوعاتی که در شهرهای کوچک و بزرگ همواره مورد تاکید و اجرا بوده است موضوع ایجاد درآمد پایدار بوده است که هر یک از شهرداری‌ها با توجه به ظرفیت‌های موجود اقدام به فعالیت‌هایی کردند تا این کار انجام شود.

شهردار سورک نیز در راستای ایجاد درآمد پایدار و طبق قانون درخواست سهم پنج درصدی از محل عوارض فروش بلیت شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه دشت‌ناز را کرده که در شهرستان میاندورود واقع است و در حریم شهر سورک قرار دارد، قطعا نمی‌توان به شهرداری سورک خرده گرفت که چرا این کار را کرده است چون یک قانون است و محلی برای کسب درآمد شهرداری‌ها از بنگاه‌های اقتصادی که شرکت‌های هواپیمایی یکی از آنها هستند که درآمد خوبی هم دارند و دادن این عوارض شاید برای آنها سنگین نباشد و تنها برای فرار از پرداخت آن اقدام به بیان مطالبی با عنوان رفتن از مازندران کرده‌اند.

قانون عوارض فروش بلیت به شهرداری‌ها در مهر ماه سال 87 به تصویب رسیده است و از آن زمان تا به امروز شرکت‌های هواپیمایی از دادن آن امتناع کردند و باید گفت که به روی خود نیاوردند اما امروز شهردار سورک با اقدامی قابل تحسین که برای احقاق حقوق مردم بوده است و نه برای رسیدن به جریان‌های قدرت و ثروت؛ یک اراده و پشتکار قوی می‌خواست که به زعم مردم سورک انجام شده است و جای تشکر از اعضای شورا در انتخاب فرد بومی و کاربلد دارد که از زمان پذیرش مسئولیت اقدامات قابل تحسینی در ایجاد درآمد پایدار و تغییر چهره شهر داشته است.

بنا به گفته یکی از کارکنان شهرداری سورک، شرکت‌های هواپیمایی حاضر در فرودگاه دشت ناز در یازده سال گذشته موظف به پرداخت عوارض خود به شهرداری سورک بودند که قبل از ورود شهردار سورک به این موضوع، از دادن آن استنکاف می‌کردند و شهردار به صورت جدی پیگیر وصول مطالبات یازده ساله است که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد یک درآمد پایدار در هر ماه باشد که باید شرکت‌های هواپیمایی از این به بعد عوارض خود را بپردازند.

هر بنگاه اقتصادی برای کسب درآمد ایجاد می‌شود و نه ارائه خدمات رایگان به مردم و قطعا شرکت‌های هواپیمایی نیز هیچ وقت رایگان به مسافرانش خدمات ارائه نمی‌کند که حالا درخواست طلب نکردن این عوارض را دارد، قطعا بر مبنای فروش این عوارض تعیین می‌شود و این اعداد از روی هوا به خودی خود به‌وجود نمی‌آید.

انتظار می‌رود شرکت‌های هواپیمایی که قطعا درآمدزا هستند و اگر غیر این بود تا امروز فعالیتشان ادامه نداشت در برابر قانون درخواست تبعیض و چشم پوشی نداشته باشند چون همه مردم در مقابل قانون باید برابر هستند و همه کارگران و کارمندان و کسبه و... نیز مالیات و عوارض خود را پرداخت می‌کنند و از زیر بار آن شانه خالی نکنند.مطالب مرتبط با : اقدام قابل تحسین شهردار سورک برای کسب درآمد پایدار/ بنگاه‌های اقتصادی موظف به پرداخت عوارض هستند
دیدگاه شما در مورد : اقدام قابل تحسین شهردار سورک برای کسب درآمد پایدار/ بنگاه‌های اقتصادی موظف به پرداخت عوارض هستند

اقدام قابل تحسین شهردار سورک برای کسب درآمد پایدار/ بنگاه‌های اقتصادی موظف به پرداخت عوارض هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ