• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30221 - تاریخ انتشار : جمعه 05 مهر 1398 - ساعت: 15:37

چاپ

دعوت به مذاکره اروپا و آمریکا مَکرسیاسی است/قدر انقلاب را باید بدانیم


امام جمعه موقت ساری گفت: مقاومت مردم و رزمندگان نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کرد.

به گزارش میانخبر، حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن گرامیداشت هفته مقدس، این هفته را مهم‌ترین و بنیادی ترین امور دین دانست و اظهار کرد: اگر فردی در اجتماع با عزت رشد کند در مقابل حوادث روزگار راست قامت خواهد بود، چرا که ریشه همه پستی‌ها ذلت نفس است.

وی اطاعت و پیروی از خدا و تقوای الهی را راه رسیدن به عزت نفس برشمرد و افزود: عزت نفس، علاوه بر اینکه یکی از بزرگ‌ترین فضیلت‌ های اخلاقی است، می‌تواند ضامن اجرای دیگر صفات پسندیده در محیط خانواده و اجتناع نیز به شمار آید.

امام جمعه موقت ساری گفت: عزت نفس مایه آزادگی و والایی همتاست و عزتمندان هرگز به ذلت و بندگی دیگران تن نمی‌دهند و سرمایه شرافت و آزادگی خود را با هیچ قیمتی معامله نمی‌کنند.

وی به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هر چیزی که رنگ و بوی خدایی بگیرد مقدس است و در این راستا رزمندگان ما در جنگ تحمیلی با توسل به خدا و زیارت عاشورا دفاع مقدس را به خوبی ترسیم کردند.

قاسمی خطاب به جوانان نسل سوم و چهارم گفت: جوانان ما بدانند انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامد که به راحتی از دست برود و باید قدر انقلاب را بدانیم.

وی یادآور شد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از پادشاهان و امیران خاک ایران را به دشمن واگذار می‌کردند تا جایگاه خودشان را حفظ کنند این در حالیست که بعد از انقلاب اسلامی حتی یک وجب از خاک مملکت ما در تصرف دشمن در نیامد.

قاسمی گفت: در هشت سال از دفاع مقدس بیش از 80 کشور با عراق همراه بودند و پیشرفته ترین تجهیزات نظامی را در اختیار صدام قرار می‌دادند تا انقلاب نوپای اسلامی را زمینگیر کنند اما با مقاومت مردم و رزمندگان نقشه شوم دشمن نقش برآب شد.


اعتماد به اروپا نقطه شروع شکست است

امام جمعه زیراب نیز گفت: نباید به اروپائیان اعتماد کرد چرا که این اعتماد نقطه شروع شکست است و ما پس از خروج ترامپ از برجام از آنها جز دروغ چیزی ندیدیم.

حجت‌الاسلام محمدزمان رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زیراب یکی از عوامل سازنده شخصیت انسان و قرار گرفتن در مسیر حق را علاوه بر اراده و خواست، همنشین و دوست برشمرد و با بیان اینکه این امر از منظر علمی، تجربی و حسی ثابت شده است، گفت: اما متاسفانه ما در تربیت فرزندان خود کمتر به این امر اهتمام داریم.

وی با تأکید بر اهمیت توجه و حساسیت نسبت به رفیق و دوستان فرزندانمان، یکی از عوامل انحراف و یا هدایت را دوست دانست و افزود: در حال حاضر یکی از دوستان فرزندان ما فضای مجازی است که صرف زمان بسیار با آن، بدون هیچ محدودیتی مشکل جامعه ما شده و این بلایی است که ما با دست خود بر سر جوانان می‌آوریم و به نام آزادی تیشه به اعتقادات و ایمان می‌زنیم و وظیفه مسئولان است که نسبت به این امر توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه زیراب، با اشاره به اینکه اکنون گاها دیده می‌شود محافلی به نام دین اما خلاف شرع برپا می‌شود، خاطرنشان کرد: این مجالس هیچ مناسبتی با دین و شرع نداشته و خلاف شرع است و دقیقا مجالس لهو و لعب است که انسان را از مبانی شرعی و اعتقادی دور می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه ولنگاری نباید به‌عنوان آزادی و فرهنگ ترویج شود، بر ضرورت ورود مسئولان به این عرصه و مدیریت فضای مجازی تأکید کرد و گفت: اگر این امر مدیریت نشود، ضربه جبران‌ناپدیری به جامعه وارد خواهد شد و مسئولان باید پاسخگوی فساد و انحراف در جامعه دینی و شرعی ما باشند.

رضایی با اذعان بر اینکه آسایش و امنیت امروز ما به برکت خون شهدا و رشادت رزمندگان و مجروحان است و شهدا هدایتگر امت به سوی نور و حق هستند، گفت: امروز دور تا دور کشور ما جنگ و خونریزی است اما ایران اسلامی پس از جنگ تحمیلی امنیت دارد و می‌توانیم ادعا کنیم که ایران یکی از امن‌ترین کشور دنیا است.

وی با بیان اینکه عراق در زمان شروع جنگ، 2هزارو700 تانک داشته و پس از هشت سال جنگ و انهدام بسیاری از تانک‌ها، تعداد تانک‌های عراق 5 هزار و 400 تانک بود و به همین منوال، در زمان شروع جنگ 300هواپیمای جنگی و در پایان جنگ 600 هواپیمای جنگی داشت، معنای این آمار را کمک همه جانبه دنیای استکبار به رژیم بعث عنوان کرد و افزود: حدود 70 کشور به عراق کمک کردند و ما یک تنه در برابر همه آنها ایستادیم و این پیروزی به برکت ولایت فقیه و پیروی جوانان از ولایت فقیه بوده است.

امام جمعه زیراب نقطه قدرت و قوت جوانان ایران را پیروری از ولایت فقیه دانست و گفت: ولایت فقیه امر استبدادی نیست بلکه باعث شکوفایی، عزت ملی، اقتدار و شرف شده است و ملت ما در زمان جنگ با دستان خالی اما با ایمان و پیروی از ولایت فقیه حماسه عظیم در تاریخ انقلاب و ایران به ثبت رساندند.

رضایی با بیان اینکه امروز وضع ما بسیار فرق دارد، گفت: رئیس جمهور با اقتدار و صراحت لهجه در سازمان ملل صحبت کرد و این امر به دلیل پشتوانه ولایی و مردمی است و امیدواریم این مواضع ادامه یابد چراکه تنها راه برون رفت ما از مشکلات، اتکا به درون و جوانان است.

وی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه راه تعامل ما با همه کشورها بجز امریکا و رژیم صهیونیستی بسته نیست، مبنا و ملاک مذاکره را عدم اعتماد به دشمنان برای مقابله با توطئه‌های آنان دانست و افزود: نباید به اروپائیان اعتماد کرد چرا که این اعتماد نقطه شروع شکست است و ما پس از خروج ترامپ از برجام از آنها جز دروغ چیزی ندیدیم و آنها هیچ قدمی در جهت ماندگاری در برجام برنداشتند و همه هزینه را ما پرداختیم و آنها هیچ کاری نکردند.

امام جمعه زیراب با اشاره به سخنان رهبری، هدف نظام را تحقق دین خدا و شریعت الهی عنوان کرد و گفت: مسئولان برای جمع کردن جوانان به دور خود، مجالس گناه تشکیل ندهند و دست به کار حرام نزنند.

رضایی با اشاره به فرازی دیگر از سخنان رهبری در رابطه با اتحاد، همدلی و وفاق میان همه آحاد مردم، گفت: همه ما وابسته به نظام و انقلاب هستیم و در هر گروه و با هر سلیقه‌ای، خط قرمز ما وحدت ما بوده و هر سخنی که موجب ایجاد تفرقه شود، محکوم است.

وی بر سرباز خوب ولایت بودن در عمل و نه فقط در زبان تأکید کرد و افزود: جناحی حرف نزنیم و هرچه حق است را بیان کنیم و کنار هم باشیم تا با وحدت بر مشکلات فائق آییم.

امام جمعه زیراب با اشاره به روز سالمند، بر بی‌توجهی جوانان امروز نسبت به سالمندان گلایه کرد و گفت: شریعت ما برای سالمندان احترام ویژه قائل است و انسانی که خود را مومن می‌داند باید فرد سالمند را تکریم کند.


نامگذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها به نام شهید یک افتخار است

امام‌ جمعه جویبار نیز گفت: عده‌ای روشنفکر و کج فهم نام شهید را همراه با غم و خشونت می دانند در حالی که شهدا برکت این کشور هستند و نام‌گذاری خیابان ها و کوچه ها به نام شهدا یک افتخار است.

آیت‌الله محمدتقی نادعیزاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان جویبار با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: حتی یک ساعت از جنگ علیه جبهه باطل پشیمان نیستیم.

وی افزود: عزت، اقتدار و استقلال امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهدا است.

امام‌جمعه جویبار با بیان اینکه نامگذاری خیابان و کوچه ها به نام شهدا یک افتخار است تصریح کرد: عده‌ای روشنفکر و کج فهم نام شهید را همراه با غم و خشونت می دانند در حالی که شهدا برکت این کشور هستند و نام‌گذاری خیابان ها و کوچه ها به نام شهدا یک افتخار است.

نادعیزاده خاطرنشان کرد: اروپا و آمریکا هم کاسه هستند و دعوت به مذاکره آنان مَکر سیاسی است زیرا در طول این یک سال اروپا هیچ اقدام قابل قبولی در جهت حفظ برجام نکرد.

وی با تأکید بر اینکه قاطعانه جواب هر تجاوزی را خواهیم داد گفت: هرکسی بخواهد امنیت کشور ما را به خطر بیاندازد قاطعانه پاسخ خواهیم داد و اعلام هم می‌کنیم و ترسی از کسی نداریم.

امام‌جمعه جویبار تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را بی اثر دانست و افزود: این اقدامات تلاش مذبوحانه آمریکا در دشمنی با نظام اسلامی ایران است.

نادعیزاده از اقدامات رئیس قوه قضائیه در برخورد با فساد تشکر کرد و گفت: اقدامات قوه‌قضائیه در دل مردم امیدی ایجاد کرد و خواست مردم نیز برخورد با فساد بدون خط قرمز است.

ملاقات دولت‌مردان با سران انگلیس، فرانسه و آلمان با لبخند کمی ناراحت کننده بود

امام جمعه قائم‌شهر نیز گفت: دشمن از امکانات و تجهیزات دفاعی و نظامی ما می‌ترسد و جمهوری اسلامی هیچ‌گاه آغازگر جنگ نبوده و نخواهد بود ولی ظلم حرام است و انسان باید در برابر ظلم تا حد توان مقاومت کند و اگر در این راه جان دهد در راه خدا جان داده است.

آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان با بیان اینکه ملاقات دولت‌مردان با سران انگلیس، فرانسه و آلمان با لبخند کمی ناراحت کننده بود، اظهار کرد: ولی مطالبی که در سخنرانی آورد حرف ملت و انقلاب بود و نشان می‌دهد دولت‌مردان به دید نافذ مقام معظم رهبری که چنین رفتاری را پیش‌بینی کرده بودند، رسیدند.

وی افزود: سه کشور ذکر شده خواستند بین ایران و آمریکا میانجیگری کنند ولی در همین اجلاس معلوم شد بازیچه دست آمریکا هستند و قبل از ملاقات با رئیس‌جمهور بر علیه ایران بیانیه دادند و ایران را به حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی متهم کردند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهربه هفته دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: آنچه که رمز مؤفقیت ما در دفاع مقدس بود باید همان‌ها را پیش بگیریم.

معلمی با بیان اینکه دشمن از امکانات و تجهیزات دفاعی و نظامی ما می‌ترسد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه آغازگر جنگ نبوده و نخواهد بود ولی ظلم حرام است و انسان باید در برابر ظلم تا حد توان مقاومت کند و اگر در این راه جان دهد در راه خدا جان داده است.

وی افزود: بنا بر فرمایش رهبری، امیدوار بودن به آینده ، اعتماد به جوانان انقلابی وحدت و آحاد مردم، حمایت واقعی از تولیدات داخلی رمز مؤفقیت است که خوشبختانه دولت هم به آن رسیده است.

امام جمعه قائم‌شهر به جلسه مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: اگر سرچشمه فساد بسته نشود هر روز چند پرونده وارد دستگاه قضایی می شود و علاوه بر تلاش دستگاه قضا، دستگاه‌های اجرایی هم و ظیفه دارند نگذارند فساد و خیانت اتفاق بیفتد.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : دعوت به مذاکره اروپا و آمریکا مَکرسیاسی است/قدر انقلاب را باید بدانیم
دیدگاه شما در مورد : دعوت به مذاکره اروپا و آمریکا مَکرسیاسی است/قدر انقلاب را باید بدانیم

دعوت به مذاکره اروپا و آمریکا مَکرسیاسی است/قدر انقلاب را باید بدانیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ