• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30222 - تاریخ انتشار : جمعه 05 مهر 1398 - ساعت: 15:39

چاپ

سه قوه باید در پیش گیری و مبارزه با فساد تلاش کنند/مقاومت تنها راه رسیدن به عزت است


ائمه جمعه خراسان شمالی، مبارزه تمام اعیار با فساد، تاکید بر مقاومت و قدر دانی از مواضع و سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل را مهمترین محور های سخنرانی خود قرار دادند.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان خراسان شمالی در محل مصلی امام خمینی (ره) اظهار کرد: هم اکنون مفسدان اقتصادی، کشور را فلج کرده اند و پولدارهای خائن و تروریست های اقتصادی با انجام تخلف هایی همچون احتکار، قاچاق کالا، خون مردم را در شیشه کرده اند.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه در حال حاضر قوه قضائیه به صورت جدی برای مبارزه با فساد وارد میدان شده است، افزود: باید سه قوه در پیشگیری و مبارزه با فساد، قاطع و سریع باشند تا این مشکل ریشه کن شود.

وی با بیان اینکه در روابط خارجی نباید ذره ای انفعال از خود نشان دهیم، گفت: رئیس جمهوردر سخنرانی خود در سازمان ملل، جواب بدخواهان نظام را با قاطعیت داد .

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع خبرگان اضافه کرد: بنا به فرموده ایشان اکنون باید به جوانان کار بلد میدان دهیم تا امید به آینده و اعتماد به نفس را در آنان زنده کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: باید در شورای عالی آموزش و پرورش کوتاهی در مسائل فرهنگی و آموزشی نیز مورد بررسی قرار گیرد و دینداری فرزندانمان نیز مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام یعقوبی افزود: در استانی همچون خراسان شمالی که 3000 شهید را تقدیم انقلاب کرده است خیلی بد است که بی سواد داشته باشد، بنابراین والدین باید در تحصیل فرزندان خود کوشا باشند و از سوی دیگر اگر خود بی سواد هستند باید از امکانات موجود برای بهره گیری از سواد استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از شهرداری و شورای شهر بجنورد خواست تا به حاشیه های شهر و حاشیه نشینی توجه زیادی کنند.

 مقاومت تنها راه رسیدن به عزت است

امام جمعه گرمه در خطبه های نماز جمعه این هفته گرمه، اولین پیام عاشورا، مقاومت و ایستادگی است و همان طور که در قرآن مطرح شده همه پیامبران در برابر ظلم و جور، استقامت کردند.

حجت الاسلام تاتاری، دومین پیام عاشورا را عدم سازش و تسلیم در برابر همه ظالمان و حکام بی لیاقت دانست و اظهار کرد: در فرهنگ امام حسین سازش معنی ندارد.

وی ادامه داد: سومین پیام عاشورا این است که عدم سازش، هزینه های سنگینی دارد که سیدالشهدا این هزینه را با شهادت خانواده و یارانشان پرداخت کردند.

وی تصریح کرد: امت اسلامی هم طی دهه های گذشته،هزینه های گزافی را پرداخت کردند و شهدای گلگون کفن دفاع مقدس هزینه ای بود که ملت پرداخت کرد.

خطیب نماز جمعه گرمه همچنین از بی منطقی غرب گفت و از رئیس جمهور که مقتدرانه، پاسخ این بی منطقی را در سازمان ملل با سخنرانی قدر دانی کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز عظمت و اقتدار ایران به جهانیان ثابت شده و آمریکا نیز به همین دلیل به فکر مذاکره با ایران افتاده است.

حجت الاسلام تاتاری از حضور پرشور مردم و مسئولان در گرامیداشت برنامه های هفته دفاع مقدس و همچنین از فرماندهی ناحیه بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی ،ادارات و تمام مردم و بسیجیان که کمک کردند بازسازی عملیات بازی دراز به خوبی انجام شود، تشکر کرد.

 نماز در آموزشگاه ها باید در راس امور باشد

حجت الاسلام محمد موسوی، امام جمعه جاجرم در خطبه های نماز جمعه شهر جاجرم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت های رزمندگان و اسرا در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: ما امروز وارث شهدایی هستیم که ظاهر پر رنگ و لعاب دنیا آنها را فریب نداد و برای دین و کشور از جان خود گذشتند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که در مسئولیت های کشور از جوانان مومن و انقلابی استفاده شود، افزود: نکته دیگر که خیلی مهم است، مبارزه بی امان با فساد است که الحمدالله توسط ریاست قوه قضاییه به خوبی دنبال می شود.

وی تصریح کرد: مردم هم از دستگاه قضا خواستاراند که به شدت با فساد برخورد کنند و حمایت مردمی را در برابر مبارزه با فساد خواهند داشت.

حجت السلام موسوی ضمن اشاره به بازگشایی مدارس و آموزشگاه ها گفت: آموزش و پرورش و خانواده ها باید نسل ها را طوری تربیت کنند که ادامه دهنده راه شهدا و رزمندگان و ایثارگران باشند.

وی افزود: چه خوب است که تابلو اعلانات مدارس ما به نام شهدا باشد و وصیتنامه و زندگینامه شهدا را در آن نصب شود.

خطیب نماز جمعه جاجرم افزود: در مدارس و آموزشگاه ها باید نماز در راس امور باشد و باید برای تقویت فرهنگ نماز همه تلاش کنیم.

 

مقاومت مردم باعث شد کشورهای اروپایی در سازمان ملل به دنبال گفتگو با ایران باشند

حجت السلام و المسلمین حسن زاده، امام جمعه بخش خبوشان در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: کشورهای اروپایی اعم از آلمان، انگلیس و فرانسه پنج سال تجاوز گری را نادیده گرفته و سکوت کردند، اما امروز هراسان از خواب بیدار شده و حمله پهپادی انصارالله یمن به شرکت نفتی آرامکو عربستان را از طرف ایران دانسته و مسئولیت آن را به جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهند.

وی تصریح کرد: سازمان ملل و کشورهای اروپایی در طی این ۵ سال مرگ ۴.۲ درصد از کودکان یمنی کمتر از ۵ سال، ۲۳ درصد کودکان یمنی که به جای تحصیل کار می‌کردند و ۴۰۰ هزار کودک یمنی که دچار سوء تغذیه شدند را نادیده گرفته و امروز دایه مهربان تر از مادر شدند.

حجت الاسلام حسن زاده تاکید کرد: استکبار بداند که امروز جبهه مقاومت قوی تر از هر روز وارد میدان کارزار شده است و با تأسی از مولایمان حسین فریاد 《هیهات من الذله》ما بلند است.

وی ادامه داد: ثمره مقاومت ملت ایران باعث شد تا در اجلاسیه هفتاد و چهارم سازمان ملل، کشورهای مختلف اروپایی برای رایزنی خود را به ایران نزدیک نمایند.

خطیب نماز جمعه خبوشان، سخنرانی رئیس جمهور در این اجلاس را که به راهزنی های آمریکا، یک بام و دو هوای اروپا و نصیحت به عربستان و امارات پرداخته و آنان را از کودک‌کشی و نسل کشی در یمن بر حذر داشت، قابل تقدیر دانست.

وی خاطر نشان کرد: باید گفت که امروز و فردا ها به دست مقاومت است چرا که خداوند وعده یاری انصار خود را داده است و فرموده است 《تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم》.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : سه قوه باید در پیش گیری و مبارزه با فساد تلاش کنند/مقاومت تنها راه رسیدن به عزت است
دیدگاه شما در مورد : سه قوه باید در پیش گیری و مبارزه با فساد تلاش کنند/مقاومت تنها راه رسیدن به عزت است

سه قوه باید در پیش گیری و مبارزه با فساد تلاش کنند/مقاومت تنها راه رسیدن به عزت است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ