• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30301 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 مهر 1398 - ساعت: 19:02

چاپ
آغاز شماره گذاری 500 دستگاه ماشین‌های کشاورزی

مدیر جهادکشاورزی میاندورود خبر داد

آغاز شماره گذاری 500 دستگاه ماشین‌های کشاورزی


مدیر جهادکشاورزی میاندورود از آغاز شماره گذاری 500 دستگاه ماشین‌های کشاورزی خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما از اجرای طرح پلاک گذاری ماشین‌های کشاورزی خبر داد و گفت: در سال جاری حدود 500 دستگاه تراکتور و کمباین غلات در میاندورود پلاک گذاری می‌شود.

وی همچنین با اعلام اینکه تا به امروز 385 تن نارنگی از میاندورود به خارج از کشور صادر شد، بیان کرد: سطح زیر کشت مرکبات شهرستان هفت هزار 460 هکتار است که از این مقدار دو هزار و 400 هکتار اختصاص به انواع نارنگی پیش رس، میان رس و دیررس دارد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با بیان اینکه پیش بینی نارنگی در سال جاری 60 هزار تن است، خاطرنشان کرد: قیمت محصول در حال حاضر کم است و در برابر هزینه کشاورزان مناسب نیست.

علوی قیمت نارنگی سر باغ را بین هزار و 300 تا هزار و 500 بیان کرد و افزود: به‌دنبال ایجاد مشوق‌های صادراتی و تسهیل در روند صادرات هستیم تا باعث افزایش قیمت شود.

وی همچنین با بیان اینکه اولین برداشت برنج رتون در میاندورود آغاز شده است، تصریح کرد: سطح زیر کشت برنج میاندورود هشت هزار و 690 هکتار بوده است که تولید آن 41 هزار تن می‌باشد که حدود 350 هکتار زیر کشت مجدد رتون قرار گرفت.

علوی با تاکید بر اینکه متاسفانه در سال جاری قیمت برنج پرمحصول مناسب نبوده است و نیاز به اعلام خرید تضمینی از سوی دولت دارد، بیان کرد: مقدار متوسط عملکرد کشت رتون را هزار و 800 کیلوگرم در هکتار پیش بینی کرده بودیم ولی با توجه به وضعیت آب و هوایی و بارندگی، این میزان به حدود هزار و 400 کیلوگرم در هکتار کاهش می‌یابد.مطالب مرتبط با : آغاز شماره گذاری 500 دستگاه ماشین‌های کشاورزی
دیدگاه شما در مورد : آغاز شماره گذاری 500 دستگاه ماشین‌های کشاورزی

آغاز شماره گذاری 500 دستگاه ماشین‌های کشاورزی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ