• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30336 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 مهر 1398 - ساعت: 16:06

چاپ

آغاز رسمی کوچ پاییزه عشایر کرمانشاه از ۳۰ آبان


مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه گفت: کوچ پاییزه عشایر از پایان آبان ماه به صورت رسمی آغاز می شود.

به گزارش میانخبر، بهزاد محمدی در گفتگو با خبرنگار مرصاد درباره کوچ پاییزه عشایر اظهار داشت: بر اساس تصمیم گیری دستگاه های دست اندرکار از جمله منابع طبیعی و دامپزشکی زمان آغاز رسمی کوچ پاییزه عشایر از سی ام آبان ماه اعلام شد.

وی افزود: عشایر استان که اینک در مناطق سردسیری استقرار دارند در فصل سرد سال به مناطق گرمسیری استان های لرستان، ایلام و خوزستان و نیز نقاط گرمسیری درون استان کوچ می کنند.

مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه گفت: بیمه اجباری و پلاک کوبی دام عشایر کوچ رو در حین کوچ لازم و ضروری است.

این مسئول از ارائه آموزش های حین کوچ به عشایر کوچ رو خبر داد و بیان کرد: همچنین برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات درمانی به عشایر در مناطق کوچ انجام شده است.

وی درباره تامین نیازمندی های عشایر کوچ رو عنوان کرد: سوخت مصرفی مورد نیاز عشایر از طریق شرکت فرآورده های نفتی انجام می شود.

محمدی با اشاره به تامین آب مورد نیاز عشایر، گفت: در فصول سرد سال مصرف آب توسط عشایر کاهش می یابد با این حال ۳۰ دستگاه تانکر آب رسانی در مناطق گرمسیری استان و استان های ایلام و خوزستان مستقر می شود.

وی درباره تامین علوفه مورد نیاز عشایر افزود: همچنین خوراک دام عشایر کوچ رو از طریق اتحادیه تعاونی های عشایری استان در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.


منبع : دانا

مطالب مرتبط با : آغاز رسمی کوچ پاییزه عشایر کرمانشاه از ۳۰ آبان
دیدگاه شما در مورد : آغاز رسمی کوچ پاییزه عشایر کرمانشاه از ۳۰ آبان

آغاز رسمی کوچ پاییزه عشایر کرمانشاه از ۳۰ آبان تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ