• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30341 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 مهر 1398 - ساعت: 16:29

چاپ

استمداد شبه‌نظامیان کُرد مستقر در سوریه از رژیم صهیونیستی


یک فرمانده عالی‌رتبه شبه‌نظامیان کُرد مستقر در شمال سوریه از رژیم صهیونیستی خواست آمریکا را برای ماندن در سوریه تحت فشار قرار دهد.

به گزارش میانخبر، یک فرمانده عالی رتبه شبه نظامیان کُرد مستقر در شمال سوریه که خواستار عدم افشای نامش شد، به رادیو اسرائیل گفت که تنها راه کمک تل آویو به شبه‌نظامیان کُرد، تحت فشار قرار دادن واشنگتن برای ماندن در سوریه است.

او در این مصاحبه گفت که ادامه حملات ترکیه نمی‌تواند آنها را از شمال سوریه بیرون کند و علی‌رغم آتش‌بس در «رأس العین»، این کشور به حملات خود ادامه می‌دهد.

«روعی کایس» روزنامه‌نگار صهیونیست که این گفت‌وگو را انجام داده، توضیح نداد که از طریق تلفن با این فرمانده کُرد گفت‌وگو کرده یا در شمال سوریه حاضر شده است. او نوشت که همزمان با انجام این مصاحبه در صبح روز یکشنبه (دیروز) درگیری‌ها در مناطق «رأس العین» و «تل عبید» جریان داشت.

شبه‌نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» بعد از ظهر روز یکشنبه (دیروز) شهر «رأس العین» را ترک کرده و ارتش ترکیه و نیروهای همسو با این کشور در این شهر مستقر شدند.

این فرمانده کُرد، در ادامه با حمله به «دونالد ترامپ» گفت که توافق آمریکا با ترکیه بر سر آتش‌بس شاید برای آمریکا مطلوب باشد اما برای کُردها این چنین نیست.

او تأکید کرد که این توافق منافع آمریکا را نیز در بلند مدت تأمین نمی‌کند و در صورت ادامه یافتن حملات ترکیه، این فقط شبه‌نظامیان کُرد نیستند که در خطر قرار می‌گیرند؛ بلکه باقی اقلیت‌های ساکن در شمال سوریه نیز به خطر می‌افتند.

استمداد این فرمانده عالی‌رتبه کُرد سوریه از رژیم صهیونیستی در حالی است که مقامات صهیونیستی نیز از خروج بخش اعظمی از نیروهای آمریکا از سوریه نگران هستند. «موشه کهلون» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی پنجشنبه هفته گذشته در یک مصاحبه گفت: «تصمیم آمریکایی‌ها [برای خروج از سوریه] خوب نبود».

وبگاه عربی‌۲۱ نیز در این خصوص نوشت که در روزهای گذشته، چند تن از مقامات اسرائیلی خواستار حمایت‌های تسلیحاتی و مالی از شبه‌نظامیان کرد سوریه شده‌ و رئیس‌جمهور آمریکا را به «خیانت به کردها» متهم کرده‌اند.


منبع : مشرق نیوز

مطالب مرتبط با : استمداد شبه‌نظامیان کُرد مستقر در سوریه از رژیم صهیونیستی
دیدگاه شما در مورد : استمداد شبه‌نظامیان کُرد مستقر در سوریه از رژیم صهیونیستی

استمداد شبه‌نظامیان کُرد مستقر در سوریه از رژیم صهیونیستی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ