• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30359 - تاریخ انتشار : سه شنبه 30 مهر 1398 - ساعت: 11:31

چاپ

میرسلیم: هنوز به اروپا چشم اميد دارند!


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: اميد بستن به کنوانسیون‌هایی نظیر «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» كه پشت پرده همه آنها آمريكاست و اروپا پادويى آن را مى‌كند در شرايط كنونى حُسنى براى ما ندارد ولى متأسفانه عده‌اى هنوز و على‌رغم عهدشكنى آمريكا و بدقولى اروپا چشم اميد به آنها دارند زيرا قابليت‌هاى خودمان را باور ندارند.

به گزارش میانخبر، «سید مصطفی میرسلیم» با اشاره به اقدام اخیر گروه «اف‌ای‌تی‌اف» در تمدید مجدد مهلت ایران برای تصویب دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی‌اف‌تی»، اظهار کرد: از نظر اصولى ميثاق‌هایی نظیر «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» مفيد هستند و پيوستن به آنها به طور کلی مشكلى ندارد، اما براى ما در شرايط تحريم ظالمانه‌اى كه قرارگرفته‌ايم نه تنها ورود در اين ميثاق‌ها كمكى به رفع تحريم نمى‌كند بلكه راه را براى اثربخشى تحريم‌ها هموارتر مى‌كند.

وی تصریح کرد: اميد بستن به اين نوع ميثاق‌ها كه پشت پرده همه آنها آمريكا است و اروپا پادويى آن را مى‌كند در شرايط كنونى حُسنى براى ما ندارد ولى متأسفانه عده‌اى هنوز و على‌رغم عهدشكنى آمريكا و بدقولى اروپا چشم اميد به آنها دارند زيرا قابليت‌هاى خودمان را باور ندارند و نمى‌دانند اگر ما عزت خود را از دست دهيم به محروميت‌هاى بزرگترى گرفتار مى‌شويم.

میرسلیم در پاسخ به چرایی این نکته که دست‌اندرکاران «اف‌ای‌تی‌اف» هر ۶ ماه یکبار مهلت ایران برای تصویب «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» را تمدید می‌کنند و در عین حال زبان به تهدید ایران می‌گشایند که این آخرین تمدید مهلت است،گفت: منافع نامشروع آمريكا و اروپا ايجاب كرده كه تا كنون هشت بار تمديد مهلت كرده‌اند. آن منافع نامشروع تغييرى نكرده و دليلى ندارد كه ما دست از عزت خود برداريم. اشكال اصلى در عدم خودباورى و ضعف مديريت اجرايى برخى مسئولان است.

روز جمعه ۲۶ مهر، گروه ویژه اقدام مالی موسوم به «اف‌ای‌تی‌اف»، در جلسه‌ای ضمن تمدید مهلت ایران برای هشتمین بار طی سه سال اخیر جهت تصویب لایحه الحاق به دو کنوانسیون «پالرمو» و «سی‌اف‌تی»، اعلام کرد که اگر ایران تا فوریه ۲۰۲۰ میلادی (اسفند ۱۳۹۸)، مفاد این دو کنوانسیون را اجرایی نکند، با اقدامات تقابلی مواجه خواهد شد.


منبع : جهان نیوز

مطالب مرتبط با : میرسلیم: هنوز به اروپا چشم اميد دارند!
دیدگاه شما در مورد : میرسلیم: هنوز به اروپا چشم اميد دارند!

میرسلیم: هنوز به اروپا چشم اميد دارند! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ