• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30368 - تاریخ انتشار : جمعه 03 آبان 1398 - ساعت: 14:07

چاپ
اربعین حماسه بزرگی برای بیداری جامعه بشریت است/ وقف صدقه جاریه است

امام جمعه موقت میاندورود:

اربعین حماسه بزرگی برای بیداری جامعه بشریت است/ وقف صدقه جاریه است


خطیب جمعه میاندورود با اشاره به حماسه اربعین از دولت و مردم عراق و همچنین مردم و مسئولان ایرانی نیز تشکر کرد و افزود: اربعین حماسه بزرگی برای بیداری جامعه بشریت است.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام هادی رمضانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میاندورود با اشاره به دهه آخر صفر و سالروز رحلت پیامبر(ص)، شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع)، اظهار کرد: تکایا و هیات‌ها اهمیت خاصی برای این ایام قائل شوند و پرشورتر از ایام دیگر در این مراسمات شرکت کنیم و کیفیت آن کمتر از عاشورا نباشد.

وی با اشاره به چهارم آبان روز وقف، بیان کرد: وقت از مهمترین صدقاتی است که تاکیدات زیادی هم به آن شده و در قرآن نیست توصیه زیادی به آن شده است.

امام جمعه موقت میاندورود با بیان اینکه زکات واجب و فطره، صدقه و... وقف است و مهمترین مصادیق صدقات نیز وقف است، خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از نیازمندان کشور از طریق صدقات کمک می‌شوند اما این صدقه‌ها توقف دارد ولی وقف توقف ندارد و تا زمانی که موجود است و مردم از آن منتفع می‌شوند به نام ما نوشته می‌شود.

رمضانی همچنین با اشاره به سالروز افشاگری امام(ره) درباره کاپیتالاسیون، گفت: امام در آن زمان از قدرت پوشالی شاه و همچنین از سیطره آمریکا و اسرائیل بر ایران هراسی نداشت و ایستاد و تبعیت از خدا و قانون خدا کرد.

وی تاکید کرد: این حرکت بزرگ امام نتیجه‌اش امروز پیروزی اسلام و گسترش مکتب امام حسین(ع) در این عالم خاکی شد که همه ما امروز نظاره‌گر آن هستیم.

خطیب جمعه میاندورود با اشاره به حماسه اربعین از دولت و مردم عراق و همچنین مردم و مسئولان ایرانی نیز تشکر کرد و افزود: اربعین حماسه بزرگی برای بیداری جامعه بشریت است.

رمضانی با تاکید بر اینکه امروز اربعین تنها متعلق به شیعیان نیست، اظهار کرد: امروز از همه ادیان و گروه‌ها در این مراسم شرکت می‌کنند و شناخت امام حسین(ع) و راه امام حسین(ع) با همه دشمنی که استکبار جهانی دارد و نیروهایش در منطقه دارند که این حرکت عظیم جهانی صدایش به جایی نرسد اما می‌رسد.

امام جمعه موقت میاندورود در پایان خاطرنشان کرد: اربعین به حرکتی برای گسترش فرهنگ غنی اسلامی در جهان و شناخت بیشتر امام زمان(عج) تبدیل شده است.مطالب مرتبط با : اربعین حماسه بزرگی برای بیداری جامعه بشریت است/ وقف صدقه جاریه است
دیدگاه شما در مورد : اربعین حماسه بزرگی برای بیداری جامعه بشریت است/ وقف صدقه جاریه است

اربعین حماسه بزرگی برای بیداری جامعه بشریت است/ وقف صدقه جاریه است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ