• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30370 - تاریخ انتشار : شنبه 04 آبان 1398 - ساعت: 16:00

چاپ
وجود 202 موقوفه در میاندورود/ مستاجرین املاک اوقافی نسبت به پرداخت اجاره کم‌توجهی می‌کنند

رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود:

وجود 202 موقوفه در میاندورود/ مستاجرین املاک اوقافی نسبت به پرداخت اجاره کم‌توجهی می‌کنند


رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود با بیان اینکه بعضی از مستاجرین املاک اوقافی نسبت به پرداخت اجاره کم‌توجهی می‌کنند، گفت: از همه مردم که مستاجر موقوفات در املاک موقوفات هستند درخواست می‌کنیم که به‌صورت سالانه مال الاجاره موقوفات را در اوقاف پرداخت نمایند تا اوقاف بتواند به وظیفه اصلی خود یعنی اجرای امینانه نیات واقفین بپردازد.

به گزارش میانخبر، محمدحسین فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به آغاز دهه وقف از چهارم آبان و شعار این هفته و شعار همه ایام "همه واقف باشیم" است، اظهار کرد: وقف احسان ماندگار و میراث ماندگاری است که از سوی پیامبران، ائمه معصومین (ع) و بزرگان دین به ما رسیده است.

وی با بیان اینکه انسان با وقف هرگز نمی‌میرد، بیان کرد: انسان با وقف هم نام خود را درتاریخ ماندگار می‌کند و هم باری از دوش جامعه با نیت خیرخواهی خود برمی‌دارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود، خاطرنشان کرد: اگر انسان در زندگی بخشی از اموال خود را در راه خیر و مسائل ارزشی انسانی و مذهبی وقف کند نامش ماندگار می‌شود و ثواب وقف و موقوفات تا ابد به روحش واصل می‌شود.

فاضلی افزود: جامعه امروز نیاز به وقف جدید در حوزه‌های مختلف از جمله مقابله با تهاجم فرهنگی، ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت، نیازمندان و فقرا و معلولان، ترویج فرهنگ شهات، پشتیبانی از علم و دانش و به‌ویژه علوم دانش بنیان، دانش آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت، حمایت از تولید و کسب و کار، ترویج فرهنگ کتابخوانی، حمایت از اقتصاد مقاومتی، مسائل بهداشتی و درمانی و.... دارد.

وی از همه متمولین و متمکنین درخواست کرد تا بخشی از اموال خود را در راه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و مذهبی وقف نمایند تا کشور را از جهات مختلف بیمه کنند.

فاضلی با بیان اینکه بعضی از مستاجرین املاک اوقافی نسبت به پرداخت اجاره کم‌توجهی می‌کنند، اضافه کرد: از همه مردم که مستاجر موقوفات در املاک موقوفات هستند درخواست می‌کنیم که به‌صورت سالانه مال الاجاره موقوفات را در اوقاف پرداخت نمایند تا اوقاف بتواند به وظیفه اصلی خود یعنی اجرای امینانه نیات واقفین بپردازد.

وی درباره برنامه‌های دهه وقف در میاندورود، گفت: تبلیعات میدانی، زنگ وقف، همایش یاوران وقف، ارائه گزارس عملکرد ۷ ماهه اوقاف شهرستان، بازدید از رقبات و امامزادگان و موقوفات، اجرای نیات واقفین در اماکن مذهبی، مراسم شهادت پیامبر (ص) و امام حسن (ع) و امام رضا (ع) در مساجد و امامزادگان و اماکن مذهبی با همکاری هیات امنا و ایستگاه همه واقف باشیم، گزارش عملکرد در نماز جمعه، غبارروبی و عطرافشانی مزار امامزادگان، عیادت از خانواده‌های معظم شهیدان و بیماران وابسته به اصحاب وقف و بقاع متبرکه، تجلیل از مستاجرین و هیات امنا نمونه از جمله برنامه‌های این دهه در میاندورود است.

رئیس اوقاف و امور خیریه میاندورود در پایان خاطرنشان کرد: میاندورود ۲۰۲ موقوفه، شش هزار و 700 رقبه، 28 امامزاده، 97 مسجد، 24 تکیه، 29 حسینیه و سه فاطمیه دارد.مطالب مرتبط با : وجود 202 موقوفه در میاندورود/ مستاجرین املاک اوقافی نسبت به پرداخت اجاره کم‌توجهی می‌کنند
دیدگاه شما در مورد : وجود 202 موقوفه در میاندورود/ مستاجرین املاک اوقافی نسبت به پرداخت اجاره کم‌توجهی می‌کنند

وجود 202 موقوفه در میاندورود/ مستاجرین املاک اوقافی نسبت به پرداخت اجاره کم‌توجهی می‌کنند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ