• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30433 - تاریخ انتشار : یکشنبه 19 آبان 1398 - ساعت: 17:56

چاپ
پیش‌بینی برداشت 1500 تنی سویا در میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود خبر داد

پیش‌بینی برداشت 1500 تنی سویا در میاندورود


مدیر جهادکشاورزی میاندورود از پیش بینی برداشت 1500 تنی سویا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: از آغاز فصل خرید تضمینی دانه روغنی سویا تاکنون بیش از 15 تن سویا از کشاورزان میاندورودی با قیمت تضمینی خریداری شد و پیش‌بینی می‌شود هزار و 500 تن سویا توسط سویاکاران میاندورودی برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه امسال 747 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان زیر کشت سویا رفت، افزود: هر كيلوگرم دانه روغني سويا با دو درصد ناخالصي و 12 درصد رطوبت 29 هزار و 633 ریال از كشاورزان خريداری می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود بیان کرد: کارخانه آرد مومنی میاندورود به‌عنوان مرکز خرید تضمینی دانه روغنی سویا در این شهرستان تجهیز و راه اندازی شد و برای رفاه حال کشاورزان و ایجاد تعامل در نظام خرید، نماینده این مدیریت در مرکز خرید حضور دارد.

علوی درباره خواص دانه روغنی سویا خاطرنشان کرد: تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که دانه سویا با کاهش خطر سرطان سینه و پروستات در ارتباط است و مواد غذایی حاصل از سویا شامل شیر سویا، توفو، سس سویا و روغن سویا حاوی مقادیر زیادی اسید فیتیک، آلفا لینولئیک اسید و ایزوفلاون است.

وی کشت دانه روغنی سویا در مازندران را بهاره و تابستانه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر برداشت سویای بهاره در اراضی خشکه‌زاری در حال انجام است و با توجه به اینکه ميانگين عملكرد دانه سویا در این شهرستان دو تن در هكتار است، افزود: پیش‌بینی می‌شود یک هزار و 500 تن دانه سويا در زمین‌های کشاورزی اين شهرستان برداشت شود.مطالب مرتبط با : پیش‌بینی برداشت 1500 تنی سویا در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : پیش‌بینی برداشت 1500 تنی سویا در میاندورود

پیش‌بینی برداشت 1500 تنی سویا در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ