• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3046 - تاریخ انتشار : دوشنبه 20 مرداد 1393 - ساعت: 23:25

چاپ
اعزام 870 نفر از بسیجیان به اردوهای جهادی + تصاویر

گام های موثر بسیج در راستای محرومیت زدایی شهرستان؛

اعزام 870 نفر از بسیجیان به اردوهای جهادی + تصاویر


فرمانده سپاه میاندورود گفت : در راستای محرومیت زدایی و خدمات رسانی در شهرستان میاندورود بویژه نقاط روستایی تعداد 70 نفر از بسیجیان عزیز تا پایان شهریور در قالب اردوهای جهادی هفت روزه به این مناطق اعزام می شوند تا فعالیت هایی نظیر تعمیر و بهسازی سرویس های بهداشتی افراد کم درآمد، تعمیر و بهسازی حسینیه ها و مساجد روستاهای بالادست شهرستان را انجام دهند .

به گزارش میانخبر ، حسین جناسمی با اشاره به برنامه های دیگر سپاه و بسیج در راستای سازندگی و محرومیت زدایی تاکید کرد : برنامه های نظیر پاک سازی و جمع آوری زباله از سطح جنگل ، دریا و بستر رودخانه ها ی شهرستان ، کمک به خانواده های بی بضاعت در انجام امورات کشاورزی و باغی با حضور 800 نفر از بسیجیان در قالب اردوهای یک روزه جهادی تا پایان تابستان انجام خواهد شد .

وی خاطر نشان کرد :  بیسجیان عزیز در کنار انجام کارهای جهادی برنامه های فرهنگی نظیر دیدار با خانواده های شهدا ،زیارت قبور مطهر شهدا و  حضور روحانی جهت پاسخ به سوالات شرعی در راستای انجام برنامه های خود دارند .

 

فرمانده سپاه میاندورود با بیان اینکه از اولویت های اصلی سپاه در سال جاری اجرای عرصه های اقتصاد مقاومتی است تاکید کرد:  اعزام 30 نفر از کارشناسان رشته کشاورزی در طرح بسیج همگام با کشاورز در راستای علمی کردن و ترویج و آموزش کشاورزی و رسیدن به اقتصاد مقاومتی پایدار در سطح روستاها و مزارع شهرستان در زمان های کاشت ،داشت و برداشت است که در حال حاضر کارشناسان مشغول آموزش به کشاورزان  هستند .

 

جناسمی به ماهیت اردوهای جهادی اشاره کرد و گفت : اردوهای جهادی علاوه بر خدماتی که به مردم منطقه می‌رساند دارای یک ویژگی بزرگ است و این ویژگی مربوط به زنده شدن روحیه جهادی و ساخته شدن خود افراد است.

این مسئول با برشمردن ویژگی های اردوی جهادی مناسب تاکید کرد: اردوی جهادی موفق اردویی است که نیاز هر منطقه را به درستی تشخیص می‌دهد و امسال رویکرد قالب در اردوهای جهادی مطالبه مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی است زیرا عمل به فرامین ولایت فقیه نباید در مقام شعار باقی بماند و ما باید این فرامین را تحقق بخشیم.

فرمانده سپاه میاندورود افزود : اردوهای جهادی باید مبنایی برای مسیر فعالیت‌های جهادی در زندگی جوانان انقلابی باشد.

وی با تحسین بر انگز بودن حضور بسیجیان در این اردوها اظهار داشت: جهادگران در حد توان خود مخلصانه کار می کنند بدون هیچ نام و نشانی البته با توجه به محدودیت هایی که از لحاظ دسترسی به امکانات و پشتیبانی مالی دارند این خدمات قابل تقدیر می باشد.

جناسمی تصریح کرد : برای مثال آنها بهترین لحظات خود را در مناطق محروم هستند و مشغول خدمت رسانی آنها می توانند در زمان اردوها و یا ... وقتی در روستا یا سایر نقاط تفریحی استان به تفریح و استراحت بپردازند اما شاهد آن هستیم که فقط به خدمت به مردم تکیه دارند و از لذت های دنیوی خود را مبری می دانند زیرا کار خود را برای رضای خدا انجام می دهند. و این بخاطر ایمان آنها می باشد.

 دیدگاه شما در مورد : اعزام 870 نفر از بسیجیان به اردوهای جهادی + تصاویر

اعزام 870 نفر از بسیجیان به اردوهای جهادی + تصاویر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ