• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30465 - تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آذر 1398 - ساعت: 19:18

چاپ
صدور بیش از 6 هزار دفترچه برای بیمه شدگان در سال جاری/ 60 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار دارند

مسؤول نمایندگی بیمه سلامت میاندورود:

صدور بیش از 6 هزار دفترچه برای بیمه شدگان در سال جاری/ 60 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار دارند


مسؤول نمایندگی بیمه سلامت میاندورود گفت: از ابتدای سال 98 تا کنون تعداد 6 هزار و 390 جلد دفترچه برای بیمه شدگان این شهرستان صادر شد.

به گزارش میانخبر، سیدفخرالدین هاشمی جویباری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: حدود 60 درصد از جمعیت شهرستان میاندورود تحت پوشش صندوق‌های مختلف بیمه‌ای این سازمان شامل كاركنان دولت، بیمه همگانی سلامت و ایرانیان، ساير اقشار و روستاييان قرار دارند.

وی افزود: از این تعداد بیمه شدگان، بیش از 29 هزار نفر بیمه شدگان روستایی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و از خدمات متنوع بیمه درمان برخوردار هستند.

مسؤول نمایندگی بیمه سلامت میاندورود تصریح کرد: 13 مؤسسه درمانی نیز در سطح شهرستان با این اداره کل طرف قرارداد هستند که با تلاش و عزم بالای کارکنان خدوم این اداره مشغول خدمت‌رسانی به مردم شریف و بیمه شدگان هستند.

این مسؤول یادآور شد: با اجرای طرح‌های نوین الکترونیک سازمان بیمه سلامت در سطح استان ( رسیدگی الكترونیك اسناد، نسخه نویسی الكترونیک، استحقاق سنجی و نظام ‏ارجاع الكترونیک ) با تعامل مناسب بیمه سلامت و تمامی تلاش‌گران عرصه سلامت در حال اجراست.

هاشمی بیان کرد: اجرای این طرح از آغاز تاکنون پیشرفت بسیار خوبی داشته و امیدواریم با اجرای کامل این طرح و تعامل منجر به تولید نسخه الکترونیک شود که البته موجب یکسان شدن ساختار داده‌های سامانه‌های بیمارستانی برای کلیه پرونده‌ها و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای تمامی بیمه شدگان شود.

وی خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان میاندورود نیز طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی توسط سه نفر از پزشکان در مطب عمومی در حال اجرا است.

مسؤول نمایندگی بیمه سلامت میاندورود گفت: طرح پوشش بیمه همگانی اجباری از تاریخ سیزدهم آبان ماه امسال، (به مدت ۶ ماه) در سازمان بیمه سلامت اجرایی شد و متقاضیان برای بهره‌مندی از پوشش بیمه درمان می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

هاشمی افزود: متقاضیان جهت ثبت‌نام به سامانه ارزیابی وسع در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رجوع کرده و پس از اعلام نتیجه ارزیابی وسع، بر اساس دهک درآمدی به صورت رایگان و یا مشارکت در پرداخت حق سرانه، تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان بدون انجام آزمون وسع با پرداخت 580 هزار و800 تومان می‌توانند بدون انجام آزمون وسع برای یکسال تحت پوشش بیمه درمان سازمان بیمه سلامت قرار بگیرید.

هاشمی اظهار کرد: جمعیت بیمه شده روستایی 29هزار و 71 نفر، جمعیت بیمه شده کارمندی 2هزار و ۴۳۹ نفر، جمعیت بیمه شده سایر اقشار هزار و 27 نفر، بیمه سلامت ایرانیان 7نفر، همگانی 34نفر، که در مجموع 32 هزار و 578 نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی کل هزینه انجام شده برای بیمه شدگان در سال 97 را مبلغ 52میلیارد و 265 میلیون و 588 هزار و 543 (ریال) بیان کرد و افزود: هزینه‌های انجام شده برای بیمه شدگان از ابتدای سال 98 تاکنون؛ در بخش داروخانه، 6 هزار و 867 نسخه با هزینه 886 میلیون و 299 هزار و 167 ریال و در بخش آزمایشگاه؛ 867 نسخه با هزینه 238 میلیون و 931 هزار و 48 ریال بوده است.

هاشمی به تعداد بیماران خاص شهرستان میاندرود اشاره کرد و گفت: 61 نفر از بیماران خاص شهرستان که شامل: ام .اس، تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و پیوند می‌باشند که تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

مسؤول نمایندگی بیمه سلامت میاندورود در پایان اظهار کرد: از ابتدای سال 98 تا کنون تعداد 6 هزار و390 جلد دفترچه برای بیمه شدگان این شهرستان صادر شد.مطالب مرتبط با : صدور بیش از 6 هزار دفترچه برای بیمه شدگان در سال جاری/ 60 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار دارند
دیدگاه شما در مورد : صدور بیش از 6 هزار دفترچه برای بیمه شدگان در سال جاری/ 60 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار دارند

صدور بیش از 6 هزار دفترچه برای بیمه شدگان در سال جاری/ 60 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش قرار دارند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ