• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30478 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 آذر 1398 - ساعت: 15:05

چاپ
سند چشم‌انداز 10 ساله میاندورود در حال تدوین است/ پل سورک نیمه کاره است ولی کلنگ پل نکاچوب زده می‌شود!

در همایش استاندار با شوراها و دهیاران میاندورود مطرح شد؛

سند چشم‌انداز 10 ساله میاندورود در حال تدوین است/ پل سورک نیمه کاره است ولی کلنگ پل نکاچوب زده می‌شود!


اسرافیل عرب رئیس شورای شهرستان با انتقاد از معرفی نشدن معاون فرماندار و طولانی شدن این موضوع، تصریح کرد: آمریکا ما را تحریم کرده است اما در انتخاب معاون فرماندار که تحریم نیستیم یا بخواهیم از خارج بیاوریم.

به گزارش میانخبر، همایش نقش‌آفرینی شوراها، دهیاران و اصناف در راستای گام دوم انقلاب با حضور استاندار مازندران، مدیرکل امور روستایی، معاون سیاسی استانداری، فرماندار میاندورود و بخشداران، شهردار سورک، شوراها، دهیاران و اصناف میاندورود در سالن همایش دانشکده منابع طبیعی میاندورود برگزار شد.

حسین منفردی فرماندار میاندورود در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های میاندورود، اظهار کرد: در پدافند غیرعامل به‌دنبال تدوین سند چشم‌انداز چهل ساله دوم هستیم که یکی از بخش‌های مهم آن مشارکت شوراها، دهیاران و اصناف هستند و این همایش در همین راستا تشکیل شده است.

منفردی بیان کرد: با وجود تلاش‌ها و اقداماتی که در سال‌های گذشته در میاندورود انجام شد اما تا رسیدن به آرمان‌های مردم فاصله زیادی داریم.

سند چشم‌انداز 10 ساله میاندورود در حال تدوین است

وی با بیان اینکه در تصمیم گیری‌ها مدیریت مشارکتی را در شهرستان شکل داده‌ایم، افزود: بر همین اساس در حال تدوین سند چشم انداز 10 ساله شهرستان هستیم که در آن با توجه به ظرفیت‌های میاندورود کشاورزی و گردشگری دو عامل اصلی در این طرح هستند.

منفردی خاطرنشان کرد: چون قبلا کاری انجام نشد و تجربه‌ای در این مرود نیست کار سخت است اما با این حال در بخش مرکبات می‌توانیم نیاز چند استان را تامین کنیم و با رونق گردشگری، اشتغال شهرستان را حل کنیم.

آمریکا که انتخاب معاون فرماندار را تحریم نکرده است

اسرافیل عرب رئیس شورای شهرستان با انتقاد از معرفی نشدن معاون فرماندار و طولانی شدن این موضوع، تصریح کرد: آمریکا ما را تحریم کرده است اما در انتخاب معاون فرماندار که تحریم نیستیم یا بخواهیم از خارج بیاوریم.

علیجان علیخانی رئیس شورای شهر سورک نیز با بیان اینکه ساماندهی میدان چهارراه آزادگان خواسته چندین ساله مردم سورک و میاندورود است، تاکید کرد: برای تعریض چهارراه آزادگان حدود هفت هزار متر ملک باید تملک شود که برای تامین اعتبار آن نیاز به اعتبارات استانی و ملی داریم.

پل سورک نیمه کاره است ولی کلنگ پل نکاچوب زده می‌شود!

علیخانی بیان کرد: چند ماه قبل کلنگ تعریض پل نکاچوب با حضور وزیر راه بر زمین زده شد در حالی که پل ضلع جنوبی دارابکلارود در سورک چند سال است که نیمه کاره مانده و نیاز به اعتبار برای تکمیل شدن دارد و امیدواریم این کلنگ زنی‌ها سیاسی و انتخاباتی نباشد.

تکمیل پل بین فرح‌آباد و گهرباران آغاز رونق گردشگری است

سلمان حمیدی‌تبار رئیس شورای بخش گهرباران نیز با بیان اینکه گهرباران 22 روستا و 15 هزار نفر جمعیت دارد و دارای ساحل نه هزار و 200 متری برای جذب گردشگر است، تصریح کرد: پل ما بین فرح آباد ساری و گهرباران میاندورود 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اگر تکمیل شود باعث رونق بیشتر گردشگری در این بخش خواهد شد.

حسین طبری شهردار سورک نیز در این مراسم با بیان اینکه نگاه به میاندورود از زمان تشکیل فرمانداری تغییر کرده است، خاطرنشان کرد: طرح جامع شهر سورک از سال 89 عقیم مانده بود که با ورود ما سعی کردیم این کار را پیش ببریم.

طبری افزود: جانمایی دوربرگردان سورک مربوط به پنج سال پیش است که نگاه راه و شهرسازی کاهش ترافیک و حفظ جان مردم بوده است اما نگاه شهرداری در کنار این‌ها توسعه شهری و حفظ بافت تجاری است به همین دلیل مکان دوربرگردان پیش بینی شده مناسب نیست.

وی تاکید کرد: شهرستان میاندورود تشکیل شد تا ادارات در شهرستان مستقر شوند و به مردم خدمات ارائه کنند اما ادارات مستقل نیستند و اختیار ندارند.

طبری با اشاره به پروژه‌های انجام شده و در حال انجام شهرداری، گفت: مهندس دامادی کمک‌های خوبی به شهرداری داشتند اما از دکتر یوسف‌نژاد که اهل سورک بود انتظار بیشتری می‌رفت.

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران نیز با بیان اینکه مشکلات و موانع وجود دارد و باید با مشارکت همه آنها را حل کنیم، اظهار کرد: تمام فشارهایی که تحمل می‌کنیم به‌دلیل این است که مردم ما می‌خواهند روی پای خود بایستند.

راه عبور از مشکلات با مردم بودن است

حسین‌زادگان بیان کرد: مشکل در فروش نفت داریم و دولت بودجه سال آینده را بدون حساب درآمدهای نفتی بسته است و این موضوع از یک منظر خوب است که از بودجه نفتی فاصله می‌گیریم، موضوعی که رهبری سال‌ها به آن تاکید کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: راه عبور از مشکلات با مردم و همراه مردم بودن است و هر جا کار را به مردم سپردیم کار جلو رفت.

حسین‌زادگان در پاسخ به سوالات مطرح شده با بیان اینکه معاون فرماندار میاندورود بزودی معرفی می‌شود، گفت: آموزش دهیاران از 15 دی ماه آغاز می‌شود و بیمه تکمیلی آنها نیز در حال انجام است.

استاندار مازندران با اشاره به درخواست‌های مطرح شده درباره نبود کارخانه صنایع تبدیلی در میاندورود، تصریح کرد: دولت نمی‌تواند کارخانه ایجاد کند بلکه مردم، سرمایه گذار یا تعاونی‌ها باید پای کار بیایند و این کار را انجام دهند و دولت هر کمکی بتواند انجام می‌دهد.مطالب مرتبط با : سند چشم‌انداز 10 ساله میاندورود در حال تدوین است/ پل سورک نیمه کاره است ولی کلنگ پل نکاچوب زده می‌شود!
دیدگاه شما در مورد : سند چشم‌انداز 10 ساله میاندورود در حال تدوین است/ پل سورک نیمه کاره است ولی کلنگ پل نکاچوب زده می‌شود!

سند چشم‌انداز 10 ساله میاندورود در حال تدوین است/ پل سورک نیمه کاره است ولی کلنگ پل نکاچوب زده می‌شود! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ