• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30486 - تاریخ انتشار : سه شنبه 03 دی 1398 - ساعت: 11:41

چاپ
اکثر پل‌ها برروی رودخانه‌ها و انهار غیراستاندارد هستند

مدیر امور آب ساری و میاندورود:

اکثر پل‌ها برروی رودخانه‌ها و انهار غیراستاندارد هستند


مدیر امور آب ساری و میاندورود گفت: بسیاری از پل‌هایی که روی نهرها و روخانه‌ها ساخته می‌شود غیراستاندار هستند و مجوز لازم از امور آب را ندارند و اگر قبل از احداث از ما استعلام شود راهنمایی لازم را انجام می‌دهیم.

به گزارش میانخبر، جواد طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره وضعیت ذخیره سازی آب در سد شهید رجایی، اظهار کرد: ظرفیت آب سد شهید رجایی در حال حاضر 113 میلیون متر مکعب است و با این وضعیت بارش‌ها اگر ادامه پیدا کند و وضعیت جوی که پیش بینی می‌شود احتمالا سرریز سد را داشته باشیم و اگر به سرریز هم نرسد مشکلی در تامین و ذخیره آب نداریم و وضعیت ذخیره مناسب است.

وی با تاکید بر اینکه لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها با توجه به سیل 27 اسفند سال گذشته و در اردیبهشت سال جاری یک امر بدیهی است که باید انجام شود، افزود: لایروبی رودخانه دارابکلارود را از دریا شروع کردیم و رودخانه زردی و شرشری توسط همین پیمانکار لایروبی شروع شده و امیدواریم در یک بازه که بازه پرخطر است و امکان بیرون زدن آب از رودخانه وجود دارد این مسیر را بازگشایی کنیم.

مدیر امور آب ساری و میاندورود با بیان اینکه شوارها، دهیاری‌ها و بخشداران به ما کمک کردند تا بازگشایی‌ها در مسیر رودخانه‌ها انجام شود، خاطرنشان کرد: مقاومت‌های از سوی یک عده وجود دارد و مدعی حریم و بستر رودخانه‌ها هستند که از آنها می‎خواهیم عقب نشینی‌ها را انجام دهند تا ما بتوانیم لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها را به درستی انجام دهیم.

طوسی درباره پل‌های ساخته شده برروی رودخانه‌ها که گاها عامل پس‌دم زده شدن آب‌ها و خسارت بیشتر می‌شوند، گفت: بسیاری از پل‌هایی که روی نهرها و روخانه‌ها ساخته می‌شود غیراستاندار هستند و مجوز لازم از امور آب را ندارند و اگر قبل از احداث از ما استعلام شود راهنمایی لازم را انجام می‌دهیم.

وی تاکید کرد: گاها شاهد هستیم پل‌ها غیراستاندارد با مقطع کم بر روی نهر یا رودخانه ساخته می‌شود که همین باعث پس‌دم زدگی آب می‌شود و نمونه آن را در میاندورود داشتیم و پل دشت‌ناز به‌دلیل همین دلیل تخریب شد که اگرشرایط استاندارد خود را داشت این مشکل به‌وجود نمی‌آمد.

طوسی بیان کرد: اگر قصد ساخت پل بر روی رودخانه‌ها یا انهار داشته باشند حتما از آب منطقه‌ای بازه رودخانه، عرض و حریم رودخانه را از ما استعلام کنند تا مشکلی در این زمینه به‌وجود نیاید.مطالب مرتبط با : اکثر پل‌ها برروی رودخانه‌ها و انهار غیراستاندارد هستند
دیدگاه شما در مورد : اکثر پل‌ها برروی رودخانه‌ها و انهار غیراستاندارد هستند

اکثر پل‌ها برروی رودخانه‌ها و انهار غیراستاندارد هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ