• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30529 - تاریخ انتشار : یکشنبه 13 بهمن 1398 - ساعت: 23:33

چاپ
نقشه راه تربیت از مدرسه می‌گذرد/ همه ارگان‌ها باید حیات مدرسه باشند

در مراسم یاوران دانایی میاندورود مطرح شد؛

نقشه راه تربیت از مدرسه می‌گذرد/ همه ارگان‌ها باید حیات مدرسه باشند


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور است و مدرسه به‌عنوان یک نهاد مقدس، بهبود و نقشه راه تربیت از آن می‌گذرد.

به گزارش میانخبر، علیرضا سعدی‌پور در مراسم تجلیل از مدیران، انجمن اولیا و مربیان مدرسه، شوراهای اسلامی و دهیاران با نام یاوران دانایی میاندورود با تبریک آغاز دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور است و مدرسه به‌عنوان یک نهاد مقدس، بهبود و نقشه راه تربیت از آن می‌گذرد.

وی با بیان اینکه امروز باید نگاه خود را به مدرسه به‌عنوان یک نهاد تربیتی تغییر دهیم، افزود: امروز رسالت ما در آموزش و پرورش تربیت فرزندان صالح است و در سند تحول بنیادین هدف، تربیت فرزندانی متعهد، دلسوز، وفادار و ولایت‌مدار در تراز جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز فقط به ساحت علمی و پژوهشی توجه می‌کنیم و از ساحت‌های دیگر تربیت بازماندیم.

سعدی‌پور تصریح کرد: امروز رسالت آموزش و پرورش عبور از حافظه‌ای مبتنی بر حفظ کردن، خواندن و امتحان دادن و قبول شدن و رسیدن به مرحله خلاقیت، پویایی، مهارت اجتماعی و... است که در این صورت می‌توانیم آموزش و پرورش پویا و اثربخش را در جامعه حس کنیم.

حسین منفردی فرماندار میاندورود نیز در این مراسم با بیان اینکه انتظاری که دانش آموزان و مردم از شما یاوران دانایی دارند انتظاراتی در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری است، افزود: اگر به محیط جامعه پیشرفته نگاه کنیم یکی از عوامل مهم رشد و توسعه پایدار، خلاقیت است.

منفردی با تاکید بر اینکه فراهم کردن مشارکت واقعی در جامعه انتظار از شما است، بیان کرد: در مقطعی از تاریخ مردم به آموزش و پرورش اعتماد نمی‌کردند و همه بار تربیت را وظیفه خانواده می‌دانستند اما امروزه بسیاری از خانواده‌ها فکر می‌کنند تمام وظیفه تعلیم و تربیت وظیفه آموزش و پرورش است و این هم روش کارآمدی نیست.

حسین‌علی علیجانی رئیس آموزش و پرورش میاندورود نیز در این مراسم اظهار کرد: ما انسان‌های زمینی هستیم و هر آنچه انجام می‌دهیم برای آخرت ذخیره خواهد شد.

علیجانی تصریح کرد: اگر عضوی از جامعه هستیم و می‌خواهیم عضو مفید باشیم اگر در مدرسه سرمایه گذاری کنیم عایدی خوبی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مدرسه امروز ما آینه تمام نمای آینده ما است، افزود: هر آنچه در مدرسه آموزش داده می‌شود سال‌های بعد باید آن را در جامعه ببینیم.

علیجانی در پایان گفت: همه ارگان‌ها باید حیات مدرسه باشند تا مدرسه ما را از این گرفتاری‌ها نجات دهد.مطالب مرتبط با : نقشه راه تربیت از مدرسه می‌گذرد/ همه ارگان‌ها باید حیات مدرسه باشند
دیدگاه شما در مورد : نقشه راه تربیت از مدرسه می‌گذرد/ همه ارگان‌ها باید حیات مدرسه باشند

نقشه راه تربیت از مدرسه می‌گذرد/ همه ارگان‌ها باید حیات مدرسه باشند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ