• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30558 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 اسفند 1398 - ساعت: 21:38

چاپ
از تهیه 2 هزار پکیچ بهداشتی برای توزیع بین مردم تا ضدعفونی کردن شهر

تلاش جوانان سورک برای شکست ویروس کرونا؛

از تهیه 2 هزار پکیچ بهداشتی برای توزیع بین مردم تا ضدعفونی کردن شهر


جوانان سورک در قافله مقابله با ویروس کرونا جا نماندند و با تشکیل ستاد مردمی و با تهیه لوازم بهداشتی و توزیع آن بین مردم و ضدعفونی کردن شهر در این راستا گام برداشته اند.

به گزارش میانخبر، ویروس کرونا مهمان این روزهای کشور ما متاسفانه باعث کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان شده است و برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس لازم است مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند تا بیشتر از این دچار خسارت نشویم.

در کنار این مشکلات اما شاهد یک حماسه نیز هستیم حماسه خدمت به مردم که هم از سوی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها در حال انجام است و هم حماسه از سوی مردمی که برای ریشه کن شدن این ویروس پا به میدان گذاشتند و هر چه در توان دارند را به مثابه ظهور گذاشتند.

جوانان شهر سورک نیز از این قافله جا نماندند و با تشکیل ستاد مردمی به صورت خودجوش برای مقابله با ویروس کرونا دست به کار شدند.

این ستاد با هماهنگی ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا به خصوص بهداشت و درمان میاندورود با حضور تعدادی از بانوان این شهر اقدام به دوخت ماسک کردند، تعدادی از بانوان که تا توانستند چرخ‌های خیاطی را از خانه به مکان مشخص شده و ضدعفونی شده مورد تایید بهداشت و درمان منتقل کردند و در یک فضای کوچک اما با دل بزرگ در حال دوخت ماسک هستند.

عده‌ای از جوانان هم با حضور در ساختمان گلزار شهدای گمنام سورک این ماسک‌ها را بعد از ضدعفونی کردن همراه تعدای دستکش و بروشور آموزشی که از طرف بهداشت و درمان میاندورود چاپ شده است در قالب یک پکیج که تعداد آن حداقل دو هزار پکیج خواهد بود درست کرده و قرار است در بین تمام خانواده‌های سورک توزیع شود و درصورت نیاز این روند ادامه خواهد داشت.

یکی از اعضای این ستاد در ادامه در خصوص منابع تامین هزینه‌های این اقدام گفت: تمامی هزینه‌های این کار از سوی خیرین و جوانان سورک تامین می‌شود و کمکی از جایی نگرفتیم، مردم همیشه پای کار هستند و ثابت کردند که هر کجا به آنها نیاز بود به صورت خودجوش و آتش به اختیار وارد صحنه شده و کمک می‌کنند.

وی افزود: این ستاد با همکاری شورا و شهرداری سورک و با استفاده از ماشین آتش نشانی و ادوات سم پاشی متعلق به مردم شهر اقدام به ضدعفونی و گندزدایی تمام شهر کرده است و این کار یک شب در میان انجام می‌شود.مطالب مرتبط با : از تهیه 2 هزار پکیچ بهداشتی برای توزیع بین مردم تا ضدعفونی کردن شهر
دیدگاه شما در مورد : از تهیه 2 هزار پکیچ بهداشتی برای توزیع بین مردم تا ضدعفونی کردن شهر

از تهیه 2 هزار پکیچ بهداشتی برای توزیع بین مردم تا ضدعفونی کردن شهر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ