• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30565 - تاریخ انتشار : سه شنبه 27 اسفند 1398 - ساعت: 11:29

چاپ
کاشت هزار اصله درخت و 50 هزار گل و درختچه زینتی در شهر سورک

شهردار سورک عنوان کرد

کاشت هزار اصله درخت و 50 هزار گل و درختچه زینتی در شهر سورک


شهردار سورک گفت: رسیدگی به فضای سبز و گل‌کاری سطح شهر با استفاده از گل‌های تولید شده در گلخانه شهرداری سورک به تعداد بیش از 50 هزار بوته گل و کاشت بیش از هزار اصله از درختان صنوبر، افرا، بلوط و درختچه‌های زینتی در سال جاری انجام شد.

به گزارش میانخبر، حسین طبری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اقدامات انجام شده در سال 98 برای زیباسازی و تکمیل زیرساخت‌های شهر، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم خیابان‌ها و کوچه‌های مناسب برای عبور و مرور داشته باشیم لازمه آن تعریض خیابان‌ها است که در این رابطه بعضی از خانواده‌ها همکاری بسیار خوبی داشتند و به همین دلیل توانستیم در بعضی نقاط کلیدی این کار را انجام دهیم.

وی بیان کرد: در سال جاری تعداد 13 ملک و مجموعا به مساحت 703 متر مربع با توافقات انجام شده با مالکین عقب نشینی شد و 13 مورد توافق با مالکین دیگر صورت پذیرفت و در ادامه کار تعریض انجام می‌شود.


شهردار سورک خاطرنشان کرد: به‌دلیل اینکه از نیروی کار بومی و همچنین از بلوک‌های تولید شده کارگاه بلوک‌زنی شهرداری استفاده می‌کنیم هزینه تمام شده این تعریضات مناسب بوده است.

طبری تصریح کرد: با وجود کمبود و عدم تخصیص قیر کافی به شهرداری سورک انجام روکش و آسفالت سراسری خیابان‌های شهیدان ملازاده، بهشتی، رجایی و انقلاب و همچنین لکه گیری آسفتالت برخی از خیابان‌های پرتردد شهر انجام شد.

وی با اشاره به فعالیت خوب کارگاه مصنوعات بتنی شهرداری سورک، افزود: اجرای پروژه پیاده رو سازی در خیابانهای شهید ملازاده، حدفاصل خیابان امیرکبیر تا ورودی بلوار شهید بهشتی، جنب فرمانداری میاندورود، خیابان شهید برمو با استفاده از همین تولیدات انجام شد و در سال آینده شاهد فعالیت بیشتری در این زمینه خواهیم بود.

طبری همچنین به خودکفایی در تولید گل و درختچه‌های زینتی اشاره کرد و گفت: رسیدگی به فضای سبز و گل‌کاری سطح شهر با استفاده از گل‌های تولید شده در گلخانه شهرداری سورک به تعداد بیش از 50 هزار بوته گل و کاشت بیش از هزار اصله از درختان صنوبر، افرا، بلوط و درختچه‌های زینتی در سال جاری انجام شد.

وی با بیان اینکه لازمه تغییر وضعیت ظاهری شهر همکاری مردم در انجام تعریضات است، اظهار کرد: در صورت همکاری خانواده‌ها، شهرداری آمادگی لازم برای تعریض و جدول‌گذاری خیابان‌هایی که تعرض شده‌اند پس از عقب نشینی املاک را دارد تا شهر از یک وضعیت مطلوبی برخوردار شود.

شهردار سورک در پایان با اشاره به وجود بیماری کرونا، خاطرنشان کرد: مردم در حد امکان در ایام عید از خانه‌ها خارج نشوند و یا در صورت خروج از خانه از ریختن دستکش و ماسک در سطح خیابان‌ها و معابر خودداری کنند تا بتوانیم جلوی انتشار بیشتر این ویروس را بگیریم.مطالب مرتبط با : کاشت هزار اصله درخت و 50 هزار گل و درختچه زینتی در شهر سورک
دیدگاه شما در مورد : کاشت هزار اصله درخت و 50 هزار گل و درختچه زینتی در شهر سورک

کاشت هزار اصله درخت و 50 هزار گل و درختچه زینتی در شهر سورک تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ