• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30594 - تاریخ انتشار : شنبه 20 اردیبهشت 1399 - ساعت: 23:16

چاپ
توزیع 1540 سبد معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود خبر داد

توزیع 1540 سبد معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود از توزیع 1540 سبد معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه خبر داد.

به گزارش میانخبر، حجت الاسلام رضا محمدنسب در مراسم اجرای دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه در سالن 9 دی سپاه میاندورود، اظهار کرد: رهبری فرمودند طرح مواسات و همدلی یعنی رزمایش کمک مومنانه یعنی اینکه رزمایش طوری باشد که اگر به آسیب دیدگان کمک می‌کنیم از آن طرف کرامت و حیثیت آنها محفوظ بماند.

امام جمعه میاندورود با اشاره به آیات قران و با بیان اینکه از ویژگی انسان‌های باتقوا این است که اعتقاد به دو جهان دارند و آنچه خداوند به آنها اهدا کرده انفاق می‌کنند، افزود: امروز در ماه مبارک رمضان و روز ولات امام حسن (ع) آمدیم به همه بگوییم در این روز مردم میاندورود به ندای رهبر فرزانه لبیک گفتند و این طرح مواسات و همدلی و رزمایش کمک مومنانه را به اجرا در آوردند.

جعفر اصغری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود در این مراسم با بیان اینکه سپاه از ابتدا در همه شرایط، در سختی در خوبی و خوشی در کنار مردم بود، اظهار کرد: کارنامه درخشان سپاه در دفاع مقدس و بعد از آن در عرصه سازندگی و بعد آن در جذب و آموزش بسیجیان و سپس در دفاع از وطن از کسی پوشیده نیست.

اصغری بیان کرد: سپاه در جنگ های سخت، نیمه سخت و نرم وارد عرصه و میدان شد و امروز در جنگ بیولوژیک و پدافند زیستی وارد عمل شد و اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفت.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع این ویروس بسیجیان به پنج گروه تقسیم شدند و سازماندهی درستی شکل گرفت، خاطرنشان کرد: ماموریت ضدعفونی معابر و اماکن و سطوح را بسیجیان برعهده گرفتند و بیش از 15 مرحله ضدعفونی انجام شد.

اصغری تصریح کرد: در این مدت با به کار گیری 120 خیاط 140 هزار ماسک و 140 هزار جفت دستکش درست شد و 120 هزار لیتر محلول در اختیار مردم قرار گرفت و همچنین سه هزار 800 بسته بهداشتی تحویل مردم داده شد و 30 ایستگاه سلامت در تب سنجی و ضدعفونی ماشین‌ها و کمک به نیروی انتظامی در موضوع فاصله گذاری اجتماعی شکل گرفت.

وی افزود: ما از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کمک به محرومین وارد شدیم و تا به امروز 6 هزار سبد معیشتی را به محرومین و نیازمندان و کسانی که بر اثر این ویروس دچار آسیب شدند اما تحت پوشش کمیته امداد نبودند دادیم.

اصغری با اشاره به فرمایشات رهبری در موضوع مواسات و همدلی و کمک مومنانه، گفت: پس از فرمایش رهبری بسیجان ما وارد عمل شدند و در پایگاه‌ها شروع به کار کردیم و توانستیم دو مرحله رزمایش اجرا کنیم و مرحله سوم در شب عید فطر انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این مرحله یک هزار و 540 سبد معیشتی آماده شد، تاکید کرد: ارزش هر سبد 500 هزار تومان است و تا زمانی که این ویروس در دنیا و جامعه اسلامی و این شهرستان ریشه کن شود اقدام ما همچنان ادامه خواهد داشت.مطالب مرتبط با : توزیع 1540 سبد معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه
دیدگاه شما در مورد : توزیع 1540 سبد معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه

توزیع 1540 سبد معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ