• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30598 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 - ساعت: 19:45

چاپ
مسئولان مشکل پسماند را حل کنند/ برای فروش سولفات سدیم دچار مشکل هستیم

مدیرعامل شرکت پارس کرم خزر:

مسئولان مشکل پسماند را حل کنند/ برای فروش سولفات سدیم دچار مشکل هستیم


مدیرعامل شرکت پارس کرم خزر گفت: بازیک تولیدی شرکت خریدار دارد اما قیمت آن مناسب نیست و در مقابل محصول روسیه که وارداتی است و کیفیت پایین‌تری دارد از ما ارزان‌تر می‌خرند اما سولفات سدیم فعلا خریداری ندارد.

به گزارش میانخبر، علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه کارخانه را در آبان ما تحویل گرفتیم و بعد از تعمیر و اورهال از ابتدای بهمن ماه شروع به کار کردیم، اظهار کرد: حدود دو میلیارد تومان هزینه اورهال و سرمایه در گردش برای شرکت شد.

وی بیان کرد: در زمان تعطیلی شرکت سرقت‌هایی از شرکت شد که خسارت زیادی به ما وارد کرد و حتی بعضی از اسناد و مدارک را به سرقت بردند.

مدیرعامل شرکت پارس کرم خزر با بیان اینکه به طور میانگین روزانه شش تن بازیک یا همان سولفات کرم تولید می‌کنیم و در مسیر تولید روزانه دو تن سولفات سدیم نیز تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: بازیک تولیدی شرکت خریدار دارد اما قیمت آن مناسب نیست و در مقابل محصول روسیه که وارداتی است و کیفیت پایین‌تری دارد از ما ارزان‌تر می‌خرند اما سولفات سدیم فعلا خریداری ندارد.

اکبری با تاکید بر اینکه به‌دلیل عدم خرید محل دپو نداریم، تصریح کرد: با مدیرکل صنعت استان صحبت کردیم تا کارخانه‌هایی که با سولفات سدیم فعالیت می‌کنند مثل مس کرمان بتوانیم مواد خود را به آنها بفروشیم.

وی به مشکل پسماند شرکت اشاره کرد و گفت: پسماند زیادی از گذشته در داخل شرکت باقی مانده است و روزانه به مقدار پسماند اضافه می‌شود، نه محیط زیست اجازه داد که اینجا سایت پسماند ایجاد کنیم نه مکانی برای حمل مشخص کردند.

اکبری با اشاره به اینکه روزانه سه تن پسماند تولید می‌شود، افزود: مسئولان محیط زیست این مسئولیت را برعهده نمی‌گیرند و فقط می‌گویند که حمل و خارج کنید و حتی ما را مجبور کردند ببریم اصفهان در کوهپایه و شرکت ره پویان صالح با کیلویی دو هزار و 500 تومان که با هزینه حمل در مجموع کیلویی سه هزار تومان برای ما هزینه دارد.

این سرمایه گذار از افزایش روزانه قیمت سنگ کرم انتقاد کرد و گفت: به‌دلیل شیوع کرونا و تعطیلی معادن و صادرات سنگ کرم به چین، ما در تامین آن مشکل داریم و هر روز قیمت در حال افزایش است و هیچ نظارتی نیست اما در مقابل ما نمی‌توانیم قیمت محصول خود را افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: حلالیت محصول شرکت ما با محصول برلین آلمان که در دنیا شناخته شده است برابری می‌کند و مسئولان میاندورود بجای اینکه با وجود این کارخانه احساس غرور کنند هر روز دنبال روزنه‌ای هستند که ما را اذیت کنند.

اکبری اظهار کرد: در شرایط سخت ایام عید کارخانه فعال بود اما به‌دلیل تعطیلی سایت خرید مازوت از 12 تا 29 فروردین نتوانستیم خرید داشته باشیم به همین دلیل مجبور شدیم شرکت را تعطیل کنیم.

وی افزود: تا به امروز مازوت را لیتری 300 تومان می‌خریدیم و اعلام کردند از ابتدای خرداد قیمت جدید اعلام خواهد شد و با توجه به قیمت شایعه شده اگر اتفاق بیفتد دیگر توان تولید را نخواهیم داشت و باید کارخانه را تعطیل کرد.

اکبری با بیان اینکه شرکت در حال حاضر حدود 100 نفر نیرو دارد که اکثرا جوان هستند، بیان کرد: احکام بدهی شرکت به بازنشستگان و کارگران گذشته معضل شرکت شده است که باید با همکاری مسئولان و طلبکاران آن را حل کرد.

مدیرعامل شرکت پارس کرم خزر در پایان خاطرنشان کرد: تکلیف مالکیت شرکت هنوز به صورت قطعی مشخص نشده و پرونده آن در دادگاه در جریان است و انتظار است هر چه سریع‌تر مشخص شود تا بتوان براساس آن برنامه ریزی و مشکلات را حل کرد.مطالب مرتبط با : مسئولان مشکل پسماند را حل کنند/ برای فروش سولفات سدیم دچار مشکل هستیم
دیدگاه شما در مورد : مسئولان مشکل پسماند را حل کنند/ برای فروش سولفات سدیم دچار مشکل هستیم

مسئولان مشکل پسماند را حل کنند/ برای فروش سولفات سدیم دچار مشکل هستیم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ