• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 30601 - تاریخ انتشار : دوشنبه 12 خرداد 1399 - ساعت: 22:36

چاپ
پیش بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خبر داد

پیش بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از پیش بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود خبر داد.

به گزارش میانخبر، سید اسماعیل علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به آغاز برداشت کلزا در زمین‌های کشاورزی میاندورود، اظهار کرد: یک هزار و 650 هکتار از اراضی کشاورزی میاندورود به کشت کلزا اختصاص یافت و پیش‌بینی می‌شود 2 هزار و 500 تن محصول برداشت شود.

وی بیان کرد: قیمت تضمینی 46 هزار و 620 ریال به ازای هر کیلو است که در مرکز خرید کارخانه آرد مومنی آغاز شده است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود خاطرنشان کرد: برداشت میوه از باغات هسته‌دار در سطح 3 هزار و 400 هکتاری و عملیات برداشت میوه هلو و شلیل ارقام زودرس شامل؛ داوودی و کرست و همچنین ارقام میان رس و دیررس شلیل، از اواخر اردیبهشت آغاز شد که پیش‌بینی می‌شود 65 هزار تن محصول برداشت شود.

علوی تصریح کرد: برنامه‌ریزی به منظور صادرات این محصولات توسط سورتیگ‌های شهرستان در حال پیگیری است.

وی از انجام عملیات نشا در بیش از 90 درصد اراضی شالیزاری میاندورود خبر داد و افزود: نشا‌ی برنج در اراضی شالیزاری در سطح 8 هزار و 600 هکتاری همچنان در حال انجام است که در سطح 6 هزار و 900 هکتاری از اراضی میاندورود بصورت مکانیزه، کشت می‌شود.

علوی گفت: همچنین به منظور افزایش عملکرد در سال جاری 112 تن انواع بذور اصلاح شده بین کشاورزان توزیع شده است و با انجام عملیات زراعی و مدیریت زراعی پیش بینی می‌‌شود در سال جاری 41 هزار تن شلتوک برنج برداشت شود.

وی اضافه کرد: برداشت گندم در روزهای آتی از سطح 2 هزار و 860 هکتاری از اراضی زراعی شهرستان با پیش بینی تولید 12 هزار تن آغاز خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود در پایان خاطرنشان کرد: به جهت سهولت در تحویل گندم تولیدی از کشاورزان، دو مرکز خرید کارخانه آرد مومنی و معماریان دایر شد، همچنین قیمت تضمینی خرید گندم در سال جاری با افت استاندارد به ازای هر کیلو، 25 هزار یال در نظر گرفته شد.مطالب مرتبط با : پیش بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : پیش بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود

پیش بینی تولید 65 هزار تن هلو و شلیل در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ