• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30714 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 تیر 1399 - ساعت: 09:01

چاپ

استفاده از ماسک اولین توصیه جلوگیری ازابتلا به کرونا ویروس است


عضو کمیته علمی کرونا ویروس کشور استفاده از ماسک را اولین توصیه برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا ویروس به دیگران دانست.

به گزارش میاتخبر، مصطفی جوانیان با تاکید بر استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتقال بیماری به دیگران، با اشاره به اینکه پاندمی ناشی از کرونا در صورت عدم تولید واکسن مؤثر، می‌تواند تا دو سال طول بکشد و طی این مدت افراد مستعد شانس ابتلاء به این بیماری را دارند، گفت: مردم می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های معمول خود را داشته و از انتقال و انتشار بیماری جلوگیری کنند.

 

وی با بیان اینکه در طول پاندمی این بیماری در زندگی ما وجود خواهد داشت و با رعایت نکات بهداشتی باید بتوانیم چرخه زندگی را ادامه دهیم، بیان داشت: مسئله تعطیلی فعالیت‌ها را تا زمان محدودی می‌توان ادامه داد، و بیشتر از آن امکانپذیر نیست، لذا افراد باید با این شرایط زندگی کردن را یاد بگیرند.

 

عضو کمیته علمی کرونا ویروس کشور با ذکر این نکته که افرادی که مبتلا می‌شوند باید با رعایت نکات بهداشتی شانس ابتلاء به دیگران را کمتر کنند، عنوان کرد: استفاده از ماسک اولین توصیه مهم برای افراد بوده و این موجب جلوگیری از انتقال بیماری به دیگران می‌شود و افراد لازم نیست از ماسک جراحی یا ماسک N95 استفاده کنند، بجز افرادی که از بیمار مراقبت می‌کنند.

 

جوانیان با اشاره به اینکه هموطنان می‌توانند از ماسک پارچه‌ای استفاده کنند، افزود: شستن دست‌ها و فاصله گذاری اجتماعی باید حتماً رعایت و در یک فضای سربسته یا فاصله گذاری کم، الزاماً از ماسک استفاده شود./مهرمطالب مرتبط با : استفاده از ماسک اولین توصیه جلوگیری ازابتلا به کرونا ویروس است
دیدگاه شما در مورد : استفاده از ماسک اولین توصیه جلوگیری ازابتلا به کرونا ویروس است

استفاده از ماسک اولین توصیه جلوگیری ازابتلا به کرونا ویروس است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ