• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30729 - تاریخ انتشار : یکشنبه 22 تیر 1399 - ساعت: 09:00

چاپ

معاون وزارت امور خارجه:

"صبح شهادت شهید سلیمانی آمریکا پیغام فرستاد که پاسخ ندهید"


«بلافاصله سفیر سوئیس به‌عنوان حافظ منافع آمریکا احضار شد. مراتب اعتراض بسیار شدید ایران به وی ابلاغ و محفوظ بودن حق جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ به این تعرض به حاکمیت و امنیت ملی ایران به اطلاع آمریکایی‌ها رسید.»

به گزارش میانخبر، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان، در گفت و گویی از اتفاقات صبح شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی صحبت کرد و این موضوع را افشا کرد که آمریکایی‌ها خواستار عدم پاسخ ایران به این جنایت شده بودند!

محسن بهاروند، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه، گفت: «وزارت امور خارجه حدود دو یا سه ساعت پس از ترور شهید سلیمانی کار خود را شروع کرد. وزیر و مدیران ارشد وزارت امور خارجه شش صبح روزی که این جنایت علیه ما رخ داد در وزارت امور خارجه حاضر شدند و برای پیگیری امور تقسیم‌کار صورت گرفت.»

وی افزود: «بلافاصله سفیر سوئیس به‌عنوان حافظ منافع آمریکا احضار شد. مراتب اعتراض بسیار شدید ایران به وی ابلاغ و محفوظ بودن حق جمهوری اسلامی ایران برای پاسخ به این تعرض به حاکمیت و امنیت ملی ایران به اطلاع آمریکایی‌ها رسید.»

معاون وزارت خارجه این موضوع را افشا کرد که «آمریکا از طریق سفیر سوئیس پیام داده بود که ایران پاسخ ندهد که بلافاصله رد شد.»

بهاروند در پایان گفت: «اینکه خانم کالامارد به عنوان گزارشگر سازمان ملل و یک متخصص و حقوقدان بی طرف اقدام آمریکا را محکوم کند با ارزش است. این گزارش اکنون سند سازمان ملل متحد است و در آینده و تا دهه‌ها خواهد بود.»

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد مکتب سپهبد شهید سلیمانیمطالب مرتبط با : "صبح شهادت شهید سلیمانی آمریکا پیغام فرستاد که پاسخ ندهید"
دیدگاه شما در مورد : "صبح شهادت شهید سلیمانی آمریکا پیغام فرستاد که پاسخ ندهید"

"صبح شهادت شهید سلیمانی آمریکا پیغام فرستاد که پاسخ ندهید" تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ