• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3083 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 مرداد 1393 - ساعت: 21:16

چاپ
کار خبر یک کار پر استرس است / نقش  خبر در تغییر و تحولات بی بدیل و بی نظیر است

امام جمعه میاندورود در نشست صمیمی با خبرنگاران :

کار خبر یک کار پر استرس است / نقش خبر در تغییر و تحولات بی بدیل و بی نظیر است


رسولی نقش خبر را در تغییر و تحولات بی بدیل و بی نظیری دانست و گفت : خبر جریان ساز است و یک خبر قیمت نفت و طلا تغییر می کند.

به گزارش میانخبر ، سید مجتبی رسولی امام جمعه میاندورود در دیدار با خبرنگاران فعال شهرستان با تبریک روز خبرنگار گفت: قران بهترین مرام نامه برای خبرنگاران است.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه هیچ قانونی مطمئن تر از قانون قرآن در مورد خبر و خبرنگار وجود ندارد تاکیدکرد: بهترین کتابی که در باب خبر و خبرنگاری می شود به آن مراجعه کرد قرآن است.

وی به حساسیت موجود در امر خبر رسانی اشاره و توصیه کرد : در کارتان هر حرف و خبری را که به شما رسید را زود قبول نکنید و تصمیم نگیرید که قرآن می فرمایید اقدام عجولانه و بدون تحقیق عین جهالت است.

رسولی نقش خبر را در تغییر و تحولات بی بدیل و بی نظیری دانست و گفت : خبر جریان ساز است و با یک خبر قیمت نفت و طلا تغییر می کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان اینکه خبر راست و خبرنگار باید صادق باشد ، گفت : در بحث خبر نیاز است خبر صادق باشد و این نیست که هر چه دم دست من و شما آمده چون خبر است قابل مخابره باشد، خبر باید راست و خبرنگار باید صادق باشد و این دو هر دو لازم و ملزوم هستند.

وی اظهار داشت : گاهی در خبر تحلیل ارائه می شود و در بعضی جاها لازم نیست و گاهی لازم ، باید بدانیم که تحلیل چه زمان نیاز است و کسی باید تحلیل کند که سواد تحلیل داشته باشد به علم و قواعد تحلیل آشنا باشد و همه حواشی خبر را بشناسد.

امام جمعه میاندورود افزود: خبرنگار به کسی می گویند که ابتدا خبر را لمس کند و بعد گزارش کند و چون شما بی واسطه با خبر در ارتباط هستید آنچه که از حقیقت می بینید و می فهمید نقل می کنید و اینکار نیاز به تقوا و تعهد دارد.

وی اضافه کرد: خبرساز بدنبال سوژه می گردد که البته دو سویه است که خبرساز هم می تواند خبر مثبت و منفی را جستجو و انتشار دهد.

رسولی کسی که خبر منفی می سازد را خبر باف خواند و گفت: کسی که بدون استناد یک واقعه ای را جعل می کند همان خبرساز منفی است.

این مسئول کار خبرنگاری را یکی از کارهای پرزحمت کشور دانست و گفت :در کار خبر دائم به انسان استرس وارد می شود و خود و خانواده اش در معرض این استرس ها قرار می گیرند.

وی در انتها اظهار داشت : وسیله کار خبرنگاران یک قلم و کاغذ است و بدنبال خبر صحیح و سالم است و قدر خود را بدانید.دیدگاه شما در مورد : کار خبر یک کار پر استرس است / نقش خبر در تغییر و تحولات بی بدیل و بی نظیر است

کار خبر یک کار پر استرس است / نقش  خبر در تغییر و تحولات بی بدیل و بی نظیر است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ