• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3084 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 مرداد 1393 - ساعت: 21:40

چاپ
افتخار آفرینی یک سورکی در کنکور سراسری

افتخار آفرینی یک سورکی در کنکور سراسری


این دانش آموز پرتلاش و بسیجی سورکی ابتدایی را در سورک و راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی ساری مشغول تحصیل بود .

به گزارش میانخبر ، دانیال دهقان متولد سال 74 در شهر سورک موفق به کسب رتبه 285 منطقه دو کشور در کنکور سراسری شد.

این دانش آموز پرتلاش و بسیجی سورکی ابتدایی را در سورک و راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی ساری مشغول تحصیل بود .

درس خوندن برای کنکور را بطور جدی از عید سال قبل شروع کرد و تنها در درس ریاضی به کلاس کنکور رفت .

دهقان در خصوص منظم بودن و انسجام در درس خواندن جهت رسیدن به هدف خود اینگونه برای ما گفت : درس خواندنم بصورت ساعتی نبود بلکه با برنامه پیش می رفتم به گونه ای که اگر طبق برنامه قرار بود روزی 40 صفحه درس بخونم می بایست تمام می کردم و معلوم نبود چه مدت زمان طول بکشد بلکه مهم آن بود که طبق برنامه پیش بروم.

وی اضافه کرد : گاهی درس خواندنم 2 ساعته تمام می شد و گاهی هم 13 ساعت در طول روز درس می خوندم.

این نخبه سورکی به درصدهای کسب شده در کنکور اشاره کرد و گفت :در درس ادبیات 65 درصد، عربی 50 درصد، دین و زندگی 58، زبان خارجه 70، ریاضی 50، فیزیک 68 و در شیمی 58 درصد میزان موفقیتم بوده است .

دهقان به عوامل موفقیت خود اشاره کرد و گفت : مهمترین دلیل موفقیت من ابتدا کمک خداوند و سپس امکاناتی که خانواده در اختیار من گذاشتند و در انتها تلاش و داشتن هدف مهمی بود که در ذهن داشتم بوده است .

وی همچنین نقش معلمان دوران دبیرستان خود را خیلی تاثیرگذار دانست .

این نخبه در ادامه به تمایل خود در رشته های مورد علاقه پرداخت و خاطرنشان کرد: دوست دارم در رشته مکانیک دانشگاه شریف قبول شوم و به رشته های هوافضا و عمران نیز علاقه دارم.

دهقان افزود : درباره رشته های مورد نظر تحقیق کردم و دوست دارم مکانیک بخوانم و در کنار آن دروس اصلی هوافضا را هم بخوانم .

وی در انتهای به هم سن و سال های خودش توصیه هایی هم داشت و گفت : اصلی ترین جهت موفقیت داشتن هدف است و اگر این موضوع مشخص شود قطعا شروع کار با تلاش و همت در نهایت به نتیجه می رسد .مطالب مرتبط با : افتخار آفرینی یک سورکی در کنکور سراسری
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 26 مرداد 1393 - 09:13 رضا

    سلام. آرزوي توفيق روز افزون براي اين همشهري و برادر سوركي را از درگاه ايزد منان مسئلت داشته و براي ايشان و خانواده شان سلامتي آرزومندم

    پاسخ به نظر
    + 1 - 1
دیدگاه شما در مورد : افتخار آفرینی یک سورکی در کنکور سراسری

افتخار آفرینی یک سورکی در کنکور سراسری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ