• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 30906 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 مرداد 1399 - ساعت: 10:46

چاپ

چادری جلوی دوربین؛ فشن در اینستا

بازی با حرمت حجاب به سبک رسانه ملی!


«حجاب واقعی» عبارتی است که این روز‌ها همچون کیمیا در آنتن صداوسیمای جمهوری اسلامی نایاب شده است؛ چراکه تلویزیونی که قرار بود به تعبیر امام راحل (ره) دانشگاه عمومی باشد، اکنون به تخته دایو برای مجریان و بازیگران زنی تبدیل گردیده که با ظاهرنمایی و سوءاستفاده از روسری و چادر و مقنعه وارد جام جم می‌شوند و پس از کسب شهرت و البته فالوئر‌های میلیونی در اینستاگرام، با بی حیایی هرچه تمام‌تر راه خروج را در پیش می‌گیرند!

«حجاب واقعی» عبارتی است که این روزها همچون کیمیا در آنتن صداوسیمای جمهوری اسلامی نایاب شده است؛ چراکه تلویزیونی که قرار بود به تعبیر امام راحل(ره) دانشگاه عمومی باشد، اکنون به تخته دایو برای مجریان و بازیگران زنی تبدیل گردیده که با ظاهرنمایی و سوءاستفاده از روسری و چادر و مقنعه وارد جام جم می شوند و پس از کسب شهرت و البته فالوئرهای میلیونی در اینستاگرام، با بی حیایی هرچه تمام تر راه خروج را در پیش می گیرند!

جالب آنکه اگرچه لشکر توجیه‎گران این قماش هنرمندان، ظاهرسازی و به اصطلاح فرو رفتن در نقش را جزئی از حرفه شان محسوب می کنند و تفاوت ظاهر کارکتر و باطن بازیگر را بدیهی می پندارند اما همین عده وقتی فردی از هم‎صنفانشان، طی فرآیندی کاملاً حرفه ای، بازی در فیلم های سینمایی همچون «قلاده های طلا» یا «پایان نامه» را می پذیرد، وی را آماج توهین و تحقیر قرار داده و برچسب حکومتی را بر پیشانی اش می زنند!

در این بین، مقوله عفاف و حجاب آنقدر شأن و تقدس دارد که نتوان آن را در چارچوب های مضحک هنری و سینمایی، بازیچه دست هنرمندنمایان جاه‎طلب قرار داد اما گویا تصمیم گیران و مدیران رسانه ملی فارغ از رعایت خطوط قرمز و حرمت ها، فقط و فقط به پُر کردن آنتن و جذب مخاطب به هر قیمت فکر می کنند و برای نیل به این مقصود، حتی حاضرند اعتقادات مردم را نیز به مسلخگاه ببرند!

از ریحانه پارسا، آزاده نامداری، صبا راد و نرگس محمدی گرفته تا نفیسه روشن، الهام صفوی‎زاده، متین ستوده و فریبا طالبی، جملگی در یک خصیصه مشترک هستند و آن استفاده از ابزار حجاب برای نیل به هدف منفعت و شهرت است! به عنوان مثال، اخیراً عکس های منشوری «فریبا طالبی» بازیگر ناشناخته و مثلاً چادری سریال «دخترم نرگس» موجی از انتقادات را در پی داشته است. طالبی که به همراه همسرش در حوزه مدلینگ و طراحی لباس فعالیت دارد، همزمان با پخش سریال از شبکه سراسری، با سوءاستفاده از آنتن جمهوری اسلامی، تصاویری نامتعارف و هنجارشکنانه را از خود منتشر کرد و توانست ره صد ساله را یک شبه طی نموده و در مدت زمان کوتاهی تعداد فالوئرهایش در اینستاگرام را چند برابر کند.

در پایان باید به این حقیقت تلخ اعتراف کرد که تداوم ترویج این الگو از بازیگران به اصطلاح محجبه در رسانه ملی، در آینده ای نه چندان دور نسلی مذبذب، ملوّن و دوچهره را پدید خواهد آورد که ساحت زندگی اجتماعی و شخصی شان، 180 درجه با هم تفاوت خواهد داشت!مطالب مرتبط با : بازی با حرمت حجاب به سبک رسانه ملی!
دیدگاه شما در مورد : بازی با حرمت حجاب به سبک رسانه ملی!

بازی با حرمت حجاب به سبک رسانه ملی! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ