• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31054 - تاریخ انتشار : دوشنبه 03 شهریور 1399 - ساعت: 09:56

چاپ

کار شورا و شهرداری تهران به التماس رسید؟!


اختلاف روحانی با شهردار و شهرداری بر سر ماجرای تخریب ملک جماران همچنان ادامه دارد. روز گذشته رئیس شورای شهر تهران در سخنانی گفت: «از آقایان روحانی و جهانگیری درخواست می‌کنم این اجازه را بدهند که رابطه دولت و شهرداری ترمیم شود و کدورت‌ها را کنار بگذاریم»

میانخبر: این صحبت محسن هاشمی و اشاره او به کدورت در همین زمینه بود؛ کدورتی که باعث شده پیروز حناچی به هیئت دولت دعوت نشود. هاشمی در پایان دویست‌و‌سی‌و‌دومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران یکی از وظایف هیئت‌رئیسه شورا را ترمیم رابطه دولت و شهرداری عنوان کرد و گفت: «در این دوره تلاش خود را افزون می‌کنم تا رابطه دولت و شهرداری را که کمی خدشه‌دار شده، مجددا برقرار کنم و شاهد باشیم آقای حناچی مجددا در جلسات دولت حضور یابند. از آقایان روحانی و جهانگیری درخواست می‌کنم این اجازه را بدهند که رابطه ترمیم شود و کدورت‌ها را کنار بگذاریم».

شهردار تهران روز 22 مرداد درباره علت غیبتش در جلسات هیئت دولت در گفت‌وگوی تلویزیونی برنامه چاپ اول در شبکه خبر با اشاره به غیبت خود در جلسات هیئت دولت اظهار کرد: «بر‌اساس قانون و آیین‌نامه‌های دولت، اعضای دولت سنتی داشتند که شهردار تهران را به جلسه هیئت دولت دعوت می‌کردند. مدتی است که دعوت‌نامه‌ای ارسال نمی‌شود، به طور طبیعی ما هم شرکت نمی‌کنیم. شهردار تهران با بیان اینکه تعامل دولت و شهرداری به سود مردم است، افزود: اختلاف از این جنس بین شهرداری و نهادهای دیگر زیاد است. حناچی تصریح کرد: بسیاری از وزارتخانه‌های بزرگی که ما در شهر تهران داریم، رأی ماده ۱۰۰ دارند. اگر شهرداری بخواهد اقدامی کند، ممکن نیست و اختلافات این‌چنینی وجود دارد».

این بخش صحبت‌های شهردار تهران اشاره به حکم تخریب شهرداری برای ساخت‌وساز حاشیه‌ساز نهاد ریاست‌جمهوری در جماران است؛ موضوعی که اختلاف میان شهرداری و دولت از آن شروع شد.مطالب مرتبط با : کار شورا و شهرداری تهران به التماس رسید؟!
دیدگاه شما در مورد : کار شورا و شهرداری تهران به التماس رسید؟!

کار شورا و شهرداری تهران به التماس رسید؟! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ