• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
آخرین اخبار

کد خبر : 31065 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 شهریور 1399 - ساعت: 09:23

چاپ

بهبودیافتگان کرونا در مازندران 345 واحد پلاسما اهدا کردند


مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: پویش نذر خون در ماه‌های محرم و صفر امسال در مازندران راه‌اندازی شده است که اهداکنندگان می‌توانند از ابتدای محرم تا پایان صفر در پایگاه‌های انتقال خون استان حضور یابند.

میانخبر: با شیوع کرونا و همزمانی با ایام محرم، پویشی به نام نذر خون و پلاسما همزمان با سراسر کشور در مازندران به راه افتاده است که در این زمینه ذوالفقار تقوی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: پویش نذر خون در ماه‌های محرم و صفر امسال در مازندران راه‌اندازی شده است که اهداکنندگان می‌توانند از ابتدای محرم تا پایان صفر در پایگاه‌های انتقال خون استان حضور یابند.

وی افزود: طی این مدت پایگاه‌های انتقال خون استان مازندران آماده دریافت خون اهدایی داوطلبان و اهداکنندگان بوده که تاکید ما به اهداکنندگان مشارکت بیشتر در این زمینه است.

مدیرکل انتقال خون مازندران در ارتباط با فعالیت پایگاه‌های انتقال خون استان طی این ایام، اضافه کرد: مرکز انتقال خون ساری از ابتدای محرم تا شب عاشورا در سه شیفت کاری از ساعت 7:30 صبح تا 22 شب فعال است. 

این مسؤول بیان کرد: پایگاه‌های انتقال خون در شهرهای آمل و بابل در روز های تاسوعا و عاشورا ، تنکابن، چالوس، نور ، رامسر، جویبار و بهشهر فقط تاسوعا و پایگاه قائم‌شهر در روز عاشورا از صبح تا ظهر آماده پذیرش عزاداران حسینی برای اهدای خون است. 

تقوی تصریح کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین بحث قرنطینه خانگی با کاهش حضور اهداکنندگان در پایگاه‌های انتقال خون مازندران مواجه شدیم که باتوجه به نیاز مستمر مراکز درمانی به خون و فراورده‌های خونی، لازم است مردم استان در بحث نذر خون مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی با اعلام اینکه وجود 4 هزارو 500 بیمار خاص ازجمله تالاسمی، هموفیلی،سرطانی و دیالیزی در مازندران مازندران را به استان پرمصرف خون و فرآورده‌های خونی در کشور تبدیل کرد، گفت: برای جلوگیری از تجمع و اتلاف وقت اهداکنندگان می‌توانند در سامانه نوبت‌دهی الکترونیکی به آدرس www.nobatdehi.ibto.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

مدیرکل انتقال خون مازندران در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: بهبودیافتگان کووید 19 به شکرانه بازیابی سلامتی‌شان در طرح جمع‌آوری و ذخیره پلاسما با هدف تامین نیازهای درمانی پیش‌بینی شده مراکز درمانی شرکت کنند و پلاسمای خون خود را برای درمان بیماران اهدا کنند.

تقوی اضافه کرد: در این طرح اهداکنندگان با سن 18-60 سال که شرایط عمومی اهدای خون را دارند می‌توانند به مرکز انتقال خون شهرستان بابل مراجعه کنند و پس از انجام برخی آزمایش‌ها و دارا بودن شرایط در عمل خداپسندانه اهدای پلاسما شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه این طرح از ابتدای اردیبهشت ماه امسال در مازندران آغاز شد، گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال تاکنون 345 مورد پلاسما درمانی در استان داشتیم که جای تقدیر دارد./فارس

 مطالب مرتبط با : بهبودیافتگان کرونا در مازندران 345 واحد پلاسما اهدا کردند
دیدگاه شما در مورد : بهبودیافتگان کرونا در مازندران 345 واحد پلاسما اهدا کردند

بهبودیافتگان کرونا در مازندران 345 واحد پلاسما اهدا کردند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ