• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 3107 - تاریخ انتشار : جمعه 24 مرداد 1393 - ساعت: 23:12

چاپ
مذاكرات هسته اي به معناي دوستي با امريكا نيست

سید مجتبی رسولی:

مذاكرات هسته اي به معناي دوستي با امريكا نيست


امام جمعه مياندورود گفت:معناي مذاكرات هسته اي اعتماد به امريكا نيست و ما نيز به دنيال جلب اعتماد امريكايي ها نيستيم .

به گزارش میانخبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه ، حجت الاسلام سيدمجتبي رسولي جويباري در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه مياندورود با تبريك سالروز ورود آزادگان به ميهمن اسلامي اظهار داشت:آزادگان از گنجينه هاي موفق نظام جمهوري اسلامي هستند.

وي با بيان اينكه اين عزيزان هم مدال سرافرازي هم مدال جانبازي و آزادگي دارند افزود: اين عزيزان در سه مرحله از دفاع مقدس حضور داشتند.

*ما مديون آزادگان هستيم

امام جمعه مياندورود به حضور آزادگان در جبهه نبرد در كنار رزمندگان اشاره كرد و گفت:آنها تير و تركش هاي جنگ را هم با خود به يادگار داشتند كه در آخرين مرحله آنها در ظاهر اسير دست دشمن شدند، اما اسراي در دست دشمن، مردانه و شجاعانه در مقابل شلاق ها و شكنجه هاي بدني و روحي ايستادند و تحمل كردند تا عزت و افتخار نظام اسلامي حفظ شود.

وي با بيان اينكه آزادگان در عين اسارت جوانمردانه ايستادند و دشمنان را اسير خود كردند افزود: ما مديون اين عزيزان هستيم چرا كه مدال آزادگي بر گردن اين عزيزان همانند مدال سرخ شهادت است.

خطيب جمعه سورك گفت:آزادگان سرمايه هاي بزرگي هستند كه كمتر به آنها توجه شده است و لازم است كه در عرصه قرهنگي از انديشه و انباشته آنها در دوران جنگ استفاده كرد.

وي با بيان اينكه نبايد اين سرمايه ها را به سادگي از دست داد افزود:اگر از اين سرمايه ها استفاده نشود و قدر آنها را ندانيم فرداي قيامت بايد پاسخگو باشيم.

*جدايي دين از سياست عامل اختلاف و تفرقه بود

حجت الاسلام رسولي در بخش ديگري از سخنان خود به كودتاي ننگين امريكايي و انگليسي براي بازگرداندن محمدرضا شاه پهلوي اشاره كرد و گفت:پس از پيروزي قيام 30 تير به رهبري ايت الله كاشاني و با حمايت ايشان دكتر مصدق روي كار آمد و همه چيز براي تداوم پيروزي مهيا بود، اما متاسفانه مصدق بناي اختلاف با آيت الله كاشاني را گذاشت.

وي گفت: پياده نمودن شعار جدايي دين از سياست توسط مصدق انجام مي شد و امريكا و انگليس هم با تمام امكانات وارد ميدان شدند و با سرمايه هاي بسيار عده اي از اراذل و اوباش را خريدند و مسلح كردند.

خطيب جمعه سورك به شرايط آن روز جامعه اشاره كرد و گفت:روحانيون آن زمان با مشاهده شرايط به خوبي متوجه كودتا شدند و اين موضوع را به دكتر مصدق اعلان هم كردند اما مصدق جواب رد داد.

وي با بيان اينكه بلايي كه بر سر انقلاب هاي قبل آمد از همين جا نشات گرفته است افزود: انقلابي كه با رهبري روحانيت پيروز شد اما در گام بعدي با كنار زدن روحانيت به شكست منجر شد.

*روحانيت و مرجعيت ملجا مردم هستند

حجت الاسلام رسولي گفت:در 28 مرداد اگر تذكرات آيت الله كاشاني مورد توجه قرار مي گرفت و مرحوم مصدق هم گوش مي كرد كار به اينجا نمي رسيد كه 25 سال بعد امريكا بر گرده ايران سوار شود .

وي بي تدبيري دولتمردان را عامل مشكلات ملت ايران دانست و گفت: بي سياستي و تصميم غلط مسئولان موجب توسعه امريكا و چپاول امريكايي ها در ايران شد.

امام جمعه مياندورود با بيان اينكه مردم در بهمن 57فهميدند كه دين و سياست دومقوله عجين شده با هم هستند افزود:مردم فهميدند كه روحانيت و مرجعيت پناهگاه و ملجا مردم هستند لذا مردم با امام آمدند و ماندند و با همكاري خود دست امريكا را قطع كردند.

وي ادامه داد:امريكا در خيال خود بازگشت به دوران تسلط را در سر مي پروراند اما ملت به رهبري حضرت امام (ره) موجب شد كه امريكا اين آرزوي خود را به گور ببرد.

*آمريكا قابل اعتماد نيست/مفهوم مذاكرات هسته اي دوستي با امريكا نمي باشد

خطيب جمعه سورك با بيان اينكه درد امريكا اين است كه همه چيز را در ايران از دست داده است افزود:ملت ما معتقد است كه امريكا هرگز قابل اعتماد نبوده و نيست.

وي ابراز داشت:ما امريكا را همچنان دشمن درجه يك خود مي دانيم و در هيچ مناسبتي به امريكا نه اعتماد خواهيم كرد و نه به او تكيه مي كنيم بلكه ما امريكا را شيطان بزرگ مي دانيم.

حجت الاسلام رسولي گفت: تمام آرزوي امريكا تسلط دوباره بر ايران است اما به تعبير حضرت امام(ره) امريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند.

امام جمعه مياندورود مذاكرات هسته اي و نشست و برخواستن هاي آن را به معناي دوستي با امريكا نداست و گفت: معناي اينكار اعتماد به امريكا نيست و ما نيز به دنيال جلب اعتماد امريكايي ها نيستيم .دیدگاه شما در مورد : مذاكرات هسته اي به معناي دوستي با امريكا نيست

مذاكرات هسته اي به معناي دوستي با امريكا نيست تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ