• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 31089 - تاریخ انتشار : سه شنبه 11 شهریور 1399 - ساعت: 00:17

چاپ
طراحی اولین بانک آزمایشگاهی کشور در میاندورود/ آغاز سال تحصیلی جدید با 725 کلاس اولی

مدیر آموزش و پرورش میاندورود خبر داد

طراحی اولین بانک آزمایشگاهی کشور در میاندورود/ آغاز سال تحصیلی جدید با 725 کلاس اولی


مدیر آموزش و پرورش میاندورود از طراحی اولین بانک آزمایشگاهی ایران در فضای مجازی در شهرستان میاندورود خبر داد.

به گزارش میانخبر، حسین‌علی علیجانی امروز در جلسه نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما آشنایی دانش‌آموزان با سیره اهل بیت (ع) است که در این خصوص اقدامات فرهنگی لازم را در زمان شیوع کرونا هم انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش شهرستان میاندورود با تمام توان در طول تابستان جاری برنامه‌ریزی‌های لازم را درباره بازگشایی مدارس را اتخاد کرده است که می‌توان به تشکیل شورای پروژه مهر و در پی آن توجه به تامین و تجهیر مدارس و ساخت و سازها و همچنین بررسی روند وضعیت تحصیلی و تدوین برنامه سنواتی اشاره کرد.

مدیر آموزش و پرورش میاندورود با بیان اینکه در حال حاضر ۸۴ مدرسه فعال در میاندورود داریم، خاطرنشان کرد: در حدود ۸ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در سال جدید در ۳۷۱ کلاس درس ثبت‌نام کردند.

علیجانی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید که از پانزدهم شهریور ماه جاری آغاز خواهد شد، برنامه‌ریزی‌ها برای وضعیت سفید انجام شده ولی آمادگی آموزش در وضعیت قرمز و زرد کرونایی را نیز داریم.

وی با اشاره به تامین ماسک و لوازم بهداشتی مدارس با کمک خیرین و اولیا، افزود: با توجه به ضرورت داشتن ماسک توسط دانش آموزان در مدارس نسبت به تهیه وسایل بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده اقدام شده است، ضمن اینکه مدیران ما هم در دوره آموزشی مربوط در مباحث بهداشتی شرکت کردند.

علیجانی تاکید کرد: حدود ۱۰ درصد از دانش‌آموزان میاندورودی به‌علت نداشتن گوشی وارد شبکه‌شاد نشدند در این خصوص برای تهیه گوشی هوشمند با خیرین رایزنی شد و در کنار آن اقدامات راستی‌آزمایی به‌صورت فرد به فرد و همچنین آموزش حضوری تا زمان تهیه گوشی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در تابستان جاری حدود ۷۲۵ دانش‌آموز سال اولی ورود به دبستان سنجش سلامت شدند، گفت: در پی آن کار نویی در قالب تحلیل نقاط ضعف و قوت و آسیب‌شناسی دانش آموزان با هدف پیشگیری و کمک به ارتقای هوش دانش آموزان در پایگاه سنجش میاندورود در حال انجام است.

طراحی اولین بانک آزمایشگاهی کشور در میاندورود

علیجانی با اشاره به اینکه بحث ارتقای سلامت حرفه‌ای معلمان مدنظر است، بیان کرد: آموزش و پرورش میاندورود در راستای سواد رسانه‌ای سرامد استان است به‌طوری که بیش از ۹۰ درصد معلمان ما در کلاس‌های آموزش سواد رسانه‌ای شرکت و با انواع نرم افزارهای کلیپ‌ساز آشنا شدند که در پی آن حدود ۵۰۰ محتوای آموزشی تولید شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان میاندورود با بیان اینکه در دوران کرونا سه جشنواره مجازی کشوری به مرکزیت میاندورود برگزار شد، گفت: از اسفند ماه تا پایان خرداد جاری جشنواره مدرسان نوجوان در حوزه متوسطه دوم، جشنواره بومیان اثر دیجیتال در حوزه متوسطه و کودکان عصر دیجیتال برگزار و در مجموع ۶ هزار و ۵۰۰ اثر دانش‌آموزی دریافت و از ۳۰ اثر منتخب از سطح کشور تقدیر و جوایز پست شد.

وی افزود: در حوزه حمایت از پرستاران و کادر درمان، جشنواره فرشتگان سفید‌پوش و در حوزه تربیت بدنی جشنواره ورزش در خانه در سطح استان برگزار شد، انجمن معلمان پویا با فعالیت ۴۰ معلم با استفاده از ظرفیت معلمان جوان تشکیل شد تا مسئولیت برنامه‌ریزی کارهای آموزشی در فضای مجازی را برعهده گرفته و رصد کنند.

علیجانی از طراحی اولین بانک آزمایشگاهی ایران در فضای مجازی در شهرستان میاندورود خبر داد و گفت: این بانک اطلاعاتی شامل تمام دوره‌های آزمایشگاهی از اول ابتدایی تا پایه دوازدهم است که در مهر ماه جاری رونمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر در حال احداث ۴ مدرسه جدید در میاندورود هستیم، البته در شهر سورک نیازمند مدرسه ۱۲ کلاسه، در اسرام سه کلاسه متوسطه اول و در طبقده یک مدرسه ۶ کلاسه نیاز داریم که اگر ساخته شوند قدمت مدارس میاندورود به زیر ۲۵ سال می‌رسد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان میاندورود با اشاره به اینکه در بالادست این شهرستان تنها دو دانش‌آموز داریم، خاطرنشان کرد: هزینه ایاب و ذهاب این دو دانش آموزان توسط آموزش و پرورش ماهیانه بالغ بر ۴ میلیون تومان بوده که آن‌ها را از روستای جناسم به دارابکلا و سورک منتقل می‌کنیم.مطالب مرتبط با : طراحی اولین بانک آزمایشگاهی کشور در میاندورود/ آغاز سال تحصیلی جدید با 725 کلاس اولی
دیدگاه شما در مورد : طراحی اولین بانک آزمایشگاهی کشور در میاندورود/ آغاز سال تحصیلی جدید با 725 کلاس اولی

طراحی اولین بانک آزمایشگاهی کشور در میاندورود/ آغاز سال تحصیلی جدید با 725 کلاس اولی تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ